Robert Negoiță îi cere premierului Dăncilă să demisioneze: Viorica Vasilica, acasă! Mă bucură decizia celor de la ALDE

de C. Ivanov     HotNews.ro
Luni, 26 august 2019, 18:29 Actualitate | Politic


Robert Negoita
Foto: Wikimedia Commons
Robert Negoiță, primarul Sectorului 3, îi cere premierului Viorica Dăncilă să demisioneze și salută decizia ALDE de a ieși de la guvernare. ”Oare câți oameni trebuie să îți spună că sunt probleme în felul în care guvernezi? Oare câți parteneri trebuie să te părăsească? Oare câți români trebuie să își exprime nemulțumirea și neîncrederea în modul în care se conduce Guvernul, pentru ca actualul Executiv, în frunte cu șefa sa, Viorica Vasilica Dăncilă, și tot “corul Bisericii” (susținătorii dânsei), să plece acasă?”, a postat Robert Negoiță pe pagina de Facebook.

”Mă bucură decizia celor de la ALDE. Fiindcă e un semnal către normalitate. O normalitate pe care ne-o dorim cu toții, românii, și un semn clar că direcția în care merge Guvernul acesta de incompetenți este greșită și că trebuie să lase, URGENT, locul altora, care chiar pot să guverneze țara. Viorica Vasilica, acasă!”, a mai scris Robert Negoiță pe pagina de Facebook. Reamintim că Robert Negoiță a fost suspendat din PSD pentru o perioadă de 6 luni, începând cu luna iulie 2019.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















2812 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Bă voi sunteți zdraveni? (Luni, 26 august 2019, 18:39)

    fdaniel [utilizator]

    Alaltăieri o alegeați în UNANIMITATE să candideze la prezidențiale :))))
  • 0 (0 voturi)    
    haoleo, se pregateste madam Firea ? (Luni, 26 august 2019, 18:41)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    Are deja o garnitura de ministri pregatita.
    De exemplu: Badulescu, ministru de internat (la Sapoca).
    Iar Pandele prezidente.
  • 0 (0 voturi)    
    Lol (Luni, 26 august 2019, 18:44)

    mitg [utilizator]

    Asta mai ceva ca pendulul schimba directia.
  • 0 (0 voturi)    
    aha (Luni, 26 august 2019, 18:50)

    cetateanulmodern [utilizator]

    si Firea prim-ministru nu?
    lasa-ne , lasa-ne!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 26 august 2019, 18:51)

    buteflix [utilizator]

    oare o sa mai scapam vreodata de nenea asta?
    ma tem ca nu prea curand, tocmai ce a fost resapat in ultima perioada, nu-mi dau seama exact de catre cine si in ce scop.
    este acum un simbol al antreprenoriatului onest si revolutionar-justitiar.
    ce caricatura jalnica.
    bai masca.
  • 0 (0 voturi)    
    Baga mare (Luni, 26 august 2019, 18:56)

    Om-bun [utilizator]

    Negoita, poate ii ia locul lui Dancila :)
  • 0 (0 voturi)    
    Solutie (Luni, 26 august 2019, 19:10)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    PSD- grupare infractionala sa fie scoasa in afara legii. Toti penaii si complicii lor sa fie trimisi in pârnaie, impreuna cu CRIMINALA Carmen Dan si slugile ei din Jandarmeria Politico-mafiota