Liberalii îi pregătesc lansarea lui Iohannis pentru prezidențiale. Strângerea de semnături începe pe 10 august

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 5 august 2019, 17:02 Actualitate | Politic


Ludovic Orban și Klaus Iohannis
Foto: Facebook
Președintele Klaus Iohannis este așteptat să-și facă lansarea în cursa pentru al doilea mandat în cadrul Consiliului Național al PNL, din 8 august, la care se estimează să participe în jur de patru mii de liberali. ​

Liderul PNL, Ludovic Orban, a precizat, luni, că liberalii vor demara strângerea de săptămâni pentru susținerea candidaturii lui Iohannis pe 10 august.

„E un moment simbolic. Niciodată în România să nu se întâmple ce s-a întâmplat, când forțele de ordine în loc să apere cetățenii s-au transformat în agresori”, a spus Orban.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















591 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Intrebare pentru Mazeta : (Luni, 5 august 2019, 17:11)

    un domn [utilizator]

    Stimate Mazeta

    pentru ce lista iti vei depune semnatura ?

    Johanis sau Barna ?
  • 0 (2 voturi)    
    ...shi pe asta ... (Luni, 5 august 2019, 17:19)

    Observatore [utilizator]

    ... l-am votat de doua ori : prima shi ultima data .
  • -2 (2 voturi)    
    ok (Luni, 5 august 2019, 17:26)

    dum_i [utilizator]

    dan barna.

    ciolanis out.
  • +3 (3 voturi)    
    semnaturi pt. ce (Luni, 5 august 2019, 17:37)

    john06 [utilizator]

    sa mai ia un mandat si sa fie mut sau plecat in vacanta 90% din timp?!
  • -2 (6 voturi)    
    vai , ce sa ne facem !!!!!!!!!! (Luni, 5 august 2019, 18:37)

    exilatul [utilizator]

    si "simbolul" este ala cu "sase case" ( sau cinci ? ) cumparate din meditatii si afacerile de cind era primar...dar recunosc ca e greu sa alegi dintre "simbolul" asta si ceilalti ca miss piggy sau ala cu cinci neveste...
  • +1 (7 voturi)    
    Ha, ha, ha (Luni, 5 august 2019, 19:10)

    CalinMircea [utilizator]

    De 2 ani se tot lansează și tot mai are nevoie de lansări? Ăsta parcă e un banc cu ardeleni! Să aibă grijă, să nu treacă alegerile și să nu termine cu lansările.
  • +2 (4 voturi)    
    Nu-l mai votez pe mormolocul asta .... (Luni, 5 august 2019, 19:54)

    KTerinca [utilizator]

    .... la fel cum nu mai votez PNL, de cand s-a corcit cu portocalii lui Basescu.
    A ajuns o scursura rosie-portocalie.
    Bleah !