UPDATE Mircea Diaconu anunță că ar vrea să candideze la prezidențiale: „Dar faptul că vreau nu înseamnă că și pot. Cer sprijin din partea oricui” / G4Media: Diaconu ar urma să fie susținut de Pro România și ALDE

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 25 august 2019, 11:02 Actualitate | Politic


Mircea Diaconu
Foto: Hotnews
Fostul europarlamentar Mircea Diaconu și-a anunțat duminică „intenția de a încerca să candideze” ca independent la alegerile prezidenţiale din toamnă, el cerând sprijin „de la toată lumea” care vrea să îl susțină pentru a putea strânge cele 200.000 de semnături necesare. Surse politice au declarat însă pentru G4Media că Diaconu ar urma să fie susținut de viitoarea Alianță politică formată dintre Pro România și ALDE.

„Intenția mea este de a încerca să candidez la prezidențiale. Când spun 'încerca să candidez' spun următorul lucru: azi doar spun că aș încerca, pentru că sunt suficient de enervat, de nemulțumit, de nefericit, și simt că e nevoie de asta. Dar, faptul că vreau sau că mă manifest ca atare nu înseamnă că și pot. Trebuie strânse 200.000 de semnături, aproape imposibil pentru un singur om cu două mâini, două picioare”, a spus Mircea Diaconu duminică după-amiază, într-o conferinţă de presă susţinută pe treptele Ateneului Român.

„Fără un sprijin - și ăsta este și rostul acestei ieșiri de astăzi - un sprijin din partea oricui - cetățeni, asociații de toate felurile... În 2014 am cerut același gen de sprijin, care a venit chiar de la cetățeni, pur și simplu. Posibil ca din nou acum, cerând sprijinul, să se reactiveze măcar această masă enormă de oameni. Deci există o formă de solidaritate cetățenească”, a mai declarat el.

Întrebat dacă negociază cu cineva anume pentru acest sprijin, Diaconu a spus că „nu negociază cu nimeni”. „Dacă eu cer spirjin, n-am ce negocia. Deci, dacă eu cer sprijin pentru un vis, unde e negocierea? Mă ajuți sau nu mă ajuți. Ești lângă mine sau nu ești și cu asta basta”.

Întrebat în schimb dacă e dispus să discute despre un sprijin cu Pro România sau ALDE, Mircea Diaconu a răspuns: „Cu oricine, cu oricine... Grupare sau persoană, sunt deschis și fericit dacă vine alături de mine în acest demers, care e altfel decât celelalte (...) Constituția cere (ca șef al statului - n.r.) o persoană nepolitică, sau nepatizană mai bine zis. Nu vreau pe nimeni anume, vreau pe toată lumea, nu închid ușa nimănui”.

„În clipa asta habar n-am ce suport public am eu (...) Fără sprijin nu voi putea să fac pașii următori. De aceea, eu nu știu în clipa asta dacă o să izbutesc să strâng cele 200.000 de semnături, că abia atunci pot fi candidat, până atunci sunt doar un aspirant. Azi sunt un aspirant, care poate fi ajutat sau nu”, a mai spus Diaconu.

______

„Nu voi anunța candidatura, ci intenția de a candida. Mai sunt niște pași, niște eforturi. Potrivit legislației, e greu să parcurgi acești pași până la capăt ca indepedent. Azi o să anunț o intenție, pe parcurs se poate transforma în candidatură, în caz că apare un sprijin”, a declarat anterior, duminică, Mircea Diaconu, pentru G4Media.ro.

„Nu am avut discuții cu Pro România și ALDE pentru susținere. Vreau să cer susținere de peste tot”, a mai spus Diaconu.

Nu este clar în acest moment dacă liderul ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, va mai candida la Președinție. Conducerea ALDE și Pro România ar urma să se reunească luni.

Varianta unei candidaturi a lui Mircea Diaconu a fost vehiculată de Sputnik, însă organul de propagandă rus susținea atunci că ar trebui să fie prezidențiabilul PSD. Sputnik a scris ieri că Diaconu va candida la prezidențiale având în spate mai multe partide care își vor anunța susținerea pentru acesta, iar în spatele lui se va forța și o alianță politică Pro România-ALDE.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















17098 vizualizari

  • +60 (74 voturi)    
    Lol (Duminică, 25 august 2019, 11:04)

    mitg [utilizator]

    Mai popândăul lipsea.
    • +27 (35 voturi)    
      Latrinist (Duminică, 25 august 2019, 17:08)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      De-al Latrinei 3 a turnătorului Voicuescu
    • +12 (14 voturi)    
      Mircea Diaconu ...un simplu slugoi PSD (Duminică, 25 august 2019, 18:12)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      candideaza crezand ca va lua din voturile lui Iohannis si indirect va ajuta PSD.

      Se victimizeaza MINCINOS, pretinde ca nu are sustinere. minte prost si fara rost


      "Trebuie strânse 200.000 de semnături, aproape imposibil pentru un singur om cu două mâini, două picioare”

      de fapt nici nu are rost sa analizezi ce spune acest trepadus de partid, el face ce i se spune ca sa ii fie bine - asa a facut toata viata
    • -17 (23 voturi)    
      Mircea Diaconu e singurul care îl bate pe Iohannis (Duminică, 25 august 2019, 18:25)

      simplex1 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Partea proastă este că Pro România îl susține la președinție pe Mircea Diaconu cu condiția ca Ponta sa fie numit premier lucru care nu este foarte atractiv pentru alegători.
      • +5 (5 voturi)    
        Il bate cu palma pe umar (Luni, 26 august 2019, 8:42)

        varavara [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        Daca Sputnik spune ceva trebuie sa crezi, nu-i asa?
    • +19 (21 voturi)    
      Actorul care "si-a luat soarta in maini" (Duminică, 25 august 2019, 18:46)

      MirceaCS [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Diaconu s-a trezit intr-o buna zi si si-a spus: "Ce naiba, o viata am!". Si asa a hotarat ca nu conteaza nimic, ca e OK sa se terfeleasca cu toti porcii.
      Pacat!
      • +14 (16 voturi)    
        A frecat menta 5 ani in Parlamentul European.. (Duminică, 25 august 2019, 22:09)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui MirceaCS

        In PE are activitate aproape zero. A semnat si el niste motiuni scrise de altii.. in rest, Diaconu a luat cuvantul doar de 2 ori pe an, probabil doar ca sa le multumeasca romanilor ca sunt atat de fraieri incat l-au votat.
        • +8 (8 voturi)    
          Putzin Spus (Luni, 26 august 2019, 7:20)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          A promovat discursul anti UE si pro URSS
      • +10 (10 voturi)    
        Ei, s-au termnat banii de la UE (Duminică, 25 august 2019, 22:41)

        Maspp [utilizator] i-a raspuns lui MirceaCS

        Trebuie sa obtina o noua sursa de bani.
    • +3 (5 voturi)    
      De la cine ia electori dl Diaconu? (Duminică, 25 august 2019, 20:55)

      animatron [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Sa vedem cu ce "porecla" se va procopsi dl Diaconu din partea dlui Paleologu, distins autor de glume savante.

      Despre dl Iohannis a spus ca reprezinta "mitul neamtului neromanizat" ale carui discursuri surprind doar prin pauzele si accentele (de pronuntie) cu totul neasteptate.

      Despre dna Dancila a afirmat ca se vrea "mitul gospodinei neconflictuale", o dna care citeste prost discursuri proaste scrise de consilieri prosti. Dar ii apreciaza sinceritatea unei marturisiri: "decat sa vorbesc liber si sa spun prostii mai bine citesc de pe o hartie"..

      Despre dl Barna, exponent autoproclamat al "mitului salvatorului galactic", a subliniat ironic ca a atins "culmi ale filozofiei politice" (in comparatie cu Dancila si Iohannis) prin referintele sale intelectuale la Star Wars si Matrix.

      Ceva mai serios, ne putem intreba "cui ii foloseste" candidatura dlui Diaconu, cine va suporta niste "voturi lipsa" si care dintre competitori vor fi in avantaj. Pentru ca nu sunt sanse reale sa treaca in turul doi.

      Oficial, partidul dlui Voiculescu are un candidat desemnat, o doamna, Ramona Ioana Bruynseels, asa ca nu stiu pentru cine va face propaganda Antena 3, cea care-l sustinea de obicei pt dl Diaconu.

      Oricum, nu pare o veste prea buna pentru partidele ca PSD, Pro-Romania, ALDE, pt ca dl Diaconu se adreseaza electoratului lor traditional.
      Daca ALDE iese de la guvernare, probabil va merge cu PRO-Romania pe o candidatura comuna.

      Pe partea "dreptei" avem o consolidare, cu dl Paleologu care vrea sa aduca la vot electoratul conservator, traditionalist, un electorat care nu vota niciodata cu USR-PLUS si nu era deloc incantat nici de PNL (PNL-ul a incercat totusi cateva discursuri cu iz "nationalist" si "traditionalist", chiar si la "referendumul pt familie").
      Dumnealui nu ia voturi de la dl Barna, poate cateva procente potentiale de la dl Iohannis.
      • -1 (5 voturi)    
        Ce Idiot ar prefera birna in Ochi (Luni, 26 august 2019, 7:21)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui animatron

        In defavoarea lui Paleologu ?
  • +54 (62 voturi)    
    Asta de fapt (Duminică, 25 august 2019, 11:15)

    /./ [utilizator]

    e candidatul oficial al PSD-ului,daca era sustinut de catre PSD sigur castiga mai putine voturi, asa ne facem ca e independent cum a fost si Opresu.De data asta baieti nu o sa va mai mearga fenta ca data trecuta ca nu prea mai aveti prea multe voturi de impartit.
    • 0 (0 voturi)    
      Se poate sa te inseli..... (Luni, 26 august 2019, 10:22)

      ABBV [utilizator] i-a raspuns lui /./

      Gandestete un pic PSD + PSD 2 (in persoana PRO Rromania) + Alde + Independentul ....Divide et impera asta face PSD/PCR acum .....toate sunt capetele Hydrei....Nu le subestimati prieteni Rusi, veti face o mare greseala.
  • -1 (39 voturi)    
    euroMP, ok, purtator de sapca, nu (Duminică, 25 august 2019, 11:17)

    U_swamp [utilizator]

    Mircea, a doua oara nu te mai votez!
  • +36 (46 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 25 august 2019, 11:18)

    [anonim]

    • +33 (37 voturi)    
      Nu ai ce spune (Duminică, 25 august 2019, 11:35)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui

      A ramas la mere rosii pe asfalt, dansand haotic un tango libidinos!
  • +51 (59 voturi)    
    Comment sters de user (Duminică, 25 august 2019, 11:23)

    polonyca [anonim]

    • -27 (43 voturi)    
      mai e unu: inalt ca bradul si prost ca gardul (Duminică, 25 august 2019, 12:18)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      acum sunt doau caractere "mari" .... si blege
    • 0 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 25 august 2019, 20:27)

      [anonim] i-a raspuns lui polonyca

  • +41 (53 voturi)    
    mizerii umane- diaconu (Duminică, 25 august 2019, 11:28)

    rov [utilizator]

    sputnik-pezede-alde-tonta-motocicleanu
    Daca scapam de grupul asta nociv Romania are viitor
    • +10 (10 voturi)    
      Stai linistit ! (Duminică, 25 august 2019, 17:01)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Nu ne lasa rusii, nu vezi ce fac ? Atatea candidaturi ? Se pregateste ceva urat.
      • +5 (5 voturi)    
        cred ca vine si randul lor (Duminică, 25 august 2019, 20:00)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

        nu poti minti, jefui si ...nu poti sa-ti bati joc de toata lumea mereu.
        Vine ziua decontului, chiar de la propriul popor...
  • +43 (51 voturi)    
    Penibil (Duminică, 25 august 2019, 11:28)

    CipCC [utilizator]

    Penibil!!!
  • +39 (41 voturi)    
    Oooo,cu asa sustinere va ..... (Duminică, 25 august 2019, 11:30)

    gigiN [utilizator]

    ......lua 1,234 % !!!!
    • +18 (24 voturi)    
      Nu cred. (Duminică, 25 august 2019, 13:23)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      ALDE 4,6 % Pro Romania vreo 6 % .......Total 10%
      Sa zicem ca Diaconu face direct cel putin jumate din sustinerea acestor partide. Adica vreo 5 %.
      Depinde apoi cat vin la televizor Tariceanu si Ponta ca sa-l sustina.
      Daca se dau bine in spectacol se poate ajunge la vreo 7 % pentru Diaconu.
      Doar ,,Merele" si ,,Filantropica" il trag in jos in mediul rural.
  • +38 (44 voturi)    
    Ce a fost si ce a ajuns acest mar putred politic (Duminică, 25 august 2019, 11:33)

    Plagarus [utilizator]

    Va fi sprijint insistent de grupul Intact,drag " dansului "
    Tiitoarele media precum Razvan Dumitrescu, Mircea Badea, Oana Stancu si Radu Tudor. vor fi in transee.
    “Bietu‘ Diaconu "de pe cand era interzis la europarlamentare,are ceva valuri de facut pt. ac. penibila candidatura.
  • -32 (50 voturi)    
    DA, il votez! si o marmota votez,sa plece mutulica (Duminică, 25 august 2019, 11:36)

    haicasepoate [utilizator]

    Pe mutulica l-a dorut in basca de tara in toti anii astia !!
    • +8 (8 voturi)    
      bine ma (Duminică, 25 august 2019, 20:24)

      DMR [utilizator] i-a raspuns lui haicasepoate

      tu si grupuletzul tau bagati cate fise vreti la acest cabotin sinecurist, tot mutulica iese. Dar voi stiti asta, nu?
  • +33 (39 voturi)    
    Revedeti Filantropica (Duminică, 25 august 2019, 12:00)

    ranuhasu [utilizator]

    “Mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste de pomana!”... cu ce poveste vrei tu sa ne inmoi inima, actorasule, ce vei fi de data asta - omul antisistem, liberalul veritabil, poate europarlamentarul atoatestiutor...?
  • +22 (28 voturi)    
    "mai sunt niste pasi, niste eforturi" (Duminică, 25 august 2019, 12:00)

    anonimicus [utilizator]

    "Mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste pomana."
  • +20 (26 voturi)    
    el, sau (Duminică, 25 august 2019, 12:12)

    nash pandelica [utilizator]

    arsinel.
    pacat ca a muriti sergiu nicollaiescu...
  • +21 (33 voturi)    
    Chiar? Sputnik? (Duminică, 25 august 2019, 12:14)

    Alui [utilizator]

    Tradatorul asta de ce nu e dupa gratii deja?
    • -16 (30 voturi)    
      De ce dupa gratii (Duminică, 25 august 2019, 12:57)

      Ord [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      a furat ceva?
      Asta cu "dupa gartii" o gasesti la pleava de comentatori PSDisti care nu au ce sa spuna si sa nu ramana prosti tacuti exclama "la puscarie"
      • +10 (16 voturi)    
        Pai daca Sputnik il anunta! (Duminică, 25 august 2019, 17:03)

        Alui [utilizator] i-a raspuns lui Ord

        Din cate stiu eu, colaborarea cu serviciile secrete straine nealiate se numeste tradare.
        • -11 (15 voturi)    
          Oh, iata un om destept! (Duminică, 25 august 2019, 18:46)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui Alui

          "Din cate stiu eu, colaborarea cu serviciile secrete straine nealiate se numeste tradare."
          ----------------
          Mai baga: "Apa-i uda", "marul cade in jos", "ceru-i albastru" si tot asa, sa vada lumea ce destept esti!

          Altfel, in tarile normale, "colaborarea aia" se stabileste - pe probe - de Justitie, nu de opiniile lui Destept Pararescu de pe forumuri.

          Da' p'asta n-o stiai, este?
          • +1 (3 voturi)    
            Disperarea (Duminică, 25 august 2019, 22:30)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            Este un Acid, similar cu cel din Italia ( miscarea V stele )
        • -6 (12 voturi)    
          so? (Duminică, 25 august 2019, 19:12)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Alui

          Colaborarea fiind unde? Dupa mintea ta, daca maine sputnik publica un articol in care-l lauda pe barna, il bagam pe ala la puscarie? Wow... deep one...
        • +5 (11 voturi)    
          Da (Duminică, 25 august 2019, 20:34)

          DMR [utilizator] i-a raspuns lui Alui

          Acest mare grup de tradatori promovati de a3 si rtv trebuie trecut prin niste anchete in anii urmatori. Cat mai asteptam pana a3 si rtv sunt puse sub acuzare de actiuni subversive impotriva statului roman?
          Pt mine, mafia PSD e in plan secund , tara asta trebuie sa scape in primul rand de aceste 2 masinarii infernale anti romanesti. Tot raul de acolo se initeaza si propaga.
          • +3 (3 voturi)    
            Dupa rating (Duminică, 25 august 2019, 22:22)

            Ord [utilizator] i-a raspuns lui DMR

            cele doua posturi nu cred ca acopera, cu indulgenta maxima, 1 milion de privitori in prime time dar prostia romanilor este cu mult mai mare si se vade asta in voturile date PSDului si satelitilor.
  • +23 (35 voturi)    
    Că ALDE sunt terminați știam. (Duminică, 25 august 2019, 12:15)

    asavreau [utilizator]

    Efectul alianței ALDE-Pro România este că cel mai prost îl doboară pe cel deștept.Adică Pro România ajunge ca ALDE,debusolați,căutând ceva de care să se agațe.Iar independentul Mircea Diaconu a rămas la fel de dobitoc.Mai jos de atât nu are unde să scadă,este în rahat până la nas.Presupun că cei care votează un astfel de dobitoc le place mirosul pestinențial.
  • +30 (38 voturi)    
    Unii (Duminică, 25 august 2019, 12:19)

    Alexa.99. [utilizator]

    chiar nu vor sa rateze ocazia de a fi penibili.
    • +4 (12 voturi)    
      Măcar (Duminică, 25 august 2019, 13:25)

      comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui Alexa.99.

      timp de câteva luni își va fi recâștigat notorietatea :-)
  • +31 (37 voturi)    
    inca unul care nu are unde dormi decit la palat (Duminică, 25 august 2019, 12:20)

    mnicku [utilizator]

    jenant om, minuscul caracter
  • +28 (32 voturi)    
    poza (Duminică, 25 august 2019, 12:22)

    thebblack [utilizator]

    mie imi place poza. asa o fata de birt satesc mai rar...
  • +36 (44 voturi)    
    Latrangiu la latrina 3 (Duminică, 25 august 2019, 12:32)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    O otreapă
  • +22 (26 voturi)    
    nu cred ca aduna semnaturile (Duminică, 25 august 2019, 12:48)

    Francisc 1 [utilizator]

    cine dracu semneaza pentru asta?
    • -1 (1 vot)    
      Cum cine? (Duminică, 25 august 2019, 23:24)

      PowerIon [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Toti vom strange semnaturi ca sa intre USR in turul 2.
  • +31 (35 voturi)    
    Mai creede ca prosteste pe cineva ? (Duminică, 25 august 2019, 12:55)

    KTerinca [utilizator]

    Mscariciul asta, pupincurist a fost, lingau a ramas.
    Partea buna e ca Cocoana blonda nu ajunge in turul 2.
  • +20 (24 voturi)    
    Ala din poza (Duminică, 25 august 2019, 13:01)

    TheFreeOne [utilizator]

    e nea Costel, drojdier, aranjat in zi de sarbatoare !
  • +22 (26 voturi)    
    Excelenta miscare (Duminică, 25 august 2019, 13:06)

    PowerIon [utilizator]

    care va duce in turul 2 pe Barna, daca nu va castiga Iohannis direct din turul 1.
  • +15 (21 voturi)    
    nu pot sa cred ... (Duminică, 25 august 2019, 13:14)

    gica_ultra [utilizator]

    asta ?!?! cu riscul de a-mi lua un car de minusuri, dar prefer un candidat ca Dancila in locul lingaului astuia ... oare pro-Romania si Alde constientizeaza ca si-au tras un glont in picior ??
  • +17 (21 voturi)    
    mascarici (Duminică, 25 august 2019, 14:29)

    Ilidia [utilizator]

    Un mascarici caraghios...
  • +4 (6 voturi)    
    fripturist (Duminică, 25 august 2019, 14:46)

    hopsinoi [utilizator]

    vrem 300 de parlamentari si o singura camera.
  • +4 (4 voturi)    
    bai (Duminică, 25 august 2019, 15:34)

    dragonic [utilizator]

    un nimeni cu un tupeu extraordinar -- cat a fost eoronimic nu a avut nici o actiune nu a luat cuvantul , nu a fost prezent in romania -- ce vrea asta ?? sa spuna cum a facut cu platile multiple pentru nevasta si unde tine caracterul ca nu se vede -- o jigodie care a fost strecurat pentru euronimic siacum viseaza a fi primul presedinte pe luna - aici oricum nu are loc - dispari si sa nu te mai arati
  • +4 (4 voturi)    
    o nulitate (Duminică, 25 august 2019, 15:41)

    mirceacr [utilizator]

    O nulitate !!

    A fost europarlamentar pana anul acesta, isi aminteste cineva de el !?
    Vreo luare de pozitie ? comunicare, initiativa ?!
    NIMIC ! e ZERO !
    A si declarat recent ca e dezamagit ..ca nu i se potriveste !

    Acum vrea sa bata recordul incompetenteti mutandu-se la palat ?! Ce stie asta sa faca ? Caci timp sa invete si sa incerce a avut !
    NUL !!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Dl Actoraș (Duminică, 25 august 2019, 15:47)

    Observatory [utilizator]

    grea este munca de actor, visezi sa te pensionezi cu o suma mai mare , măcar nu ai bun simt( politicenii in general nu au) și sa taci chitic.
    Actirasul gândește ca facă Reagan a fost un mare președinte poate fi și el!?!?
    Te înșeli omule ! Ești, ai fost și rămâi un țaran prost ....cu fata aia de bleg și cu resumeul tău de fost pupi n....? Lasă ne și nu mai face valuri !
  • +4 (6 voturi)    
    Mda, incearca sa copieze actorul din Ucraina (Duminică, 25 august 2019, 16:25)

    mircea_cjn [utilizator]

    Numai ca Zelenski era un actor nepătat, nou, cu discurs de schimbare, cu carisma...
    Ori ce are Mircea Diaconu?? El reprezinta aripa latrino-alde-pesedista aflată la putere. Ce sa ne propună acum?
    Am vazut penibilitatile insirate pe treptele Ateneului.
    Cica vrea sa curete gunoiul. Păi du-te bade acasa la pensie , la nepoți - că destul ai frecat menta.
  • +5 (5 voturi)    
    Mare e grădina ta Doamne ! (Duminică, 25 august 2019, 16:34)

    BehehePapu [anonim]

    Alt nebun cu pitici pe creier !
  • +5 (5 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 25 august 2019, 16:47)

    [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 25 august 2019, 16:47)

    [anonim]

  • +4 (4 voturi)    
    Am văzut conferința. (Duminică, 25 august 2019, 16:52)

    asavreau [utilizator]

    Penibil.Scârbos.Jenant.În față la Ateneu-hai fraieri,dați un leu pentru un mincinos milog și nerușinat.
  • -2 (4 voturi)    
    modelul slovak, ukrainian... (Duminică, 25 august 2019, 16:54)

    demaGOGU [utilizator]

    ...un comedian presh!, se pregateste si ptr Ro?

    laboratoarele politicii tureaza motoarele.
  • +16 (20 voturi)    
    "Cer sprijin din partea oricui” (Duminică, 25 august 2019, 16:56)

    freethinker1 [utilizator]

    Actorasul mediocru travestit in politician ratat cere sprijinul oricui. M-am hotarat si eu sa-l sprijin, cu un deget ridicat. Va las sa ghiciti care deget...:)
    • +4 (6 voturi)    
      @Mazeta (Duminică, 25 august 2019, 19:32)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui freethinker1

      Va pune Osuu la Treaba, Sunt Convins
      • +3 (3 voturi)    
        esti tu convins... (Duminică, 25 august 2019, 21:07)

        freethinker1 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Va pune osu' la treaba la aneta 3 poate, ca la altceva n-o sa aiba ocazia, cu max.2% cat va lua la alegeri...nu face 5% nici cumulat cu procentele celuilalt ratat, Ples( c )oianu!
        • +3 (3 voturi)    
          @Mazeta este Ocrotitorul Cauzelor Pierdute (Luni, 26 august 2019, 6:53)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui freethinker1

          Penale...are menirea...pe acest Pamant
  • +14 (16 voturi)    
    decat m_e ! (Duminică, 25 august 2019, 17:02)

    MenInBlack [utilizator]

    Infinit dispreţ...ăştia nu se mai satură de impostură...
  • +4 (4 voturi)    
    statul de drept nu e definit (Duminică, 25 august 2019, 17:36)

    carmen_i [utilizator]

    Asa trancanea Mircea Diaconu la Strasbourg:

    "Doamnă președintă, mi-e greu să înțeleg cum putem vorbi despre ceva, care se numește stat de drept, care nu e definit. Câtă vreme politica penală este competență națională - și diferențele între politicile penale ale statelor membre sunt uriașe -, este imposibil să poți face orice evaluare. De aceea, din păcate, trebuie să spun, aici e doar zgomot."

    https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/CRE-8-2019-04-15-INT-1-134-0000_RO.html

    Sper sa primesca suturi de la toata lumea.
  • +4 (4 voturi)    
    dorinte (Duminică, 25 august 2019, 17:47)

    ber [utilizator]

    Vreau si eu sa-mi cumpar o vila la Biarritz, dar nu stiu daca pot. Cer sprijinul oricui ma poate ajuta!
  • 0 (2 voturi)    
    cu cine te insotesti... (Duminică, 25 august 2019, 18:16)

    Ilenuca1 [utilizator]

    Nu are ce cauta alaturi de doi tradatori ai partidelor pe care le-au condus - unul imuno-parlamentar si altul "dottore" in plagiat. Nu are ce cauta alaturi de ei dintr-un motiv simplu: el este Mircea Diaconu.
  • +6 (6 voturi)    
    Mana intinsa care nu spune o poveste ....! (Duminică, 25 august 2019, 18:30)

    deval [utilizator]

    Dupa mine personajul e grotesc, pana la scabros ! Un comunistoid care defileaza vopsit in liberal cu ceva gen economie sociala de piata a lui Ilici !!! Iar milog, iar cerseste .......Ii rupe doar pe pensionarii ''plecati''care privesc doar in Latrine ! Cum or sa aleaga ei intre Veorica , Diaconu si Plesoianu ?!
  • +2 (2 voturi)    
    Cand credeti ca anunta Monta ca ia ca si catindat (Duminică, 25 august 2019, 18:33)

    deval [utilizator]

    ??!! Marti, miercuri ?! Oricum, asteapta sa scoata gazele Tariceanu.................
  • +5 (7 voturi)    
    diaconu (Duminică, 25 august 2019, 18:50)

    Ursu Mihai [anonim]

    ,,faptul ca vreau, nu inseamna ca si pot,, asta spune tot, no coment
  • +6 (6 voturi)    
    L-am ascultat la TV cu sonorul inchis .... (Duminică, 25 august 2019, 19:37)

    KTerinca [utilizator]

    Gesticula ca un mascarici.
    In rest nimic, nu m-am obosit sa deschid sonorul, dar de amuzant, era amuzant, cum se agita ca fraieru (si ce agitatie, frate !) fara sa spuna nimic.
    Am si Yo o urare pentru acesti oportunisti: Sictir !
  • +10 (12 voturi)    
    Patriotism curat (Duminică, 25 august 2019, 19:59)

    Mielusel [utilizator]

    Domnu Diaconu e un mare patriot, vrea sa faca nimic si in Romania nu doar in Parlamentul European.
  • +8 (10 voturi)    
    :))) (Duminică, 25 august 2019, 20:20)

    I [utilizator]

    e sansa noastra sa avem presedinte si un FRIPTURIST!
  • +8 (10 voturi)    
    Asteptam (Duminică, 25 august 2019, 20:37)

    DMR [utilizator]

    comentariul caraghios de genul "Vi s-a facut frica si deaia insultati artistul poporului"
  • -1 (3 voturi)    
    cu cine te-nsotesti (Duminică, 25 august 2019, 20:58)

    Ilenuca1 [utilizator]

    Cu doi fosti presedinti de partid tradatori, unul parlamentar, imun la judecata, celalalt plagiator? Inseamna ca Mircea Diaconu nu mai este Mircea Diaconu.
  • +5 (5 voturi)    
    comunistii hodorogi infecti (Luni, 26 august 2019, 0:34)

    matematics89 [utilizator]

    cand vor muri comunistii astia infecti, atunci se va schimba putin romania...peste 30 de ani...daca nu se descoperi vreun medicament de intinerire...de ce nu iesi bai penibilule la pensie, ca ai luat destul de pomana...lasa-ne macar in pace, lasa pe altii mai tineri sa aiba bani si functii...hodorogi infecti ce sunteti...
  • +2 (2 voturi)    
    Fratii Camataru, Bercea Mondialul, Rechinul... (Luni, 26 august 2019, 0:42)

    deval [utilizator]

    Pe usa larg deschisa or sa intre si psd-Piticot, alge-Partidul Fantoma si musai un ong de revolutionari ai lui Ilici...
  • 0 (2 voturi)    
    Ce pot sa zic... (Luni, 26 august 2019, 10:50)

    Ark_ro [utilizator]

    ...mey, democratilor! Cine nu este cu voi, la puscarie! Hahaha, hai sa va vad dupa ce iese imaculatul de barna (apropos, s-a uitat careva dintre voi pe declaratia de avere?)... ce plm mai spuneti?
  • 0 (0 voturi)    
    diaconu (Luni, 26 august 2019, 14:59)

    costelm [utilizator]

    un mascarici care confunda politica cu teatrul bulevardier
    vorbeste vorbe si nu spune nimic