Orban, după ce un deputat PNL i-a făcut nesimțiți pe jurnaliști: „L-am sunat imediat să-și ceară scuze, a făcut-o. Eu o dată accept așa ceva, după urmează sancțiuni”

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 19 iunie 2019, 20:49 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Facebook
Ludovic Orban susține că-l va sancționa pe deputatul PNL Ben Oni Ardelean dacă acesta va mai avea o ieșire nervoasă precum cea de astăzi în care i-a făcut nesimțiți și tupeiști pe ziariștii care voiau să participe la lucrările comisiei de politică externă.

„E un comportament în totală contradicție cu atitudinea noastră față de mass-media. Îl consider un accident. L-am sunat imediat imediat să-și ceară scuze imediat jurnaliștilor și a făcut-o. Plus că i-am atras atenția că e un comportament atipic pentru noi ca partid. În plus, eu o dată accept așa ceva, după urmează sancțiuni”, a spus Orban, la Digi 24.

Deputatul PNL Ben Oni Ardelean a avut miercuri o reacție nervoasă la adresa jurnaliștilor, cărora nu li s-a permisul accesul la ședința Comisiei de Politică Externă, el spunându-le că nu mai acceptă "niciun fel de tupeu și nesimțire". Mai mult, deputatul i-a amenințat cu retragerea acreditării, pentru chestiuni "legate de nesimţire şi tupeu". Ulterior, deputatul a intervenit telefonic la Realitatea TV și și-a cerut scuze, susținând că este stresat.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















2116 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    deci (Miercuri, 19 iunie 2019, 21:04)

    nash pandelica [utilizator]

    el accepta ce'a zis ala, da numai odata...:-))
  • +3 (3 voturi)    
    foarte bine ! (Miercuri, 19 iunie 2019, 21:30)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    Dar mai bine la carantina ! Just in case !
  • +3 (3 voturi)    
    Ben Oni? (Miercuri, 19 iunie 2019, 21:36)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Ala e mai pesedist decat penelist.
  • -1 (1 vot)    
    "O dată accept așa ceva..." (Miercuri, 19 iunie 2019, 22:52)

    anton_carpati [utilizator]

    ... în general sau per membru de partid? Carevasăzică, politica lui Orban este că fiecare membru PNL poate să denigreze presa o singură dată fără repercusiuni? Oare treaba asta funcționează ca și creditul de carbon - un membru PNL poate să cumpere creditul altui membru PNL pentru a înjura din nou?
  • -1 (1 vot)    
    Da , o data accepti,..... (Joi, 20 iunie 2019, 5:44)

    gigiN [utilizator]

    ...apoi zici tu asta!!!
  • +1 (1 vot)    
    Acuma .... (Joi, 20 iunie 2019, 9:03)

    Martinezu [utilizator]

    Or fi zis si jurnalistii aia ceva, l-ar fi injurat, or fi vorbit urat...
    nu cred ca un PNL ist sadea ar putea face asa ceva la nervi, exact ca un PSD ist din esalonul superior.
  • 0 (0 voturi)    
    civilizatie.... (Joi, 20 iunie 2019, 10:27)

    alexiss [utilizator]

    Enervatul injuratura este sport national in tara asta cu cat injuri mai mult cu atat esti mai "puternic" mai de succes daca vrei sa te afiri injuri in stanga si dreapa , Asa face omul de rand pe strada in masina in autobuz,
    acasa,la scoala sa fi remarcat sa fie admirat, sa fie cool. de ce nu ar face si politicenii, parlametarii asa?
  • 0 (0 voturi)    
    O data e prea mult (Joi, 20 iunie 2019, 11:09)

    O.V. [utilizator]

    Chiar daca avea motive sa fie ofuscat, nu trebuie sa se comporte ca un badaran. Izbucnirile astea sunt o dovada a lipsei celor 7 ani de acasa a majoritatii parlamentarilor. Au ajuns acolo de multe ori dupa un traseu ascendent dubios, sunt platiti de noi si au apucaturi de stapani de sclavi.
    Lipsa de respect fata de cetateanul care ii asigura leafa il descalifica din principiu din postul de parlamentar.
    Un sef de partid cu pricipii morale sanatoase l-ar fi sanctionat sau l-ar fi dat afara ... dar un astfel de sef nu exista la noi... trist.
    Ma tem ca la viitoarele alegeri ne vom multumi din nou cu raul cel mai mic... vorba artistului: n-ai cu cine, ba, n-ai cu cine.