AUDIO Oprișan, despre posibilitatea unor noi ”bătăi” administrate protestatarilor din Piața Victoriei: ”Dar ce, credeți că este exclus?”

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 9 august 2019, 13:15 Actualitate | Politic


Marian Oprisan
Foto: Agerpres (editat)
Marian Oprișan, a avut, din nou, schimburi de replici aspre cu aleșii PNL din Consiliul Județean Vrancea, președintele CJ dând de înțeles, la un moment dat, că nu ar fi exclusă o nouă intervenție în forță contra protestatarilor, la fel ca și la manifestația din 10 august 2018, potrivit Ziarului de Vrancea.

Întrebat despre impactul bugetar al unor modificări dintr-un proiect de hotărâre, Oprișan a dus discuția într-o direcție care nu avea legătură cu proiectul: ”Și cei 70.000 de vrânceni (n. r. – plecați din județ în ultimii 25 de ani) au tot probleme de handicap și asistați sociali dacă am înțeles bine intervenția anterioară a unui consilier”, a spus Oprișan, după care vicepreședintele CJ Ionel Cel-Mare (ALDE) i-a spus că în sală este prezent la ședință și Ovidiu Burdușa (consilier PNL care locuiește în Diaspora).

După două replici scurte între cei doi, Oprișan i-a transmis că, pe 10 august, are posibilitatea în Piața Victoriei să mai comenteze, nu în plenul Consiliului Județean. ”Dacă nu ne mai bateți o dată”, i-a răspuns Burdușa, la care Oprișan a adăugat: ”Dar ce, credeți că este exclus?”.

După acel moment, consilierii PSD și ALDE au început să râdă, mai scrie sursa citată.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3963 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Bati, nu bati... (Vineri, 9 august 2019, 13:35)

    Paleopterix [utilizator]

    Bati, nu bati, vremea oprisanului trece, oprisane
  • +15 (15 voturi)    
    "Hă Hă Hă" (Vineri, 9 august 2019, 13:55)

    MirceaCS [utilizator]

    Oprisan, acest general vechi in PSD, care a intrat in politica inca din '90 in FSN-ul lui Iliescu....

    O adevarata comoara de om, un om pentru care ai toata stima, un om care a facut atat de mult bine local, a facut atatea lucruri bune in Vrancea.

    Daca stie cineva ce lucruri bune a facut Oprisan, sa faca o lista.
    • +2 (2 voturi)    
      Oprisan inpingea carutzu pt deseuri (Vineri, 9 august 2019, 17:47)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui MirceaCS

      La Fabrica de Confectii Miorita din Focsani. Culegea resturi de material de pe jos. Atat de calificat e omul asta. Pana in 96 a pus umarul la distrugerea economiei locale si a urcat calcand pe cadaver in jurul sau. Uita-te la el cum arata, parca e din filme horror, habar nu are sa aiba grjia de el in primul rand!!!
  • +5 (5 voturi)    
    tare l-as vedea pe individu asta (Vineri, 9 august 2019, 14:19)

    Kosmos [utilizator]

    saltat de mascati si pus la puscarie sa munceasca 12h /zi timp de 30 de ani.
  • +5 (5 voturi)    
    succes in alegeri!!!!! (Vineri, 9 august 2019, 14:24)

    CVL [utilizator]

    ce, credeti ca e exclus sa nu mai intrati in Parlament??? Numai provocati-ne. Asteptat 20 20.
  • +2 (2 voturi)    
    Acest (Vineri, 9 august 2019, 15:30)

    Mironescu Valeriu [anonim]

    baron isi imagineaza ca actiunile jandarmeriei pot fi comandate de el sau altii asemenea.
    Jandarmeria trebuie sa actioneze in conformitate cu legea si daca unii nu o respecta trebuie sa actioneze exact ca anul trecut, dar, repet, nu pentru ca "vrea" cineva ci in limitele legii.
  • +3 (3 voturi)    
    Astia sint inconstienti (Vineri, 9 august 2019, 16:07)

    vasile-roaita [utilizator]

    Unul din motivele pentru care au luat asa de putin la ultimele alegeri a fost 10 august. Continuati asa si de data asta si-o veti lua urit de tot in bot. Puterea diasporei este mare si asta pentru ca aproape fiecare familie din Romania are pe cineva plecat afara.
  • +3 (3 voturi)    
    Stai linistit, Oprisane ! (Vineri, 9 august 2019, 16:38)

    KTerinca [utilizator]

    Mamaliga mai si explodeaza.
  • 0 (0 voturi)    
    da (Vineri, 9 august 2019, 20:33)

    robert.b [utilizator]

    psd nu este un partid, psd este o hazna.
  • 0 (0 voturi)    
    Manevre MI (Vineri, 9 august 2019, 22:43)

    Namaste [utilizator]

    cu pretext civil "politic" aprobat...