Tăriceanu se agață și el de cazul Sorinei cu „o măruntă observație”: „Cu adevărat am ajuns republica procurorilor”

de C.D.     HotNews.ro
Duminică, 23 iunie 2019, 16:52 Actualitate | Politic


Tariceanu
Foto: AGERPRES
Călin Popescu Tăriceanu intervine și el în dezbaterea din jurul cazului de adopție de la Baia de Aramă. Șeful Senatului se folosește de cazul Sorinei, fetița luată cu mascații de o procuroare de la asistenta maternală, pentru a-și rostogoli teoriile despre procurori.

„O singură măruntă observație mi-aș permite să fac, de pe margine. Anume că și eu, și restul românilor, probabil, am asistat la un spectacol năucitor și dureros implicând prezența unui procuror și a mascaților la un caz de adopție cu ceva probleme. Cu adevărat am ajuns republica procurorilor, nimeni nu mai poate tăgădui asta, o dată ce nimic nu se mai face sub soare fără generoasa participare și contribuție a colegilor lui Lazăr, Portocală ori Kovesi. Oare ne întoarcem în timp la vremurile când și maternitățile erau supravegheate de procurori? Oare vin vremurile când procurori delegați vor asista la cursurile școlare, în clase, pentru a se asigura că se respectă la virgulă programa școlară? A ajuns procurorul „omul providențial” care, împreună cu omniprezenții mascați, salvează patria?”, a scris pe Facebook Călin Popescu Tăriceanu.

















3905 vizualizari

  • +23 (25 voturi)    
    De procurorul (Duminică, 23 iunie 2019, 16:54)

    ruskimushki [utilizator]

    cu coasa, nimic ?
    • +3 (5 voturi)    
      Rai procurorii astia, nea Senileanu.... (Luni, 24 iunie 2019, 10:28)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui ruskimushki

      Nu te lasa sa furi. Rai, rai de tot. Nu era mai bine pe vremea cand erai mata PM ???? Nu te-a intrebat nimeni de primii 400.000 Euroi pe care i-ai facut la bursa folosind informatii clasificate din afacerea Rompetrol. Si nu te-a intrebat nimeni, cand ai iest din mandat, cum de ai reusit sa-ti maresti averea de 10 x in patru ani. Acum, pentru niste amarti de 800.000 E, au sarit procurorii la beregata lui mata. Nasoi, procurorii !!
  • +23 (25 voturi)    
    ce mizerabili (Duminică, 23 iunie 2019, 17:01)

    Francisc 1 [utilizator]

    o sa le explodeze in fata porcaria asta , in mod sigur vor aparea dovezi si atunci ca deobicei psd-alde or s-o dea la intors
  • +25 (27 voturi)    
    tariceanu (Duminică, 23 iunie 2019, 17:02)

    ------ [utilizator]

    Cu regret tariceanu dar nu esti deloc interesant cu remarca ta.
    • +21 (23 voturi)    
      Omul are reflexele formate... (Duminică, 23 iunie 2019, 18:11)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui ------

      ... de sarit la r...h. Inca nu a inteles consecintele de 4.33%.
  • +20 (22 voturi)    
    pe tarficeanu trebuiau sa-l salte! (Duminică, 23 iunie 2019, 17:04)

    Antenistontel [utilizator]

    .
    • 0 (2 voturi)    
      ar fi (Luni, 24 iunie 2019, 9:00)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Antenistontel

      foarte interesantă o înregistrare cu zvârcolirile și trântirile lui trădiceanu pe pardoseala Senatului. la momentul arestării : ”nuuuu! nuuu! nu-i lăsați să-mi fure organele!!!”. Care organe, că ești sec?
  • +7 (19 voturi)    
    Tăriceanu-i prost. (Duminică, 23 iunie 2019, 17:06)

    asavreau [utilizator]

    Dacă nu procurorul,cine crede Tăriceanu,că ar trebui să intervină ?Parlamentar,președintele senatului și habar nu are.De aia se întâmplă ce se întâmplă.În Parlament sun niște indivizi ca Tăriceanu,care se minunează ca baba pe marginea șanțului,în loc să vină cu propuneri legislative.
  • +22 (24 voturi)    
    . (Duminică, 23 iunie 2019, 17:09)

    theo667 [utilizator]

    Te-ai lipiyt de caz fix ca ciunga de pantof, gretos si lipsit de orice bunsimt
  • +21 (23 voturi)    
    A procurorilor corupti ? (Duminică, 23 iunie 2019, 17:09)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Dovada ca CPT e in libertate si nu dupa gratii, asa cum ar merita unul care ia șpagă, face trafic de influenta si minte. Pare că totusi relicva de la ALDE isi da seama ca zilele lui de imunitate sunt numarate....
  • -24 (28 voturi)    
    Cum? (Duminică, 23 iunie 2019, 17:10)

    cucuveauamov [utilizator]

    se ia de procurori, zeii nostri? huo! ei sunt alpha si omega, lumea, universul! Dragniiia e de vina! el a hipnotizat-o telechinetic pe procuroare sa traga de fetita. Ajunge! ciuma rosie trebuie starpita! ne vedem in piata!
    • 0 (0 voturi)    
      Vrei sa bati recordurile (Luni, 24 iunie 2019, 14:24)

      Cuca [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      de flegme primite, cucuveao ?

      Hai, ca poti !
  • +4 (10 voturi)    
    ... (Duminică, 23 iunie 2019, 17:14)

    cartograful [utilizator]

    mda..incompetenta si coruptia unor imbecili da acum roata la moara alora de care ne bucuram ca mai avem putin si scapam. Sper ca USR si PNL sa se screama sa extraga din putzul gandirii o pozitie cat de curand fata de acest scandal pt. ca episodul asta are potential sa se extinda naspa si va fi exploatat la maximum de PSD&friends.
  • +16 (18 voturi)    
    ura imensa pe procurori (Duminică, 23 iunie 2019, 18:19)

    Dizidentul [utilizator]

    frica de a fi pedepsit,este adevarata cu sau fara motive critica sistemul .
  • +5 (7 voturi)    
    Vorba (Duminică, 23 iunie 2019, 18:34)

    Arkantas [utilizator]

    Sa vorbeasca si nea Ion (Calin file de poveste ) ca si el e om.....
  • +10 (12 voturi)    
    Da, sigur, domnu Tariceanu (Duminică, 23 iunie 2019, 18:53)

    daneko365 [utilizator]

    si totusi n-ai inteles ca minciuna are picioare scurte si de ce ti-e frica n-ai sa scapi. Iti doresc sa faci echipa cu Dragnea la Rahova.
  • +4 (6 voturi)    
    Toti de agata (Duminică, 23 iunie 2019, 18:53)

    Irina25 [utilizator]

    Ala are case, ala are neveste, ala e prea urat, ala e prea frumos, aia e prea proasta etc. Asta-i meseria de politruc. Problema e ca toti au dreptate.
  • +9 (11 voturi)    
    saraciile (Duminică, 23 iunie 2019, 20:03)

    0rms [utilizator]

    astea inca nu si-au revenit dupa 26 mai. Ok, sunt in faza de negare. dar nicio problema. inca 3 baroase si i-am linistit de tot: prezidentiale, locale si parlamentare.
  • +1 (3 voturi)    
    normala...... (Luni, 24 iunie 2019, 11:41)

    asada [utilizator]

    ....atitudinea lui Tariceanu ,acesta lichea patentata care are un parapon dar mai ales o frica devenita patologica fata de justitie !!! Faptul ca sub protectia borfasilor din senat se ascunde ca strutul cu capul in nisip nu ii va de mare folos !!!Inteligent ca si acesta (strutul )omite ca a ramas cu fundul descoperit si domnii procurori io vor trage cu toata "stima si consideratia " ,pentru ca nu mai este foarte mult pana la noile alegerile parlamentare !!!