​SONDAJ Credeți că va trece moțiunea de cenzură și guvernul Dăncilă va fi demis?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 12 iunie 2019, 12:56 Actualitate | Politic


Sondaj motiune de cenzura
Foto: Hotnews
​Parlamentarii opoziției susțin o moțiune de cenzură împotriva Guvernului Dăncilă, în care sunt invocate toate derapajele acestuia, de la asaltul asupra justiției la votul din diaspora de luna trecută. UDMR a anunțat la rândul său că va vota moțiunea.

  • Sondaj HotNews.ro: Credeți că va trece moțiunea de cenzură și guvernul Dăncilă va fi demis?





Citeste mai multe despre   
















4779 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Mda... (Miercuri, 12 iunie 2019, 13:06)

    Cataleya [utilizator]

    Dupa ce Hotnews a explicat detaliat si bine documentat intr-un articol, acum o ora, ca dpdv matematic si politic motiunea nu are absolut nicio sansa sa treaca, nu vad rostul acestui sondaj..
    • -3 (3 voturi)    
      Ai uitat sa ... deschizi ochii. (Miercuri, 12 iunie 2019, 13:16)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Americanii au o expresie mult mai sugestiva, dar nu o scriu ca am mai scris-o si m-a cenzurat hotnews.ro

      Pai redactia hotnews.com este constienta ca o opinie a lor este o opinie a lor, si nicio o opinie nu inlocuieste nici alte opinii nici realitatea.

      Esti sudist?
      (Am sa pun intrebarea asta insistent, pentru ca asa sunt eu, dragut)
      Esti un imbarligator (low skilled) platit de rusi?
      • +5 (5 voturi)    
        Acum, eu ce sa-ti raspund? (Miercuri, 12 iunie 2019, 13:53)

        Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

        Ca daca aduni 2 cu 2, retultatul poate sa difere in functie de opinia personala a fiecaruia?
        Nu, merci!
        Ramai tu la ale tale.
        Banuiesc ca ai un abac foarte personalizat.
        • +1 (1 vot)    
          Misto raspuns! (Miercuri, 12 iunie 2019, 19:33)

          Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

          :)
          Si ai si aprobatori (iar eu am dezaprobatori!)
          Mare e Gradina Maicii Domnului!
          :)
          • +1 (1 vot)    
            iti dau eu un plus (Miercuri, 12 iunie 2019, 21:56)

            Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

            ...de amorul artei conversatiei
            • -1 (1 vot)    
              Gargara (Joi, 13 iunie 2019, 11:27)

              Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

              dauneaza inteligentei.
  • -1 (3 voturi)    
    Observ (Miercuri, 12 iunie 2019, 13:18)

    Habermas [utilizator]

    ca cele trei optiuni care dau o sansa/posibilitate insumeaza 56% Interesant.
    Eu am votat varianta doi (numai cu votul UDMR si ProRomania), 13% la acest moment.
  • +2 (2 voturi)    
    Snafu. (Miercuri, 12 iunie 2019, 13:45)

    alibaba: 10.8.18,26.5.19,HN [utilizator]

    .
  • +2 (2 voturi)    
    Slabe sanse.. (Miercuri, 12 iunie 2019, 15:10)

    Grigore [utilizator]

    sa piarda PSD. Este varianta mea.Deoarece dupa 7 ani 1 luna si 6 zile de guvernare PSD(USL) in care PSDistii isi permit (pentru ca pot) sa suspende un Presedinte fara temei legal,sa gazeze cetatenii,sa modifice legile dupa bunul- plac,fara a fi trasi la raspundere,nu cred ca se vor imiedica de un "mizilic" de motiune de cenzura.
  • +1 (1 vot)    
    este pretul care este platit (Miercuri, 12 iunie 2019, 17:00)

    ..13 [utilizator]

    Pentru slaba participare la vot - o lectie importanta de retinut.

    Pe cel mai optimist scenariu si tot lipsesc vreo 8-10 voturi pentru ca motiunea sa treaca...

    Nu am votat sondajul de mai sus - mi-am facut propriile calcule.

    UDMR - cat de tare iti doresc sa ti sa taie locurile in parlament - si cred ca ziua aceea vine in curand.