Membru PSD, despre candidatura lui Dăncilă la președinție: ”Dacă România va fi condusă de o blondă, această blondă frumoasă să fie a noastră”

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 iulie 2019, 14:26 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Octav Ganea
​Un membru al PSD Mureș a spus, sâmbătă, înaintea alegerilor din oragnizația locală, că, dacă tot e să se adeverească ”profeția” lui Traian Băsescu potrivit căreia România va fi condusă de o blondă, atunci aceasta să fie a social-democraților.

El a făcut astfel aluzie la o posibilă candidatură a Vioricăi Dăncilă la președinție.

”Dacă tot a spus Băsescu, cel care a creat răul și ura în România, că va conduce o blondă, această blondă frumoasă și doamnă să fie a noastră”, a spus membrul PSD, uitându-se la Viorica Dăncilă, transmite Mediafax.

Conducerea PSD s-a aflat la Târgu Mureș pentru a participa la alegerile din cadrul filialei județene a PSD, mergând apoi în județul Sibiu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3292 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Wow (Sâmbătă, 20 iulie 2019, 14:30)

    war4peace [utilizator]

    Ce gusturi are și nenea ăsta... de Vaslui!
  • +5 (7 voturi)    
    punct si de la capat (Sâmbătă, 20 iulie 2019, 14:33)

    Ilenuca1 [utilizator]

    Iar nu veti avea Presedinte! Atat de jâb ati luptatara impotriva pedepsirii coruptilor!...
  • +9 (13 voturi)    
    . (Sâmbătă, 20 iulie 2019, 14:57)

    vidra [utilizator]

    Cum il cheama totusi pe acest membru psd? Sa stim si noi numele creatorului aceste ineptii.
  • +6 (12 voturi)    
    Poate fi Lenutza Ideea! (Sâmbătă, 20 iulie 2019, 15:00)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Poate fi Udrea oentru ca e blonda, ca e ma tânără, sexi si poate fi maestra la facut averi!
    Poate fi partener pzd!
    Ce va trebuie!
  • +3 (9 voturi)    
    onorabilul membru psd (Sâmbătă, 20 iulie 2019, 15:52)

    trandafil [utilizator]

    se refera la costa rica? Acolo ar fi bune cele doua blonde.
  • -2 (6 voturi)    
    ca sa vezi!!! (Sâmbătă, 20 iulie 2019, 16:07)

    asada [utilizator]

    Mai putica din Mures ai capatat ba si tu ofunctie ,un os de ros ,ceva acolo prin cum le zice ...filiale sau ai ramas cu buza umflata !!!! ba eu cred ca ai fi mai castigat daca ai luao acasa la tine si in felul asta nu ai mai fi o laba trista !!!
  • +3 (3 voturi)    
    OH . (Sâmbătă, 20 iulie 2019, 17:32)

    letsoc [utilizator]

    Hopa , a mai aparut un banc cu blonde .
  • +9 (9 voturi)    
    Ro-Alert (Sâmbătă, 20 iulie 2019, 18:05)

    DMR [utilizator]

    Tembelismul a lovit puternic in PSD!
  • +7 (7 voturi)    
    aidoma cu (Sâmbătă, 20 iulie 2019, 18:55)

    nash pandelica [utilizator]

    o hii prost, dar e prostu' nost' !
  • +4 (4 voturi)    
    :)))) (Sâmbătă, 20 iulie 2019, 19:23)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    Stiind ce inteles si la ce ne referim in bancurile cu blonde, nu cred ca pesedistul a gresit in afirmatie, ci doar a scapat involuntar porumbelul despre parerea lui in legatura cu ,,blondele", adica, de ce n-am avea o proasta, candidat la presedentie ?
  • +6 (6 voturi)    
    această blondă frumoasă și doamnă (Sâmbătă, 20 iulie 2019, 19:46)

    Rosebud [utilizator]

    Va rog sa ma credeti ca am altele pe cap. Probleme grave!
    Dar nu m-am mai putut abtine sa nu ma c@k pe mine de ras.
  • +3 (3 voturi)    
    Da, mai nene, (Duminică, 21 iulie 2019, 7:10)

    John M. [utilizator]

    dar toate blondele din Romania sunt brunete la origine, asa cum socia-democratii sunt comunisti, de fapt.
  • +2 (2 voturi)    
    prost (Duminică, 21 iulie 2019, 11:45)

    Ilidia [utilizator]

    Se traduce prin "Si ce daca e proasta, e proasta noastra"...
  • +1 (1 vot)    
    misogini (Duminică, 21 iulie 2019, 16:23)

    daldepsd [utilizator]

    sau le plac bancurile cu blonde?
    Daca da atunci e perfect sa puna o blonda din PSD celelalte calitati sunt la pachet, din belsug. Stiti voi...Si daca sunt vopsite nu conteaza, ramane cum am stabilit.
    Si daca-i barbat tot aia e.