Șerban Nicolae reia atacurile la Mugur Isărescu: Un impostor călărea o bancă de aur

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 5 iulie 2019, 13:39 Actualitate | Politic


Serban Nicolae
Foto: Facebook
Șerban Nicolae susține că repatrierea celor 63,7 tone de aur din rezerva României costă "mult mai puțin" decât scoaterea aurului din țară. El mai spune că "un impostor călărea o bancă de aur și banca s-a rupt", în contextul în care senatorul a fost mazilit de PSD pentru că s-a opus unui nou mandat al guvernatorului BNR.

”UN IMPOSTOR STĂTEA PE-O BANCĂ
Știri de Ultima Oară:
- Costurile aducerii și depozitării în țară a celor 63,7 tone de aur din rezerva României, folosind capacitățile Ministerului Apărării Naționale, nu depășesc câteva sute de mii de euro. Mult mai puțin decât a costat scoaterea aurului din țară. De data asta, nu se mai adaugă comisioane și bonusuri de performanță!
- Pe teritoriul României, în stocurile de minereu extras (încă neprocesat) ale unei companii deținute de stat, se găsește aur în cantitate de peste trei sute de tone!
- Noul și ambițiosul guvernator al BNR e un om consecvent și riguros. Ca și la începutul ultimelor două mandate (de câte cinci ani!), și-a fixat ca obiectiv „aderarea României la zona Euro”. Cercetătorii britanici confirmă științific șansele mari de reușită, prin aplicarea principiului matematic-bancar – „a treia oară-i cu noroc”!
- Un important investitor străin și-a programat vizita obligatorie la Banca Angliei înainte de a deschide o șaormerie în București, pe strada Lipscani 25!
- Viticultorul bancar confirmă că Bundesbank repatriază aurul Germaniei, pentru că „sunt nemţi, dar au şi ei Şerbanii lor”. Da, cine n-are Șerbani, să-și cumpere, dar treizeci de arginți nu reprezintă prețul corect!
Un impostor călărea o bancă de aur. Și banca s-a rupt. Pentru că cel mai deștept cedează! Ai învins, Manole! Gold bye!”, a scris Șerban Nicolae pe Facebook.

Comitetul Executiv al PSD a decis miercuri seară ca Șerban Nicolae să nu mai fie liderul grupului PSD la Senat, în locul acestuia fiind propus viceliderul grupului, senatorul de Mehedinți Liviu Lucian Mazilu.

Maziliea lui Șerban Nicolae are loc după ce acesta a anunțat că senatorii social-democrați nu-l vor vota pe Mugur Isărescu ca guvernator BNR, deși premierul anunțase anterior că PSD și ALDE au decis în coaliție să îl susțină pe Isărescu. Acesta a fost acuzat de secretarul general al PSD, Mihai Fifor că a refuzat să strângă semnături pentru inițiativa de revizuire a Constituției.

Șerban Nicolae a fost și contracadidat al premierului Viorica Dăncilă la șefia PSD.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3567 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    nu mai claxona aiurea sofere (Vineri, 5 iulie 2019, 13:45)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    du-te sa demonstrezi la Rahova, unde iti sunt stapanii
  • +7 (11 voturi)    
    Un grohăitor mai puțin (Vineri, 5 iulie 2019, 13:55)

    oxbridge [utilizator]

    Ignatul a venit mai devreme anul asta.
  • +4 (8 voturi)    
    Ce vrea Serban Nicolae? (Vineri, 5 iulie 2019, 14:04)

    Silvius88 [utilizator]

    Ce interese are in spatele manevrei cu aducerea rezervei de aur de la Londra la Bucuresti? care este folosul? Care este beneficiul economic direct al romanilor.
    Cine stie de fapt ce operatiune bazata pe aurul adus la Bucuresti punea la cale Dragnea si "consultantii israeliani?
    In Moldova Republica israelianul Ilan Shor ,prieten al poporului moldovean, a furat peste 1 miliard de dolari dupa o schema prin care a dat credite false banii din 3 bancii pe care le controla prin Retea ,banci care aveau depunerile institutiilor de stat din Moldova si ale firmelor si cetatenilor. Apoi Guvernul Moldovei ca sa nu arunce economia in faliment si sa nu se produca tulburari sociale,care erau preconizate a se intampla, a depus 1 miliard de dolari furati din alte surse ale guvernului.
    Asta este o operatiune de razboi hibrid prin care se urmarea distrugerea Moldovei. Ilan Shor cetatean israelian a fost executantul.
    Este de evidenta publica ca Dragnea s-a inconjurat de consultanti israeliani. Firma Israeliana Black Cube a desfasurat operatiuni de destabilizare a puterii de stat in Bucuresti. Oameni de afaceri israeliani au dat tunuri imobiliare de miliarde de dolari.
    De ce trebuia adus aurul la Bucuresti?
    Ca sa garanteze ceva fiind la bucuresti. Fiind la londra nu putea garanta.
    Ce sa garanteze ? O schema pusa la punct precum Ilan Shor. Dragnea si Serban Nicolae sunt autorii materiali ai proiectului de lege privind aducerea aurului si Curtea Constitutionala la consfintit ca fiin bun. O explicatie logica nu a dat nici Dragnea nici S.Nicolae. Asistam la o alta operatiune de razboi hibrid. Si stim cine sunt autorii.
  • +4 (6 voturi)    
    asa-i cand mergi pe contrasens (Vineri, 5 iulie 2019, 14:11)

    Francisc 1 [utilizator]

    ca sa-ti explic pe limba ta!
  • +6 (8 voturi)    
    Nea Caisa ... (Vineri, 5 iulie 2019, 14:16)

    Carcalete [utilizator]

    ... soferu'
  • +3 (5 voturi)    
    Mitocanie parlamentara (Vineri, 5 iulie 2019, 14:23)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ceva comun pentru Porcan Nicolae, expert in manivela si complice cu penalii, ca si alti parlamentari din Ciuma Rosie asemenea lui.
  • +3 (5 voturi)    
    caracteristic unor parlamentari (Vineri, 5 iulie 2019, 15:01)

    Dizidentul [utilizator]

    nu stiu cind trebuie sa tina gura inchisa,fara sa mai vorbim ca peste75%din proiectele dinsului au fost refuzate (CCR, Parlament; Guvern) cu aurul nimeni nu stie cu adevarat cu ce interes a fost facuta acesta lege.
  • -5 (9 voturi)    
    Macanitorii de mai sus n-au spus de fapt (Vineri, 5 iulie 2019, 15:23)

    xrogo [utilizator]

    esentialul, "soferul" are dreptate in tot ce-a spus despre Isarescu!
    • +2 (4 voturi)    
      adevarat .... (Vineri, 5 iulie 2019, 18:37)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ......ce se spune , nu numai un catel este scurt de coada !!!! Golanul parlamentar bine inteles ca este aprobat si admirat de alti golani ce misuna pe acilea!
  • +2 (6 voturi)    
    Șerban Nicolae a devenit un grohăitor. (Vineri, 5 iulie 2019, 15:35)

    asavreau [utilizator]

    Mugur Isărescu este numit de Parlament.Banca Națională este o instituție respectată și asta și datorită lui Mugur Isărescu.Observ că Șerban Nicolae denigrează o instituție importantă a statului român și că că patriotismul lui este mincinos,în realitate făcând totul ca România să fie terfelită,contribuind cu vorbe urâte să-i denigreze instituțiile.Nu respectă instituțiile Românie,nu merită să fie respectat