Negoiță: Există o părere cvasiunanimă în interiorul PSD că şansele la prezidențiale sunt aproape nule

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 10 iunie 2019, 13:32 Actualitate | Politic


Robert Negoita
Foto: Facebook
Partidul Social Democrat are probleme grave în interior, a afirmat luni primarul sectorului 3, Robert Negoiţă, care a spus că "există o părere cvasiunanimă în interior că şansele PSD sunt aproape nule" la alegerile prezidenţiale, transmite Agerpres.

"Înainte să discutăm despre candidatul PSD la alegerile prezidenţiale, cred că sunt foarte multe chestiuni mult mai urgente de rezolvat în interior, probleme pe care le are partidul. Întâi trebuie să-şi rezolve problemele şi după aceea să ne gândim cu ce oferte venim din exterior. În acest moment sunt probleme grave în interior. Există o părere cvasiunanimă în interior că şansele PSD sunt aproape nule, la felul în care s-a prezentat, la felul în care a condus România, la modul în care electoratul a arătat dezaprobarea faţă de acest mod de a conduce, asta ne duce cu gândul că într-adevăr PSD are o mare problemă de credibilitate. Or în politică dacă n-ai credibilitate, n-ai nimic", a afirmat Robert Negoiţă înaintea şedinţei Biroului Permanent al PSD.

Potrivit acestuia, "partidul a fost adus în stare de fiasco". "PSD trebuie să demonstreze că este capabil să identifice care au fost acele decizii complet greşite, cine sau cei care se fac vinovaţi de ele să plătească în vreun fel sau altul, astfel încât să demonstrăm că suntem un partid de oameni absolut normali".

















3736 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Daca nu v-as cunoaste,... (Luni, 10 iunie 2019, 13:43)

    grongobar [utilizator]

    ...mai ca v-as crede.Da' va cunosc.Stiu ca sunteti o gasca de hoti cu totii.
    • +2 (2 voturi)    
      FOARTE CORECT! (Luni, 10 iunie 2019, 14:08)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      La nivel declarativ, ceea ce spune este perfect adevarat, si suna bune!

      Evident, ne-am putea intreba, daca Dracnea este cel care i-a tras in jos asa de mult:

      - de ce nu au sesizat din timp? de ce au aprobat deciziile gresite?

      - de ce nu l-au schimbat, sau macar suspendat pe Daddy?
  • +13 (13 voturi)    
    hehe (Luni, 10 iunie 2019, 13:46)

    Soljenitin [utilizator]

    La prezidentiale nici nu ne intereseaza asa tare, dragutilor.
    La parlamentare, acolo este bataia pestelui. Acolo trebuie sa o ia PSD peste bot de sa ii mearga fulgii.

    De parlamentare va este voua frica, de fapt!
  • +6 (6 voturi)    
    Si ce ar dori (Luni, 10 iunie 2019, 13:52)

    mopsu [utilizator]

    acest individ fara scrupule , datornic la anaf cu sume imense, sa fie ales un preș de la pezede ?
  • +4 (4 voturi)    
    PSD = hotie, jaf (Luni, 10 iunie 2019, 13:55)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Aceasta grupare de afioti, impropriu numita partid, trebuie sa dispara. Este mostenitoarea clor care au UCIS in 1989 ca sa isi anexeza tara si a facut prea mult rau RO>
  • +2 (2 voturi)    
    Mda (Luni, 10 iunie 2019, 14:14)

    mitg [utilizator]

    Orice candidat uns de pesede devine instant scarba societatii. Pot si pe Cuza sa-l reinvie sa-l aduca candidat, atat de contaminata e imaginea pesede, ca pe nimeni nu intereseaza.
  • -3 (7 voturi)    
    Raul cel mai mic (Luni, 10 iunie 2019, 15:03)

    Irina25 [utilizator]

    Iohannis e cel mai bun, asta-i adevarul. A tacut cel mai mult si a furat cel mai putin (cateva case, fata de altii care au furat sute de milioane de euro).
  • +2 (2 voturi)    
    titlul e... (Luni, 10 iunie 2019, 15:27)

    nash pandelica [utilizator]

    LOL ~!!!
    de unde atata realism la pesedei ?! sa fi pierdut contacul cu tahova ?! sa fim seriosi. e mostenirea lui ilici.