Codrin Ștefănescu: Liviu Dragnea este pur și simplu deținut politic

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 29 iunie 2019, 18:54 Actualitate | Politic


Codrin Stefanescu
Foto: Facebook
Fostul secretar general al PSD, Codrin Ștefănescu, a declarat, sâmbătă, la Congresul PSD, unde a candidat pentru un nou mandat, că Liviu Dragnea este deținut politic, precizând că el nu și-a lăsat niciodată colegii la greu, relatează Mediafax.

"Nu pot să uit că, în România, în țara mea, ani de zile s-au produs abuzuri inimaginabile și că în această sală sunt oameni care au fost atacați de aceste abuzuri. Nu pot să uit că în această sală avem primari și persoane umilite. Am fost alături inclusiv de liderul nostru. Astăzi Liviu Dragnea este pur și simplu deținut politic. Am trecut prin multe bătălii și suferințe împreună. Suntem un partid greu încercat. În fiecare zi am trecut prin așa ceva. Țin minte un eveniment la care mulți ați participat, la botezul băiatului meu. În care mulți membri au discutat cu avocați dacă se pot vedea unul cu altul. Prin asta am trecut", a declarat Codrin Ștefănescu.

Fostul secretar general PSD a precizat că el nu-și va lăsa niciun coleg la ananghie niciodată.

"Nimeni nu a putut să ne pună botniță nouă. Nu mi-am făcut pliante pentru că știți cine sunt. Pentru toate nopțile și zilele voastre nedormite. Pentru că v-ați neglijat familia, în bătăliile pentru cei dragi, pentru toate lucrurile, eu personal, ca fost secretar general mă plec cu respect în față voastră și vă mulțumesc", a completat Codrin Ștefănescu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















1825 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    ex nihilo NIHL (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 18:59)

    Backoff [utilizator]

    de admirat un asa de devotat TRPADUSH...
  • +4 (4 voturi)    
    ceea ce iti dorim si tie (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 19:00)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    si amicilor
  • +1 (3 voturi)    
    Mare eroare (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 19:02)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Orice pesedist e un hot sau un complice la jaf, deci e un puscarias de drept comun, ca un borfas ordinar ce este. In aceasta coac[ puturoasa pe nume P$D nu pot fi oameni cinstiti,
  • +2 (2 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 19:10)

    chiuaua [utilizator]

    Corect se zice: Detinut de drept comun, un golan .
    Prin alte locuri se mai spune "o jigodie"
    Si cainii s-ar simti jigniti.
  • +7 (7 voturi)    
    Dl Stefanescu atentie oamenii nu uita ! (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 19:16)

    democtrates [utilizator]

    Ai fost un om parvenit de la structuri securiste(care te-au lasat acum) , de la PRM, etc. Esti un pupincurist si locul tau este langa sefii tai adica ....unde vrei(Jilava, Rahova etc.). Multumim PSD-lui ce ne-a scapat de unul dintre lingai, dar problema este ca sunt multi
    • +4 (4 voturi)    
      Mai trebuie sa cada niste capete (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:09)

      Parcalab [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

      Ma intreb ce face DNA cu Stefan Dragnea, Alexandra Dragnea, Teldrum, Stefanescu-Duduienii, Valcov-Tariceanu-Silberstein/Steinmetz, Tudorel Toader-GRU si alte asocieri interesante.
  • +4 (6 voturi)    
    Detinut de cine :)))) (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 19:17)

    Marionette [utilizator]

    De Dancila capsomanule?
  • +2 (2 voturi)    
    codrin (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 19:52)

    sile1 [utilizator]

    Baiatul asta " derapeaza " in continuare,frizand patologicul, dovedind ca nu a inteles nimic din cele intamplate in tara in ultimii doi ani si ceva si nici nu a tras concluziile ce se impuneau dupa alegerile din 26 Mai.
  • +2 (2 voturi)    
    Codrin cel trist (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:03)

    ipolitic [utilizator]

    De cand seful lui de haita a ajuns trofeu si Veorica l-a agatat pe cuier (vorba lui Basescu), omul asta pare a fi in deriva. Poate un proiect mare, de anvergura..sa zicem sef de sapa la Canalul Dunarea-Pacific.
  • +2 (2 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:13)

    jaoju [utilizator]

    ai mare dreptate, codrine, furtul pe baza politica cere o condamnare... politica !
  • +2 (2 voturi)    
    Prost și al dreaqu. (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:42)

    prec [utilizator]

    Cu ăștia se mândrește pesedeaua!
  • +2 (2 voturi)    
    Noul scenariul pt. coana " convertita "Longin ? (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:53)

    Plagarus [utilizator]

    Productie si difuzare Viata Satului - TVR.
  • +2 (2 voturi)    
    trepadus sinistru (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 21:35)

    DMR [utilizator]

    asa ceva rar vezi, caricatura asta zici ca traieste intr-o sticla. macar i-au pus astia botnita, l-au tras pe margine si duca-se.