​VIDEO. Viorica Dăncilă, întâmpinată de protestatari la Iași. Oamenii au scandat "Hoţilor, hoţilor", "La puşcărie cu voi"

de C.D.     HotNews.ro
Vineri, 16 august 2019, 11:34 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Captura video
​Premierul Viorica Dăncilă, preşedinte al PSD, a fost întâmpinată cu proteste, vineri dimineaţa, la Iaşi, unde urmează să participe la şedinţa Comitetului Executiv Judeţean al social-democraţilor, informează Agerpres.

Mai multe persoane, membre Reset, au afişat un banner cu mesajul "PSD atâta ştie să ne ţină în sărăcie".

Protestatarii au scandat "Hoţilor, hoţilor", "La puşcărie cu voi", "Criminalii", "Dăncilă, te ascunzi?".



Viorica Dăncilă este însoţită în vizita de la Iaşi de preşedintele executiv al PSD, Eugen Teodorovici, ministru al Finanţelor, şi de secretarul general al partidului, Mihai Fifor, vicepremier pentru implementarea parteneriatelor strategice ale României.

Premierul are programată o întâlnire cu membrii PSD Iaşi, după care ar urma să viziteze Spitalul Clinic de Urgenţă "Prof. Dr. Nicolae Oblu" şi Spitalul Clinic de Obstetrică şi Ginecologie "Cuza Vodă".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














11208 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    Autostrada (Vineri, 16 august 2019, 11:43)

    florinos [utilizator]

    Este gata Autostrada in Moldova ? PSd si Viorica Dancila vin in Iași doar cand au nevoie de voturi si efectul s-a vazut la ultimele alegeri: PSD a avut in Muntenia mai multi votanți decât in Moldova.
  • -27 (31 voturi)    
    Fascinant (Vineri, 16 august 2019, 12:01)

    Gigi Kent [utilizator]

    Pe mine nu ma surprinde faptul ca exista oameni care sunt impotriva unor politicieni. Nu toti politicienii sunt placuti si votati de 100% din populatie. Ca altfel ar fi dictatura. Si absurd.

    Ce ma fascineaza e cat de mult nimic de facut au unii incat sa urmareasca un politician pe undeva ca sa il huiduie, injure samd. Adica e una sa ai un protest organizat, anuntant samd. … Si par si tineri. Nu or fi avand un loc de munca, scoala etc?
    • +13 (13 voturi)    
      Kentul ca simbol al coruptiei României (Vineri, 16 august 2019, 13:23)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Păi tocmai asta-i problema, tovarăşe, că nu înţelegeţi, sau, mai bine zis, că nu vreţi să înţelegeţi, ceea ce este mult mai grav. Goliciune sufletească nu poate fi vindecată iar jigodii au existat dintotdeauna pe acest pămînt.
      Acu', că nu înţelegeti la comandă, din cauza funcţiei, sau din…ignoranţă şi/sau nostalgia trecutului bine plătit, nici nu mai are importanţă. Important este că faceţi parte din categoria mediocră a celor ce distrug această ţară, fiecare cu mijloacele sale, mai mult sau mai puţin acompaniate sau dotate de morală, inteligenţă şi subtilitate.
      Sînteţi o unealtă docil-utilă, tolerată din pacate de o societate prea permisivă şi prea indolentă.
    • +22 (22 voturi)    
      Probabil ca Viata le-a fost **tuta de psd (Vineri, 16 august 2019, 13:33)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Atata vreme cat psd e cam prin tot si-n toate in Romania, sansele ca sa fii afectat de ei is mari. Si apoi, ti se pare ca la ce chele groasa au psdistii actuali si la cat de analfabeti is, protestele pasnice ajuta? Pe vremuri astia erau linsati, ridicati in furci, dar nu mai sunt vremurile alea!!!
    • +10 (12 voturi)    
      da (Vineri, 16 august 2019, 15:26)

      xox [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Da, chiar trebuie sa ii astepte si sa le spuna pe nume: hotil;or, incompetentilor, etc ca sa nu se imbete cu apa rece ca toata lume nu gandeste.

      Felicitari celor care si-au rupt din timpul lor ca sa isi arate nemultumirea!
    • +9 (11 voturi)    
      Mai Gigi (Vineri, 16 august 2019, 15:30)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Vezi sa nu ramai fascinat..!
      Voi psd-istii sunteti obisniiti doar cu “miting-uri” organizate, cu oameni adusi cu autobuze, cu ovatii si urale!
      Cu proteste spontane - facute de oameni care trec pe strada (spre treburile lor) si care nu-i mai suporta pe cei ce conduc institutiile statului - nu sunteti obisnuiti !
  • +21 (23 voturi)    
    Viorica nu pricepe. (Vineri, 16 august 2019, 12:17)

    asavreau [utilizator]

    Crede că rugăciunea la Putna îi permite să mintă și să fie nesimțită,pentru-că nesimțire este să mergi într-o zonă unde PSD își bate joc de locuitori de 30 de ani de zile.Sa dat legea pentru o autostradă care să lege Moldova de lumea civilizată și Viorica sfidează legea și merge la Iași să le spună oamenilor NIMIC.Baia de mulțime făcută la Putna a adus la Iași o duhoare de nesimțire specifică.Merită huiduită.Având legea de partea ei Viorica putea dispune ca să se lucreze în ritm susținut la autostradă.Nu vrea.
  • +19 (19 voturi)    
    subventii de la noi (Vineri, 16 august 2019, 12:29)

    sorvas [utilizator]

    255 de milioane de RON va primi PSD in 2019. Normal ca oamenii apar cu Seria 7 2018. De ce sa nu isi ia masini de sute de mii de euro, doar Romania e printre primele economii din UE si acesti minunati oameni merita sa-si aseze fundurile numai pe piele Alcantara. Merita,meritar-ar sa crape.
    • +5 (5 voturi)    
      dar ce-au facut cu banii ...? (Vineri, 16 august 2019, 16:22)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui sorvas

      Cu banii acestia faceau 2 / doi km de autostrada si tot era ceva de laudat .
  • +10 (12 voturi)    
    dancila (Vineri, 16 august 2019, 14:14)

    ------ [utilizator]

    Dancila ,ai auzit ce striga oamenii !!!
  • +3 (3 voturi)    
    Viorica a Romaniei (Vineri, 16 august 2019, 21:09)

    dcmar [utilizator]

    Aplicatie pentru Pozitia de Presedinte al Aceleasi Tari

    Nume: Viorica a Romaniei

    De ce: opozitie care cere
    • prezenta fizica prelungita cum zic franceziii, a l’horizontalle
    • un intelect rarefiat
    • mai multe limbi

    Educatie de baza:
    1. Scoala primara din Afumatzi - absolvita cu distinctie; invatatoarea mi-a spus sa nu ma mai prinda pe acolo caci deja repetasem clasa a IIIa si a IVa de citeva ori.