​Senatorul Nicolae Marin a demisionat din PSD

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 23 august 2019, 10:02 Actualitate | Politic


Nicolae Marin
Foto: Senatul Romaniei
Senatorul Nicolae Marin a declarat, vineri, că a renunţat la calitatea de membru PSD şi de chestor al Senatului şi va activa ca parlamentar independent, anunță Agerpres.

"Într-o democraţie sănătoasă, dezbaterea şi competiţia sunt încurajate pentru că aduc progres. Constat că dezbaterile provocate de mine în ultima perioadă în PSD Galaţi au deranjat şi am fost izolat. Pentru binele tuturor, am hotărât să renunţ la calitatea de membru PSD şi de chestor al Senatului şi voi activa ca senator independent până când mă voi implica într-un alt proiect politic. Le mulţumesc celor care susţin demersul meu chiar dacă n-au avut curajul să vorbească, deocamdată, în public", a precizat Marin.

Nicolae Marin a candidat pe 2 august, la Conferinţa judeţeană de alegeri, pentru funcţia de preşedinte al Organizaţiei Judeţene PSD Galaţi, unde a obţinut 49 de voturi, fiind învins de europarlamentarul Dan Nica, care a obţinut 334 de voturi. În discursul de candidatură, Marin a criticat activitatea lui Dan Nica, dar şi a altor membri aflaţi în conducerea PSD Galaţi, solicitând ca aceştia să facă un pas în spate.

Nicolae Marin este la al doilea mandat de senator.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5084 vizualizari

  • +12 (18 voturi)    
    va fug scaunele de sub c.r? (Vineri, 23 august 2019, 10:10)

    Francisc 1 [utilizator]

    cand ii votati imbecilitatile lui livache de ce nu erati cocosi?
  • +13 (15 voturi)    
    ... (Vineri, 23 august 2019, 10:11)

    Andrei_Buc [utilizator]

    Da vedem cât de repede"traseează" la Ponta sau PNL
  • +15 (15 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 23 august 2019, 10:27)

    polonyca [anonim]

  • +8 (10 voturi)    
    Cu alte cuvinte, (Vineri, 23 august 2019, 10:51)

    John M. [utilizator]

    si voi, comunistii, v-ati saturat de voi insiva?! Atunci noi ce sa mai zicem?!
  • +8 (10 voturi)    
    Ce, ma? (Vineri, 23 august 2019, 11:02)

    JustinCase [utilizator]

    A inceput sa devina neprofitabil Grupul Infractional Organizat?
  • +1 (7 voturi)    
    Poate ia venit mintea la cap. (Vineri, 23 august 2019, 11:29)

    asavreau [utilizator]

    Că până acum a avut mintea în vârful limbii ca să dea cu ea la dosul(Graur spunea altfel)lui Dragnea și Dăncilă.Poate la alegerile viitoare le va veni și românilor mintea la cap.Să rămână PSD-ALDE numai cu voturile infractorilor și a celor cu pensii speciale,obținute tot printr-o infracțiune.Vom ști și noi câți infractori și cu pensii speciale sunt în România.Să-i punem să-și câștige banii pe care îi vor.
  • +2 (6 voturi)    
    Dan Nica a iesit (Vineri, 23 august 2019, 12:13)

    Rahan5 [utilizator]

    sef al Galatiului la ordinul lui Dancila / Putin.
    Ideea este ca Galatiul sa devina ,,un nou Bombay".
    Ii are Galatiul pe indienii de la Mittal / sau amicii milardari otelari din India.
    Mai vine sef de Filiala si Dan Nica de la Bombay si lucrurile sunt in regula.
    Mai ramane sa fie dati afara romanii de la Gurile Dunarii / Cursul Inferior al Dunarii, ca sa-i iasa ,,Masterplanul" lui Putin si Dancila.
    Romanii PSD-sti din Galati nu par ingrijorati, vor primii ciolane de ros la Bucuresti de la Putin via Dancila.
  • -1 (3 voturi)    
    Domnule Senator, (Vineri, 23 august 2019, 23:58)

    dincannes [utilizator]

    … este dreptul dumneavoastra sa va deziceti de PSD.
    Ati ajuns insa senator, sustinut de oameni care cred in acest partid. Respectati acesti oamenii si dati-va demisia ! Altfel, pe cine reprezentati dumneavoastra acum, acolo?
    Parerea unui singur om (a dumneavoastra) nu trebuie sa influenteze o decizie luata la acest nivel.
    In Parlament si in Senat un "ales" trebuie sa reprezinte parerea a sute de mii de romani.
    Chiar asa "gros obraz" aveti?