Epistola lui Rădulescu ”Mitralieră” către PSD: Ați încercat să faceți din Dragnea singurul vinovat. Păi tu Oprișane, nu erai ? Tu obraznicule de Negoiță, îți amintești cum spuneai cât de mult îl îndrăgești?

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 iunie 2019, 17:56 Actualitate | Politic


Catalin Radulescu
Foto: Digi 24
Deputatul Cătălin Rădulescu ”Mitralieră” a transmis, sâmbătă, o scrisoare deschisă în care critică mai mulți lideri PSD pentru că se dezic acum de Liviu Dragnea, acuză că nu a fost dată amnistia și cere demiterea de urgență a Anei Birchall de la Justiție pentru reacțiile din ultima vreme, inclusiv în cazul Mazăre.

”Ați încercat să faceți din Liviu Dragnea singurul vinovat pentru scorul obținut la alegerile europarlamentare, repezindu-vă să ocupati funcții în partid, exact aceiași care ati condus alături de el acest partid. Unde erați când se luau decizii în CEx ? Nu erați voi cei mai buni oratori susținători ai deciziilor, ca doar eram acolo (chiar dacă nu eram membru CEx) și v-am văzut pe fiecare, sau atunci era bine pentru ca interesele voastre personale erau satisfăcute? Păi tu Oprișane, nu erai? Tu Zetea, care acum ai devenit un mare critic al modificărilor codurilor penale și ale legilor justiției nu erai tu oratorul principal care susțineai tot in CEx? Tu obraznicule de Negoiță, îți amintești cum la unul din CEx-uri spuneai cât de mult il îndrăgești tu pe Dragnea? (..) Am înțeles acum, v-ati împărțit din nou pe găști și vreți sa luați câte o bucată”, a scris deputatul, pe Facebook, în timp ce liderii partidului s-au reunit sâmbătă, la Neptun, în ședință de partid.

El susține că unul dintre principalele motivele pentru care social democrații au pierdut voturi este că cei aflați în fruntea partidului nu au dat amnistia și grațierea, pe lângă fraudarea alegerilor. O altă cauză ar fi scandalurile interminabile din partid, incapacitatea de a comunica și de a combate fenomenul fake news, dar și ”poziția de ghiocel” pe care au abordat-o în campanie, poziția de pasivitate, de a accepta “ m... Psd “ și a nu reacționa, de a întinde și celălalt obraz, slăbiciune și confuzie taxată de votanți.

”A șasea cauza identificată de către mine, o putem găsi în cartea “Arta războiului“ de Sun Tzu, și a fost determinata de deschiderea de războaie tuturor: multinaționalelor, Băncii Naționale, importatorilor de alimente și medicamente, dealeri-lor de energie, marilor corporații de petrol și gaze, hipermarketurilor alimentare, SRI-ului, ambasadelor, Comisiei Europene, Comisiei de la Veneția, grupului Socialiștilor europeni, lui Junker și Timmermans, DNA-ului, acoperiților din justiție (procurori și judecători), SPP-ului, puciștilor din partidul nostru, acoperiților din partidul nostru, lui Klemm și, nu în ultimul rând, lui Iohannis. Mai rămânea să deschidem război papei și gata”, mai susține parlamentarul PSD.

În încheiere, el anunță echipa pe care o va susține la congresul din 29 iunie: Viorica Dăncilă, Eugen Teodorovici, Codrin Ștefanescu, Șerban Nicolae, Olguța Vasilescu, Florin Iordache, Eugen Nicolicea, Ionel Arsene, Dorel Caprar, Mihai Fifor, și toți cei care vor să pună umărul la câștigarea alegerilor prezidențiale.

Rădulescu mai cere demiterea de urgență a ministrului justiției, pe motiv că ar aduce ”grave deservicii” de imagine partidului și a creat nenumărate rumori în cadrul membrilor și votanților PSD, atât în scandalul Mazăre, dar și în discuțiile pe tema secției de investigare a procurorilor și judecătorilor.

















16505 vizualizari

  • +34 (34 voturi)    
    Constatare (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 18:05)

    sorin27 [utilizator]

    La specimenul asta prostia e pe masura tupeului. Fara de sfarsit.
    • +5 (5 voturi)    
      Idiot (Duminică, 23 iunie 2019, 8:37)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui sorin27

      Mitraliera da citat din “Arta războiului“ de Sun Tzu, sa para si el citit dar tot un idiot pupincurist ramane. Un jeg asemenea multor alte personaje din PSD.
      • 0 (0 voturi)    
        Omul stie despre ce vorbeste (Duminică, 23 iunie 2019, 15:10)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui varavara

        cei din partidul lui au aplicat "arta" compilata de Sun Tzu pe propria populatie, ca si chinezii.
        Asa ajungem la episodul cu mascatii si copilul.
  • +27 (27 voturi)    
    mitraliera si politica (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 18:17)

    Dizidentul [utilizator]

    daca te uiti atent la privirea lui "inteligenta" si daca realizezi ca un astfel de om face parte din Parlament si a fost in forurile de conducere 24 de ani ,nu mai trebuie sa te intrebi pentru ce a ajuns Romania in aceasta situatie. Spune si multe lucruri adevarate si intelegem cum s-a ajuns la acest dezastru(majoritatea care au lins pantofii lui Dragnea sint acum "foc si para" pe fostul presedinte, au si pierdut alegerile ca sa scape de Dragnea!!) numai cu lista celor care ar trebui sa conduca partidul si implicit Romania nu prea sint de acord este o lista care trebuie ingropata in piramida lui Cheops in Egipt poate chiar sa ramina in adincurile Piramidei sa nu mai iasa afara nici el nici lista si poate unul sau altul care sint pe lista de favoriti
  • +28 (28 voturi)    
    Așa, zurliule, zi-le șobolanilor, că le zici bine. (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 18:19)

    prec [utilizator]

    Înfierează-i cu mânie proletară, chiar dacă niciunul dintre voi n-ați muncit, cu adevărat, o zi din scârbavnica voastră viață.
  • +20 (20 voturi)    
    Mereu (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 18:23)

    Coco_papagal [utilizator]

    imi spun sa nu mai citesc ineptiile idiotului asta...uff..promit ca nu mai deschide articolele despre el.
  • +33 (33 voturi)    
    Un mic vomitiv... (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 18:30)

    rubberduck [utilizator]

    Aveți o puternică senzație de greață? Ochii vi-i se împăiejensc? Aveți mersul împleticit? Facețit mărunțel din buze? Luați un vomitiv drept laitmotiv! Da. Trebuie doar să rostiți numele de Cățălin Rădulescu și gata, vă puteți răsti la bocanci Rezultat garantat! Pentru un efect superior și un mega urlet la bocanci adăugați și următoarele pastile de vomitat: Codrin Ștefanescu, Șerban Nicolae, Florin Iordache și Eugen Nicolicea. Doar astăzi și doar pentru dumneavoastră avem o ofertă en-gros la un preț excelent. Rostiti psd si vă veți elibera peste tot.
  • +16 (16 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 18:31)

    HChifteluta [utilizator]

    Hmm! Succes, Boule!
  • -26 (30 voturi)    
    Total de acord! (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 18:36)

    Mironescu Valeriu [anonim]

    Toti membri PSD trebuie sa tina cont ca nu PSD a obtinut acesl procent exceptional la parlamentare, ci Liviu Dragnea si programul prezentat de el. Probabil PSD ar fi castigat oricum alegerile (nici nu era prea greu dupa "performantele" guvernului Ciolos), dar 8-10% in plus au fost ale lui Dragnea! Sigur ca acesta a facut si greseli, dar trebuia sustinut. Nu cred ca daca i s-ar fi spus verde dar onest in fata ca o anumita decizie e gresita, Dragnea nu ar fi tinut cont. Dar foarte putini au facut asta: dna Firea si grupul din jurul sau. Puteau, de asemenea, sa il apere in fata cantitatii enorme de mizerii care s-au abatut asupra lui. Dar nu, ei au fost multumiti ca altul incaseaza, bine ca Dragnea e paratrasnetul lor. Indignarea dlui Radulescu e absolut justificata!
    • +8 (8 voturi)    
      Indignarea unui Golan Analfabet (Duminică, 23 iunie 2019, 2:48)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Mironescu Valeriu

      Buha Hahahaha!!! Cat despre Dracna, pana mai ieri va era Zeu, ii pupai dosul!!!!
    • +5 (5 voturi)    
      postac (Duminică, 23 iunie 2019, 10:51)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Mironescu Valeriu

      In cazul ca mu esti postac in solda PSD ar fi cazul sa te cauti la cap...
  • +20 (20 voturi)    
    Anamneza ex doctorului cu colti de mistret ? (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 18:43)

    Plagarus [utilizator]

    Care o fi oare sursa de infectie,la acest latrator de conjuncturi vecine cu.............dulce ca mierea este glontzul patriei psdiste ?
  • +16 (18 voturi)    
    Un Patriot la kiseleffzece (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 18:45)

    un domn [utilizator]

    Pentru a sadi un parc in acel loc
  • +25 (25 voturi)    
    Tre' sa recunosc (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 18:52)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Slugoiul e loial.
  • +27 (29 voturi)    
    inca un chiparos care a citit Sun-Tzu in drum spre (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 19:09)

    AliKimiku [utilizator]

    baie.
    Toti inteligentii astia sunt constienti ca poarta in ranita bastonul de puscarias-sef al PSD fiindca de aia au ales partidul asta si nu altul. Fiindca modul de promovare acolo este cine fura mai mult si f important, cine poate oferi si protectia celorlalti hoti!
    • +20 (20 voturi)    
      Corect (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 21:20)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      Chapeau Bas
  • +25 (25 voturi)    
    Cătăline,ține-o tot așa. (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 19:25)

    asavreau [utilizator]

    Poate scăpăm de PSD.
  • +28 (28 voturi)    
    mai pesedistilor ! (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 19:43)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    Ati cultivat mult rahat in societate si ati fost inghititi de el ! Ce nu intelegeti ?!
  • +22 (22 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 20:48)

    unins [utilizator]

    e vremea nebunilor!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Am avut vot uninominal, dar compensat odata... (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 22:40)

    ranuhasu [utilizator]

    O reteta poate fi votul uninominal necompensat - votezi omul, nu lista. Si il sari pe asta.
  • +3 (3 voturi)    
    Vai tu . . . (Duminică, 23 iunie 2019, 12:20)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . .cum de nu ati stiut ca eu sunt desteptul partdului? Pai tov mitraliera, eu am votat impotriva PSD tocmai pentru ca nu mi-au placut si nu imi vor place, exact membii echipei propuse de tine! Acea echipa contine chintesenta prostiei si arogantei din PSD!
  • +1 (1 vot)    
    Doctore, lasa taria si o sa incepi sa te prinzi (Duminică, 23 iunie 2019, 15:08)

    Susufler0 [utilizator]

    cand se vorbeste serios si cand la misto !
    Pramatia asta, panarama asta de Negoita vorbea la misto ! Toti s-au prins de a inceput pana si Dinti de Grebla sa tusasca, doar mata ai luat-o de buna ?

    PS. Sau acum te prefaci ? :)))
  • +2 (2 voturi)    
    mitraliera (Duminică, 23 iunie 2019, 17:48)

    sile1 [utilizator]

    Face parte din categoria talibani spalati pe creier din PSD !

    Si mai avem speranta ca astia sa se reformeze ? Niciodata !
  • +2 (2 voturi)    
    Clasa politica este imaginea fidela a votanților. (Duminică, 23 iunie 2019, 19:45)

    quietguy58 [utilizator]

    Clasa politica este imaginea fidela a celor care i-au votat si i-au adus la putere, permițându-le sa-si facă de cap dupa cum doresc.
    • -2 (2 voturi)    
      Votantii au fost prelucrati 50 de ani (Duminică, 23 iunie 2019, 23:49)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      cum voiai dara sa fie ?
      Adevarat prin mii de baionete trecura, dar si prin gloante-n cap, iradieri, descinderi nocturne, sperturi diverse, ca sa nu socotim tunurile.
      Aia de-afara au fost lamuriti: daca veniti si faceti scandal, va ia mama dracului. Si-o sa votati cum zicem noi.
      Noroc ca popoarele se sting ca si becurile.