Dăncilă: Trebuie să luăm în calcul fiecare punct din MCV pentru că vrem să fie ridicat

de L.P.     HotNews.ro
Luni, 10 iunie 2019, 15:52 Actualitate | Politic


Dancila Bruxelles
Foto: Guvernul Romaniei
Președintele interimar al PSD, Viorica Dăncilă a declarat, luni, că în partid nu mai există vreun proiect pe justiție în orizontul apropiat. Dăncilă a subliniat că nu mai vrea ca justiția să fie motiv principal de discuție.

"Nu mai vreau să abordăm subiectul justiție, să-l abordăm atunci când sunt lucruri evidente și trebuie să le semnalăm. Am fost la Bruxelles, trebuie să luăm în calcul fiecare punct din MCV pentru că vrem să fie ridicat", a declarat Viorica Dăncilă, la Marius Tucă Show.

În ceea ce privește posibilitatea rediscutării modificărilor la legile justiției, Dăncilă a spus că trebuie să vorbească foarte aplicat cu deputații și senatorii.

Săptămâna trecută premierul Viorica Dăncilă a avut o serie de întâlniri cu primii doi oameni din Comisia Europeană, Jean-Claude Juncker și Frans Timmermans, pe care i-a asigurat că nu vor mai exista schimbări în sistemul judiciar.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1455 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    aualeoo, a3 stie ? S-au intors armele ? (Luni, 10 iunie 2019, 15:56)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    asa cum e tradiitia din strabuni ?
    Acum ca am scapat de odiosul conducator iubit, ne-am facut ieuropeni ?
  • +5 (5 voturi)    
    E buna gluma... (Luni, 10 iunie 2019, 16:05)

    sim18 [utilizator]

    Ha ha ...hai lasa-ne!
  • +4 (4 voturi)    
    pana si ... (Luni, 10 iunie 2019, 16:07)

    valy_74 [utilizator]

    ... o sporadica flatulenta face acordul mai corect intre subiect si predicat. Dar ei stie sa intelege situatia care vrea sa se fie spusa....
  • +7 (7 voturi)    
    da da... (Luni, 10 iunie 2019, 16:10)

    liviu_ [utilizator]

    chiar daca vor sa fac cceva... nu o sa voteze ailalti!

    e praf in ochi... sa fim seriosi... l-au scapat de tariceanu, l-au reactivat pe nastase...
    e doar praf in ochi... nu o sa faca nimic practic... o sa schimbe acolo de fatada ceva si apoi o sa urle ca ieuropenii ne vor raul ca nu ne ridica mcv
  • +3 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 10 iunie 2019, 16:37)

    [anonim]

  • +1 (1 vot)    
    Poate ii rogi pe... (Luni, 10 iunie 2019, 17:02)

    gigiN [utilizator]

    ...Ciordache-nicolicea si pe soferul lui vanghelie- zis si Niciolaie sa faca asta.
  • +1 (1 vot)    
    Noi asta spune,m de mult timp. (Luni, 10 iunie 2019, 18:01)

    asavreau [utilizator]

    Și voi ați tăbărât cu jandarmii pe oamenii care vă cereau să respectați Constituția,legea și România.Ticăloșilor!