SONDAJ Ce funcție credeți că i s-ar potrivi mai bine lui Iohannis, pe viitor?​

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 21 iunie 2019, 14:17 Actualitate | Politic


Sondaj - viiorul lui Iohannis
Foto: Hotnews
Posibilitatea ca președintele Klaus Iohannis să fie ales președinte al Consiliului European a revenit în discuțiile publice, liderul PNL Ludovic Orban afirmând că Iohannis ar ajuta foarte mult țara din poziția de șef al Consiliului European, dar că își dorește ca șeful statului să candideze pentru un nou mandat în actuala funcție.

  • Sondaj HotNews.ro: Ce funcție credeți că i s-ar potrivi mai bine lui Iohannis, pe viitor?​





Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5281 vizualizari

  • -9 (41 voturi)    
    KIWI (Vineri, 21 iunie 2019, 14:30)

    Itsoc [utilizator]

    sa mearga la el la Sibiu caci 5 ani n-a facut nimic ca Presedinte. A fost o leguma in mainile PSD-ului.
    • -6 (26 voturi)    
      Absolut de acord! (Vineri, 21 iunie 2019, 15:01)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      La Sibiu!
    • +15 (17 voturi)    
      Se poate și mult mai rău (Vineri, 21 iunie 2019, 15:07)

      Barosanu_nr1 [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      De exemplu Tăriceanu să-și adauge „edinte” la statutul actual.
  • -15 (35 voturi)    
    "Sef de camera"- la Rahova (Vineri, 21 iunie 2019, 14:32)

    Velma Kelly [utilizator]

    De ce nu se afla si aceasta optiune in sondaj ?
  • +13 (29 voturi)    
    ce fain, (Vineri, 21 iunie 2019, 14:33)

    mazzola [utilizator]

    dupa sondajul acesta pare ca PSD si ALDE mai au doar16% !
    • +13 (19 voturi)    
      ALDE a disparut (Vineri, 21 iunie 2019, 15:19)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui mazzola

      Cealalta grupare de hoti si complici la jaf - P$D - e cam pe la 15 % in scadere.

      Gunoaie PSD IASI in Parlamentul Hotiei Nationale: Vasile Toma, Victorel Lupu, Adrian Pănescu, Camelia Gavrilă, Tudor Ciuhodaru, Vasile Câtea, Silviu Macovei, Vasile Axinte
  • +10 (16 voturi)    
    Deocamdata prefer sa fie Presedintele Romaniei (Vineri, 21 iunie 2019, 15:01)

    Habermas [utilizator]

    si prin asta, un memmbru influent in Consiliu (Sefilor de Stat din UE).
    Si sper ca noi Romanii sa avem cat mai multe dileme de acest fel :)
  • +13 (15 voturi)    
    PS. Intrebarea hotnews.ro este despre care (Vineri, 21 iunie 2019, 15:04)

    Habermas [utilizator]

    functie i s-ar POTRIVI mai bine lui Iohannis. Sunt convins ca aproape toata lumea (inclusiv eu) as raspuns de fapt la alta intrebare (pentru ca pe aia o vrem in realitate) si anume: ce functie PREFERAM NOI ca Iohannis sa ocupe.

    Nu-i bai.
  • -3 (7 voturi)    
    Nicio functie nu merita! Merita anchetat! (Vineri, 21 iunie 2019, 19:33)

    Mihai Predescu [anonim]

    Nicio functie nu merita !!! Eu nu l-am votat (nici pe el si nici pe Basescu in niciun mandat) si nu il voi vota in veci!!! FARA PENALI IN FUNCTII PUBLICE!

    #FARAPENALIINFUNCTIIPUBLICE . #PRIMULPENAL AL TARII, el este! A acoperit dosare ca acum sa culeaga roade... dar nu va mai prosti poporul roman. Cel mai dezastruos presedinte pe care l-a avut Romania, fix Basescu 2 (desi se lauda ca nu va fi ca Basescu)
    • 0 (6 voturi)    
      ajunge... (Vineri, 21 iunie 2019, 22:51)

      sile1 [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Predescu

      ...ca ai facut spume la gura.

      Sa nu te ineci cu ele !
  • +1 (9 voturi)    
    .... (Vineri, 21 iunie 2019, 20:34)

    unins [utilizator]

    schior!
  • -1 (5 voturi)    
    sincer? (Vineri, 21 iunie 2019, 22:55)

    revo [utilizator]

    niciuna! nici macar cioban la oi! unii oameni nu-si justifica deloc existenta pe pamant.