Dăncilă: Nu sunt o locomotivă pentru PSD, sper să devin / Dacă nu intru în turul doi, demisionez

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 24 iulie 2019, 22:04 Actualitate | Politic


Viorica Dancila, la PES
Foto: Facebook
Abia desemnată candidat al PSD la prezidențiale, Viorica Dăncilă admite că, în acest moment, nu este „o locomotivă pentru partid”, dar speră să devină în timpul campaniei electorale. Ea a precizat că, dacă nu va intra în turul al doilea, va demisiona.

„Nu sunt o locomotivă în acest moment pentru partid, sper ca în campanie să devin”, a declarat premierul la Digi 24.

Ea a precizat că inițial nu a vrut să intre în cursa pentru Cotroceni, însă după europarlamentare, în discuțiile cu oragnizațiile PSD, liderii acestora i-au cerut să-și asume această candidatură.

„Obiectivul e să câștigăm alegerile prezidențiale. Președintele Iohannis zicea pas cu pas, noi spunem tur cu tur”, a spus ea, precizând că PSD are toate șansele să câștige, fiind un partid organizat.

Dăncilă a admis că în acest moment nu este „o locomotivă pentru partid”, dar speră ca acest lucru să se întâmple în campanie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















938 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    hm (Miercuri, 24 iulie 2019, 22:24)

    feroviarul123 [utilizator]

    Nu știu cum să-ți spun , mai draga, dar apuca-te sa o scrii. adică pune pe cineva sa ti-o scrie.
  • +5 (5 voturi)    
    vrei sa fii... milionar? pardon... (Miercuri, 24 iulie 2019, 22:45)

    U_swamp [utilizator]

    ...locomotiva? Nu prea cred. Maxim motostivuitoare!
  • +4 (4 voturi)    
    Buwahahahaha (Miercuri, 24 iulie 2019, 22:48)

    UncleSam [utilizator]

    Da-ti demisia acum, garantat nu prinzi turul 2. Cu Tariceanu, cu Ponta, cu Plesoianu contra-candidati, electoratul de stanga are sa fie ultra fragmentat.
    Turul 2, neamtul somnoros vs. Barna!
    • +2 (2 voturi)    
      cum ar fi (Joi, 25 iulie 2019, 7:38)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui UncleSam

      ca tampacila si motocicleanu sa nu mai prinda parlamentul...?!? :))
  • +3 (3 voturi)    
    nu esti o locomotiva (Miercuri, 24 iulie 2019, 22:55)

    rov [utilizator]

    esti o caruta cu sigla de masina...
  • +4 (4 voturi)    
    De ce sa demisionezi? (Miercuri, 24 iulie 2019, 23:49)

    Zamolxis108 [utilizator]

    Stai acolo pana ingropi partidul bine cucoana, ca faci treaba buna!
  • +1 (1 vot)    
    partid organizant (Joi, 25 iulie 2019, 23:19)

    gemart [utilizator]

    ... a vrut sa zica, nu organizat. Asta e marele lor atu, galetile, autocarele, primari care iau oamenii pe sus la vot, etc. altfel n-ar avea nici o sansa..