SONDAJ ​Va accepta președintele Iohannis propunerile de noi miniștri?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 23 august 2019, 21:58 Actualitate | Politic


Sondaj Garbovan-Iancu
Foto: Hotnews
Premierul Dăncilă propune o serie de schimbări în guvern, inclusiv numirea Danei Gîrbovan - susținută în trecut și de Liviu Dragnea - la Ministerul Justiției și a deputatului Iulian Iancu în poziția de vicepremier pentru Economie. Liderul PNL a reacționat spunând că PSD "rămâne în era Dragnea", iar Dan Barna (USR) cere șefului statului să nu accepte numirea Danei Gîrbovan.
  • Sondaj HotNews.ro: Va accepta președintele Iohannis propunerile de noi miniștri?





Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















4372 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    / (Vineri, 23 august 2019, 22:39)

    Mielusel [utilizator]

    Si daca-i accepta pe toti ministrii sau o accepta doar pe Dana Garbovan, tot blat se numeste.
  • 0 (12 voturi)    
    va semna ca ficusul, cu ochii inchisi (Vineri, 23 august 2019, 22:49)

    mnicku [utilizator]

    ca-l doare la frunza...pardon ;la perna
  • +2 (14 voturi)    
    A acceptat-o pe Veorica, deci... (Vineri, 23 august 2019, 23:10)

    N.S. [utilizator]

    Ne putem astepta la orice!
  • +11 (13 voturi)    
    Garbovanca are tupeu ! (Vineri, 23 august 2019, 23:29)

    Susufler0 [utilizator]

    Auzi, cica ar fi declarat la un post de televiziune ca in principiu ar accepta functia de ministru al Justitiei, daca si Iohannis accepta in principiu candidatura sa !

    PS. Nu, fetita, nu-i asa ! Da-ti mai intai demisia din magistratura pt ca asa e corect dpdv formal, dupa care, dupa ce te respinge Klaus faci cerere de reprimire la CSM, la prietena ta Savoniera ! :))
    • +4 (4 voturi)    
      si ea de unde mai suge pensii speciale? (Sâmbătă, 24 august 2019, 12:48)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      daca-i refuzata .......

      ca nu le mai ajunge salariul de min 100 de mii de euro pe an
  • +5 (5 voturi)    
    Da,este motivul respingerii lui Gârbovan. (Sâmbătă, 24 august 2019, 9:39)

    asavreau [utilizator]

    Că este magistrat și magistrații nu au voie să dețină funcții publice.Și fără șmecherii ca suspendarea.Demisia din magistratură dacă vrea să fie ministru.Să-i spună cineva lui Gârbovan că nu există ministru de principiu.
  • +4 (4 voturi)    
    Daca... (Sâmbătă, 24 august 2019, 14:37)

    Nonidem [utilizator]

    Daca nu o respinge pe Garbovan-din aceeasi faina cu Iordache,Nicolicea,etc si cu "mari " merite in sabotarea Justitiei, eu nu-l mai votez!Dupa mine-contrar sondajului-ca sa-si protejeze votul, este necesar sa o respinga.
  • +3 (3 voturi)    
    Se pare că îl ignorăm pe omul sovietic, (Sâmbătă, 24 august 2019, 17:07)

    Rescator [utilizator]

    numitul Iancu.De foarte mulți ani lucrează pentru
    Kremlin și pentru Gazprom.De fapt Guvernul,in
    corpore,nu este al României ci,din nefericire,este sub dublă comandă Moscova-Ierusalim.
    In condițiile in care Putin controlează,la sânge,Guvernul trădător,nu ințeleg de ce ne amenință săptămânal cu lovituri nucleare.Asta da
    maskirovka!?