PSD-iștii își împart funcțiile în partid. Viorica Dăncilă vrea să facă echipă cu Daniel Suciu-președinte executiv și cu Marius Dunca - secretar general

de L.P.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 iunie 2019, 12:52 Actualitate | Politic


Viorica Dăncila
Foto: Agerpres
Premierul Viorica Dăncilă îi susține pe Daniel Suciu, lider al deputaților PSD, pentru funcția de președinte executiv al partidului și pe Marius Dunca, fost ministru al Tineretului, pentru cea de secretar general PSD, potrivit unor surse din partid.

Daniel Florea, primarul sectorului 5, a anunțat că intenționează și el să candideze la Congresul PSD din 29 iunie, pentru funcția de președinte executiv al PSD, urmând să concureze cu Daniel Suciu.

De altfel si Codrin Ștefănescu și-a anunțat, vineri, pe Facebook, candidatura la funcția de secretar general al PSD, la congresul de la sfârșitul lunii iunie, el fiind susținut de organizația PSD Sector 1.

Premierul Viorica Dăncilă a declarat vineri seara, înainte de ședința informală de la Neptun, că nu s-a pus în discuție remanierea guvernamentală, motiv pentru care nu poate da detalii.

Dăncilă susține că după congresul din weekendul viitor trebuie făcută o analiză și în organizațiile locale. La întâlnirea de la Neptun este posibil să se discute inclusiv despre prezindențiabilul PSD.

Viorica Dăncilă afirmă că încă nu au început sondajele pentru desemnarea acestuia. "Dacă Eugen Teodorovici vrea să candideze la prezidențiale, nimeni nu îi îngrădește dreptul. Nu am început sondajele pentru că vrem să vedem candidații", a declarat vineri premierul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















6744 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    Dacă tot le place C-ța, de ce nu se adună (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 13:04)

    prec [utilizator]

    la Poarta Albă? Să se obișnuiască cu locația?
    • +4 (6 voturi)    
      In 2020 (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 14:56)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Maxim 10 % in Parlamentul Romaniei pentru P$D !


      In 2024 NU trec pragul electoral pentru a intra in Parlamentul Romaniei !

      Asa Sa Ne Ajute Dumnezeu !
      • +2 (6 voturi)    
        Și eu vreau dar gândește-te la câți asistați (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 16:04)

        prec [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        sunt în țară (pensionari „speciali”, la 45, și cei săraci cu duhul), bugetari, asistați propriu-ziși și cei mai înapoiați. Sunt o armată de dependenți de buget, un electorat captiv și foarte disciplinat.
        • 0 (2 voturi)    
          S au redus natural (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 21:23)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui prec

          Prin deces, iar la protestele din 2017 -ytd s au Cait Amarnic ! Asa Ca Am Speranta !
          Am vorbit cu parte din ei, m au abordat deoarece aveam pancarta anti Ciuma Rosie, ai m au aprobat !
  • +5 (9 voturi)    
    Cât de milog, de sărac cu duhul poți fi să ai ca (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 13:14)

    prec [utilizator]

    șefă o.... ființă ca pavianul cu mantie din Videle?
    Oameni buni, chiar a ajuns una ca asta să facă legea în cel mai mare „partid” din Rrromânistan??? UAUUUU....
  • +4 (6 voturi)    
    P$D in groapa. (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 15:27)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nu stiu ce mai au de impărțit, iar timp sa se mai imbuibe nu e. In curand vor coborî sub 10 % ca niste mincinosi si hoti ce sunt. Si atunci multi vor fi trimisi in Dobrogea... la Poarta Alba.

    (Sa nu uitam: C'a e bine aleasă fiind un pol al hoției PSD, sustinut de „procuroarea” Florea, azi membra in Gestapoul Ciumei Rosii).
  • +1 (5 voturi)    
    Ce chip pe masura (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 15:35)

    ruskimushki [utilizator]

    aspiratiilor partidului de borfasi si semianalfabeti.

    Pe cand o vizita la piticul criminal, sa vina acasa cu idei noi ?
  • -1 (1 vot)    
    Plus,la...inchidere..... (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 17:00)

    gigiN [utilizator]

    ....dragnea!!
  • +2 (4 voturi)    
    Decat alta Ciolaniada psdista (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 20:34)

    Dalinar [utilizator]

    Cat de greu tre sa le fie sa aleaga un Ciotan dintre Ciotani!!!