VIDEO Protest în fața MAI: PNL și cetățeni au depus perechi de încălțăminte în memoria copiilor care dispar anual

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 august 2019, 11:58 Actualitate | Politic


Protest la MAI pentru copiii disparuti
Foto: Agerpres
Reprezentanți ai PNL București, alături de alți cetățeni impresionați de cazul din Caracal, s-au adunat sâmbătă în fața sediului Ministerului de Interne și au depus 400 de perechi de încălțăminte pentru fiecare copil care dispare anual fără urme, relatează Mediafax.

Manifestația vine în contextul tragediei din Caracal, unde Alexandra nu a mai putut fi salvată, deși a sunat la 112 de trei ori.

„Conform cifrelor oficiale, în România, anul trecut au fost dați dispăruți 4.000 de minori. Au fost regăsiți 3.600. Nu au mai fost găsiți 410. Doar în 2018. Pentru a atrage atenția că tragedia de la Caracal nu este singulară, depunem 400 de perechi de încălțăminte, pentru fiecare copil care dispare anual, în fața clădirii Ministerului Afacerilor Interne”, a transmis PNL București vineri.

Evenimentul a început sâmbătă, la 11:05, ora la care a sunat pentru prima oară Alexandra la 112.

La eveniment au participat cetățeni impresionați de cazul din județul Olt, dar și președintele filialei București a PNL, Violeta Alexandru, alături de președinții filialelor celor șase sectoare și de alți reprezentanți ai partidului.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















7348 vizualizari

  • +5 (13 voturi)    
    Bun, dar ce măsuri preconizează P.N.L.-ul!? (Sâmbătă, 3 august 2019, 12:13)

    Raoke [utilizator]

    Ce program au pentru îndreptarea situației? Ce zice că va face în viitor aripa „liberală” a USL-ului? Că noi nu uităm cine sunt și ce-au făcut. ///
    Concret, cu subiect și predicat: vom face aia, vom drege cealaltă, dacă nu „X” atunci „Y”.
    Că altfel doar latră și ei la lună.
  • -2 (10 voturi)    
    Protest la MAI!! (Sâmbătă, 3 august 2019, 12:21)

    Theros [utilizator]

    Toti cetatenii onesti ai Romaniei sunt mahniti, idignati, revoltati, tulburati dezorientati si cu cea mai mare hotarare si determinare ma alatur acestor cetateni!! SA NU VINA INSA DISTRUGATORII DE TARA SI RESPONSABILI DE CREAREA SISEMULUI CA pnl, usr, plus sau alti demagogi sa se alature noua!! VA ROG SA-MI RASPUNDETI LA CEL MAI LOGIG COMENTARIU:" Unde a dispărut, iar, Klaus Werner Iohannis? Știe cineva dacă omul e la serviciu? El pentru ce ia banii în fiecare lună?

    Poate cineva în țara asta, un cetățean, să primească leafa dacă stă mereu în concediu? Țara e în flăcări, rețele de crimă organizată ucid și jefuiesc ce le stă în cale, milioane de cetățeni sunt înspăimântați, milioane fug din țară, copiii sunt asasinați pe capete. Tu, Klaus Iohannis, cu ce te ocupi?

    Eu cred că ar trebui să dai banii înapoi, nu numai chiria casei prăduite, ci și cei din leafa pe care ai luat-o și o iei degeaba. Și nici măcar degeaba, n-ar fi atât de grav să iei câțiva bănuți de la națiune, că sunt mulți asistați social care nu merită. Dar cine a mai pomenit asistați social să dea ordine la popor și să stea în concedii de lux, să se dea cu mercedesul cel mai scump, cu avionul, cu SPP-ul, cu Cotroceniul și tot ei să fie supărați, că nu e bine?

    Și totuși, dacă în ascuns Klaus Iohannis mai câștigă chiar acum, sub ochii noștri, grosul din meditații?
  • -5 (15 voturi)    
    Ma intreb daca... (Sâmbătă, 3 august 2019, 12:23)

    newlook [utilizator]

    Ma intreb daca nu ar fi fost mai bine sa doneze aceasta incaltaminte unora aflati in nevoie.

    Dar, hey, asta inseamna sa-i gasesti pe cei aflati in nevoie, sa intri in contact cu ei, si - "Doamne fereste" - sa stai in proximitatea lor si chiar sa-i atingi.
    Si toate cele de mai sus fara tiganie televizata, fara FaceBuci, fara "imagine publica". Doar asa, pentru ca esti om.
    • -2 (8 voturi)    
      Aici ai dreptate. (Sâmbătă, 3 august 2019, 12:54)

      Raoke [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Useliștii nu mișcă fără tam-tam.
    • +4 (6 voturi)    
      Valeri Kuzmin (Sâmbătă, 3 august 2019, 12:57)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Te a lasat sa tastezi asta ?

      Inainte trebuia sa vizionezi filmul :

      https://m.cinemagia.ro/filme/citizen-x-3349/
  • +9 (15 voturi)    
    Reprezentantii PNL (Sâmbătă, 3 august 2019, 12:28)

    fat.cat [utilizator]

    Ar face mai bine sa se abtina de la a ne reaminti ca au facut parte din glorioasa alianta cu PSD-ul, care a guvernat asa cum stim ani de zile. Mai bine lasati-i numai pe amarasteni sa vina cu papucii aia. Nu sunteti egali cu noi, doamnelor si domnilor din PNL. Copiii vostri nu sunt in pericol sa ramana negasiti. Retrageti-va dracului o vreme. Exista si alte moduri de a aduna capital electoral.
  • +3 (9 voturi)    
    Penel£ul TREBUIA sa se abtina (Sâmbătă, 3 august 2019, 12:29)

    un domn [utilizator]

    O chestiune Sensibila Nu Se cade a fi politizata ! Acelasi lucru l as fi scris daca era usere sau P$D sau pemep£ , ald£ implicat
    • +3 (7 voturi)    
      se numeste awareness si presiune publica (Sâmbătă, 3 august 2019, 13:01)

      jondo [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      cu astfel de actiuni delegitimezi guvernul si partidul de la guvernare si fortezi schimbari.

      sau stai in casa si accepti situatia.
      • +2 (6 voturi)    
        Penel£ul cu Rareshel (Sâmbătă, 3 august 2019, 13:39)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui jondo

        Sper sa nu aiba soarta P$D ( am asa un “feeling)
        Raresheluu nu mai incasa salarii de la Hoandra teve de multa vreme...
      • +4 (4 voturi)    
        Regret (Sâmbătă, 3 august 2019, 14:04)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui jondo

        Dar Avem Opinii Diferite

        Implicarea mea nu se limiteaza la Hotnews, dar asta alta data !
      • +2 (2 voturi)    
        Awareness (Sâmbătă, 3 august 2019, 17:23)

        fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui jondo

        Din partea unora care au guvernat cot la cot cu astia pe care vor acum sa-i delegitimeze si sa-i forteze sa faca schimbari pe care ei insisi nu le-au facut cand erau la putere? Despre ce discutam? E doar un joc de imagine. De aia zic: lasati-i dracu’ doar pe amarasteni sa faca f•cking awareness, ca sunt singurii pe care-i mai pot banui de onestitate. Presiunile politicienilor care au fost la guvernare si si-au bagat piciorul in viata noastra ani de-a randul nu valoreaza nici cat o ceapa degerata, scuza-ma ca ti-o spun asa direct.
  • +7 (13 voturi)    
    PSD nu e la prima abatere. Dragnea tot de la copii (Sâmbătă, 3 august 2019, 12:37)

    Penalu [utilizator]

    a furat, le-a luat mancarea de la gura. Desigur, pentru ca odraslele lui sa invarta acum milioane de euro.

    Acolitii sai Dancila, Dan, Stefanescu etc la fel.

    Am putea spune ca PSD are o inclinatie spre a ne ucide copiii pentru ca progeniturile lor ratate sa nu aiba contestatari. Deja i-au bagat prin diverse ministere (Dancila, Nastase, Oprea) desi bietele creaturi n-au capabilitatea intelectuala sa faca fata.

    Ce pedeapsa merita o grupare organizata de asasini de copii?
    • +2 (8 voturi)    
      Mandru Ca sunt Roman in 2016 (Sâmbătă, 3 august 2019, 13:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Penalu

      Este Egal cu Mandru ca sunt Criminal in 2018 August si Iulie 2019

      P$D este Organizatie Criminala cu Accente spre Genocid ( de la 13-15 iunie 1990 apoi 10 08 2019 fara a exclude si alte Mineriade Intermediare )
  • +6 (10 voturi)    
    tariceanu (Sâmbătă, 3 august 2019, 13:33)

    zigot [utilizator]

    de ce tace acum?
    protectorul lui tudorel toader, in timpul caruia s-a
    asasinat justitia, a intervenit cel putin saptamanal in a
    ataca pe dna kovesi, dna stanciu si altii care munceau
    ptr o justitie .. JUSTA.
    acum tace si iar tace;
    o fi prea ocupat cu campania prezidentiala?
    atunci chiar va demola ce mai functioneaza in justitie.
  • 0 (0 voturi)    
    PNL? (Duminică, 4 august 2019, 13:21)

    I [utilizator]

    acel pnl din usl? pnl + psd = usl