Teodorovici, după ce a fost ales să facă parte din conducerea PSD: Nu ştiu ce înseamnă preşedinte executiv, e ceva ce mi-am dorit să fiu ca să rezolv problemele oamenilor

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 29 iunie 2019, 19:20 Actualitate | Politic


Eugen Teodorovici
Foto: Hotnews
Preşedintele executiv al PSD, Eugen Teodorovici, a declarat, sâmbătă, la finalul Congresului partidului, că nu ştie ce înseamnă această funcţie, dar e ceva ce şi-a dorit tot timpul să fie, pentru a găsi rezolvare la problemele pe care oamenii le aduc, relatează Agerpres.

"Am promis că sunt sincer şi am să spun ceea ce simt. Mă gândeam dacă în această sală, poate undeva curând, se va decide şi soarta ţării, în sensul bun al cuvântului. Sunt emoţionat, nu ştiu ce înseamnă preşedinte executiv, e ceva ce mi-am dorit tot timpul să fiu pentru ca lucrurilor, problemelor pe care oamenii le aduc să le găsesc rezolvarea. Aşa am să fac ca preşedinte executiv, asta vreau să fac în continuare ca ministru al Finanţelor Publice, cu sprijinul doamnei prim-ministru, cu sprijinul lui Mihai Fifor, cu sprijinul tuturor colegilor din acest partid frumos, un partid în care toţi românii se vor putea regăsi", a spus Teodorovici la finalul congresului extraordinar al PSD.

Premierul Viorica Dăncilă a fost aleasă, sâmbătă, preşedinte al PSD, Eugen Teodorovici - preşedinte executiv şi Mihai Fifor - secretar general.

Viorica Dăncilă a obţinut 2.828 voturi, Liviu Pleşoianu - 715 voturi, Şerban Nicolae - 375 voturi şi Ecaterina Andronescu - 50 de voturi. 22 de voturi au fost nule.

Ministrul de Finanţe, Eugen Teodorovici, a fost ales preşedinte executiv al PSD, el obţinând 2.463 de voturi. Contracandidaţii săi au obţinut: Daniel Suciu - 1.358 voturi, Daniel Florea - 129 voturi şi Marius Bota, care s-a retras - 19 voturi. 21 voturi au fost nule.

Secretar general al PSD a fost ales Mihai Fifor, cu 2.366 voturi. Gabriel Petrea a obţinut 717 voturi, Felix Stroe - 189, iar Codrin Ştefănescu - 466 voturi. Rodica Nassar - 77 voturi. 175 voturi au fost nule.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















8551 vizualizari

  • +24 (24 voturi)    
    aiurea (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 19:33)

    Ilidia [utilizator]

    Aiurea. Dupa cate gafe face se pare ca nu stie inca nici ce inseamna ministru...
    • +15 (15 voturi)    
      Si’a dorit intotdeauna (Duminică, 30 iunie 2019, 0:27)

      sfarleaza [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

      O chestie care nu stie ce inseamna ! :))))))))))
      Frateeeee, cati tampiti d’astia or mai fi oare slobozi in natura?
    • +4 (4 voturi)    
      pai, (Duminică, 30 iunie 2019, 9:29)

      Cezy [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

      se asorteaza!
    • +6 (6 voturi)    
      chiparosul (Duminică, 30 iunie 2019, 10:36)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

      e în sfârșit și el ce și-a dorit, președinte, și nu știe cu ce se mănâncă? Vaaaaai, se poate așa ceva? Să-l întrebe pe vâlcov și dragnea.
  • +20 (22 voturi)    
    inseamna ca (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 19:38)

    nikita11 [utilizator]

    mai iei inca o indemnizatie fara sa muncesti nimic
  • +16 (16 voturi)    
    discoteca (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:02)

    ------ [utilizator]

    Tu rezolvi problemele oamenilor!! poate niste straini posibil sa te creada,mai teo..... tu ne bagi in datorii dar pe totii,halal rezolvare!!!.
  • +16 (16 voturi)    
    ehh (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:04)

    transpenibilus [utilizator]

    Orlando, chiparusul
  • +17 (17 voturi)    
    vorbeste lumea ca ... (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:36)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    da' chiar nu conteaza daca stii ceva ... iti mai dai cu parerea, ceva sedinte aiurea, mai te faci ca nu esti de acord ... leafa merge, varule ...
  • +19 (21 voturi)    
    Cu ăsta se mîndrește prostia. (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:38)

    prec [utilizator]

    Dar nici cu pavianul nu mi-e rușine.
  • +15 (15 voturi)    
    congres psd (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:43)

    IosifStefan [anonim]

    Prea multe zâmbete,strică.
  • +17 (17 voturi)    
    Rezolvai si mai multe..... (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:53)

    gigiN [utilizator]

    ...probleme daca ai fi fost vidanjor.
  • +8 (8 voturi)    
    Complexul Suciu (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 22:48)

    Sucila [utilizator]

    Poți să știi și-o bibliotecă,
    Tot nu-l bați pe Discotecă!
  • +9 (9 voturi)    
    nu stiu cum e sa fiu ministru (Duminică, 30 iunie 2019, 5:37)

    Coco Whistle [utilizator]

    nici nu ma intereseaza, nu am nevoie de scoala prea multa ptr ca furtul e acelasi indiferent de marime, calificare la locul de munca se cheama.smangladeala pe intelesul smenarilor din psd.
  • +8 (8 voturi)    
    S-au ''batut'' doua mafii rusesti ! Surprinzator, (Duminică, 30 iunie 2019, 6:36)

    deval [utilizator]

    sunt si ei oameni ! Problemele lor o sa le ...rezolvi, canalie ! Noi, cetatenii romani ramanem infranti pana anul urmator .............
  • +6 (6 voturi)    
    "Talente" in descoperire (Duminică, 30 iunie 2019, 8:12)

    n.dumiritu [utilizator]

    Ministrul de Finante era o functie care solicita seriozitate, cumpanire, sobrietate, rigoare contabiliceasca, profesionalism casant. Papitoiul asta a transformat-o intr-o gluma. Intregul guvern e o gluma. O gluma insultatoare, platita scump de asistenta. Nu e de mirare ca dintre conducatorii de guverne din UE nu si-a dorit vreunul sa se intilneasca cu Viorica si trupa cu ocazia summit-ului UE gazduit de Sibiu.
  • +7 (7 voturi)    
    Un detaliu (Duminică, 30 iunie 2019, 8:32)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nu am aflat de la presă dacă intr-adevar la congresul psd s-a vorbit rusește sau nu.
  • +6 (6 voturi)    
    Orlando,faci ca la finanțe. (Duminică, 30 iunie 2019, 9:39)

    asavreau [utilizator]

    Încurci treburile și va fi bine.Va fi singurul bine pe care l-ai face pentru români.Să bulversezi PSD-ul încât să se dărâme șandramaua.Să fii dur.Să nu-i lași pe alții să te manipuleze.Să faci ce știi tu.La discotecă se fac cele mai bune fapte.Că așa zici.Că vei face fapte bune.
  • +4 (4 voturi)    
    Ioi Teodirovici candidat la presedentie... (Duminică, 30 iunie 2019, 10:35)

    Ioko [utilizator]

    Păi dacă e să vorbim de ruşi ia să ne amintim cum le dădea Fifor muniţie ruşilor când era ministrul apărări cu Deveselu iar Teodorovici de când a trecut pe la Moscova şi i s-a promis funcţia de preşedinte a pierdut orice raţiune personală iar Dăncilă manevrată din umbră de vechii securişti în spatele care stau tot ruşii ce credeţi că aveţi acuma în fruntea PSD?
    Singura problemă e că eşalonul 2 şi 3 e la fel de nul ca şi electoratul care îi votează şi nu sunt capabili să se replieze după strategia de la centru iar orice încercare de redresare nu va face decât să îşi întoarcă partidul împotriva lor pentru că pur şi simplu nu e cine să îi înţeleagă ce fac de aceea şi reacţia împotriva lui Oprişan deşi omul nu încerca decât să le salveze partidul pe parte de imagine dar nu are cu cine.
    Ca să vă daţi seama câtă prostie e în partidul ăsta şi cât de pierduţi de realitate sunt au sărit pe Oprişan că s-a delimitat de Dragnea dar nu l-au susţinut pe Şerban care a fost tot timpul consecvent susţinător a lui Dragnea şi a acţionat în acest sens fiind în prima linie aşa că ce aşteptări mai poţi avea de la un partid care nici el nu ştie ce face?
    Puteţi să înţelegeţi cum au votat la acest congres pentru că nu există nici o logică decât că alegerile au fost aranjate exact cum s-a vrut pentru că după reacţiile lor nu există nici o logică cu rezultatul alegerilor?
  • +1 (1 vot)    
    Normal (Duminică, 30 iunie 2019, 14:03)

    Paleopterix [utilizator]

    Nici despre economie sau finante habar nu are, dar si-a dorit de mic copil sa se joace cu ele. Ca sa "ajute oamenii", sic.
  • +2 (2 voturi)    
    E oare sondabila prostia lui Fernando ? (Duminică, 30 iunie 2019, 14:09)

    Susufler0 [utilizator]

    A lui Fernando de la Discoteka ?
    Sondabila, adica i se poate da de capat, de fund mai in clar ?
    Cat de natarau sa fie oare Fernando incat sa i se para cool sa spuna ca isi doreste sa fie ceea ce nu stie cu ce se mananca, dar vrea sa-i ajute pe oameni ?
    Un natarau gretos, populist care nu stie ca in PSD a fi presedinte executiv inseamna sa-ti pupi in dos seful in fiecare zi si din 4 in 4 ani pe delegatii la Congres ! (Ca sa te mai aleaga o data !) :))

    PS. HN, acesta este un pamflet si rog sa fie tratat ca atare ! :))))
  • 0 (0 voturi)    
    Comment sters de user (Duminică, 30 iunie 2019, 18:27)

    complet_retard [anonim]