Lista PSD-iștilor testați pentru prezidențiale. În sondaje au intrat și Tăriceanu și un independent

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 5 iulie 2019, 14:56 Actualitate | Politic


Congres PSD
Foto: AGERPRES
Preşedintele PSD Viorica Dăncilă, a declarat vineri, la Brăila, că pe lista candidaţilor la alegerile prezidenţiale de anul acesta sunt mai multe nume din partid, printre care și liderul ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, dar şi un candidat independent. Dăncilă a anunțat că PSD are mai multe variante de candați la prezidențiale pe care urmează să-i testeze în sondaje în următoarea perioadă.

"Pe această listă este şi domnul Teodorovici şi Mihai Fifor, pe această listă sunt toţi colegii care şi-au exprimat dorinţa de a candida, inclusiv Şerban Nicolae, inclusiv doamna Ecaterina Andronescu. Toţi colegii care au venit şi au spus: 'Vrem să candidăm pentru alegerile prezidenţiale' i-am pus în acest sondaj, pentru că mi se pare corect să le dau şansă tuturor colegilor care vor acest lucru. Deci nu am omis pe nimeni din aceste liste dintre cei care au venit şi au spus că vor să candideze. Pe lângă această listă, am făcut şi o listă cu liderii formaţiunilor politice, pentru că e normal să facem această măsurătoare", a declarat Viorica Dăncilă, la Brăila, citată de agenția Agerpres.

Președintele PSD a mai spus că în sondajul PSD este testată și varianta de candidat independent pentru a identifica soluţia cea mai bună.

Liderul social-democrațiilor a anunțat că viitorul candidat la alegerile prezidenţiale va fi votat de un congres PSD care va avea loc la sfârşitul lunii iulie - începutul lunii august.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















13595 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    Toti Oamenii Presedintelui Dragnea = (Vineri, 5 iulie 2019, 15:06)

    un domn [utilizator]

    Marionetele de la Tandarica
    • -13 (13 voturi)    
      Asa-i...? (Vineri, 5 iulie 2019, 15:14)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Asa-i ca inca il visezi noaptea pe Dragnea?
      • +4 (4 voturi)    
        doar Borcea il viseaza ( cred ) (Vineri, 5 iulie 2019, 16:51)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Borcea in actiune la Irinuca
  • +4 (6 voturi)    
    independentul (Vineri, 5 iulie 2019, 15:13)

    nash pandelica [utilizator]

    fiind, probabel, padelica marineru de la voluntari, sotul primaresei de pe dumbovitza.
    ca de, cum voteaza bucurestiul devine f. important.
    iar pesedistii stiu ca primarii fac muzica.
    deci, dece nu, ca pandelica, vorba aia, odata pesedist, pesedist pt. totdeauna...
  • +7 (7 voturi)    
    A tunat și i-a pus pe listă. (Vineri, 5 iulie 2019, 15:35)

    prec [utilizator]

    Unul mai breaz și mai capabil ca altul.
  • +8 (8 voturi)    
    Tontii astia nu alearga nici macar pt. locul 2 ! (Vineri, 5 iulie 2019, 15:45)

    Plagarus [utilizator]

    Doar un independent mai de Doamne ajuta,ar mai cosmetiza lipsa totala de sanse a psderbedilor.
    IPS Daniel / Anghel Saligny / Ana Aslan / H.Coanda....
  • +8 (8 voturi)    
    au testat-o si pe grapini! (Vineri, 5 iulie 2019, 15:47)

    Antenistontel [utilizator]

    .
  • +7 (7 voturi)    
    testati (Vineri, 5 iulie 2019, 15:55)

    zicsieu [utilizator]

    cu fiola sau testul rorschach? nu de alta dar absolut toti candidatii vostrii se comporta ca si cum ar trai in alta lume.
  • +7 (7 voturi)    
    In continuare (Vineri, 5 iulie 2019, 16:00)

    dcotoara9 [utilizator]

    Spera sa obtina 2020% din voturile cetatenilor care ii iubesc mai presus de jegul de sub unghie ?
  • +7 (7 voturi)    
    Alegerile prezidentiale sunt anul acesta!! (Vineri, 5 iulie 2019, 16:14)

    Colceriu Tudor [anonim]

    Alegerile prezidentiale sunt anul acesta!!

    ''Preşedintele PSD Viorica Dăncilă, a declarat vineri, la Brăila, că pe lista candidaţilor la alegerile prezidenţiale de anul viitor sunt mai multe nume din partid{..}''

    Editor: Mulțumim. Am corectat. 
  • +8 (8 voturi)    
    ....... (Vineri, 5 iulie 2019, 16:22)

    geag [utilizator]

    Nu veti cistiga ! Dar puteti face un scor bun cu Iliescu candidat . Cel mai bun !
  • +4 (4 voturi)    
    Tradiceanu care nici nu mai are partid??? (Vineri, 5 iulie 2019, 17:28)

    Dalinar [utilizator]

    Whatever, psd se pare ca are o pleiada de Rahatzi...Cantidati, sa vedem care o fi mai Tare!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Testati? (Vineri, 5 iulie 2019, 19:10)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    Psihiatrii si psihologii din intreaga lume sunt responsabili si culpabili pentru netestarea tuturor sefilor de state sau de institutii de mare importanta.
    Pe un `amarat` de sofer il testezi, dar pe un politician nu, stiut ca genetic sunt predispusi la frauda/furt/Revolutii/Masluire de alegeri/ Instigare de mineri contra civili ati prins ideea, nu?
    Sau e un acord tacit si pe bani sa nu se faca asta?
    Gandim si existam sau nu?