Fifor: Mulțumesc tuturor cetățenilor care au participat la proteste într-un mod atât de pașnic / Am asistat, cu toții, la un act democratic sănătos

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 11 august 2019, 7:41 Actualitate | Politic


Mihai Fifor
Foto: Digi 24
”Mulțumesc, în numele Ministerului Afacerilor Interne, tuturor cetățenilor care astăzi au participat la proteste într-un mod atât de civilizat și de pașnic”, a spus ministrul Mihai Fifor după manifestația ce a avut loc sâmbătă în Piața Victoriei.

”Ați sancționat atât tentativele de instigare la violență, cât și pe cele de politizare a evenimentului, așa încât am asistat, cu toții, la un act democratic sănătos și fără incidente”, scrie Fifor pe Facebook.

”Mulțumesc totodată tuturor autorităților implicate pentru mobilizare, pentru atitudinea responsabilă și profesionalismul de care au dat dovadă. Spuneam zilele trecute că sunt mulți oameni în MAI care își iubesc și respectă meseria, iar astăzi acest lucru s-a văzut cu prisosință”, a adăugat ministrul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1170 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Act democratic (Duminică, 11 august 2019, 7:48)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    In gura ăstuia, aceste cuvinte sună a injuratură
    • +4 (4 voturi)    
      Ce a înțeles Fifor! (Duminică, 11 august 2019, 9:13)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Nimic.Băi Fifor a fost protest.Împotriva voastră PSD și ALDE.Știi ce-i ăla protest?Fără bătaie nu pricepi?Oamenii nu au venit acolo să le mulțumești tu.Au niște revendicări,vor răspunsuri și rezultate.Tăcerea la revendicările oamenilor nu-i bună.
      • 0 (2 voturi)    
        nesimtire: B1 cu Batistuta si Oreste la terasa (Duminică, 11 august 2019, 16:25)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Cat tupeu sa iti faci o veranda TV la sueta cu "jurnalistii" Oreste Teodorescu si Rares Bogdan.chiar in piata ?
        Nu doar clasa politica trebuie resetata, ci si clasa "jurnalistica", la fel de toxica. De fapt chiar mai toxica, cu 90% din "jurnalisti" luand apararea bietilor condamnati.
        Jos mafia mediatico-politica!
        • 0 (2 voturi)    
          Ia zi ... (Duminică, 11 august 2019, 20:00)

          blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

          de ce nu sunt jurnalisti Oreste si Rares Bogdan ? Or fi mai buni chirieac sau ciuvica ?! Hai fugi de-aci , faci praf ....
  • +5 (7 voturi)    
    Singurul act democratic... (Duminică, 11 august 2019, 7:49)

    raulito [utilizator]

    ...e sa dispăreți de pe scena politica, așa, vreo 10-15 ani.
  • +5 (5 voturi)    
    10 august 2018 nu se va uita,bey atarnatule ! (Duminică, 11 august 2019, 8:05)

    Plagarus [utilizator]

    Pe cand desecretizarea integrala a documentelor întocmite de structurile care au avut atribuții și au acționat în data de 10 august 2018 ????
  • +4 (4 voturi)    
    Lichea, nu primesc de la tine si Ciuma nimic, fa ! (Duminică, 11 august 2019, 8:12)

    deval [utilizator]

    Seful Pompelor Funebre psdalge vrea sa-mi dea certificat de buna purtare ? E evident ca vorbeste cu ambuscatii lui si cu cei pe care ii mai tine prizonieri...........Toti cei din piata am facut in 2019, exact ce am facut si in 2018 ! V-am dat placute suedeze, v-am spus ce sunteti si voi si slugile voastre, am cerut anticipate si demisia !!
    Nu ai tu cu haita ta de mafioti, nici o legatura cu democratia !! Nu primesc nimic de la voi, stiu ce ati facut in 10 August 2018 si nu o sa am liniste pana acest adevar nu va fi rostit in instanta !
    Cred ca ar trebui sa dam ciumatilor cate un 10 August in fiecare 10 a fiecarei luni !! Iar presedintele ar trebui si domnia sa sa se deranjeze si sa le ceara demisia si anticipate, saptamanal ca altfel ma trezesc dracu cu vreo diploma de manifestant cuminte de la jigodiile astea.............
  • +3 (3 voturi)    
    Ar trebui sa spun ambuscatilor care jubileaza (Duminică, 11 august 2019, 8:45)

    deval [utilizator]

    ca nu am fost acolo in 2019, 250.000 ca :
    -omul care a primit autorizatie a fost obligat legal sa dea o cifra care sigur sa nu fie depasita -la un moment dat- ca altfel ar fi fost amendat legal;
    -e foarte greu chiar si in Bucuresti sa participi la o data si pe parcursul a mai multe ore la un protest pentru ca nu exista servicii care sa te ajute , oamenii sunt in concedii, studentii sunt la casele lor etc ....
    Cred ca ar trebui sa le dam lunar, in fiecare 10 ale lunii, cate un protest cu placute suedeze, de intretinere , ca Noaptea Mintii cu consilieri cu tot, Ciuma Rosie -nu intelege, se face ca nu intelege ca nu are cum convietui la guvernare cu noi, ca nu ne poate cumpara in favoarea coruptiei, a infractorilor cu nici un program cu nici un fel de mita !!
  • +4 (4 voturi)    
    tot democratic... la multi ani cu executare (Duminică, 11 august 2019, 8:58)

    mnicku [utilizator]

    dupa ce ca ati nenorocit mii de oameni anul trecut , tu vii acum cu lozinci si multumiri.....bah nesimtitule

    de la toti cei batuti anul trecut ... .m..e psd

    la puscarie tot grupul vostru infractional organizat !!!!!!!
    de la voi si de la rusi nu ma astept la nimic bun