Ludovic Orban: Vom discuta individual cu parlamentarii ALDE pentru susținerea moțiunii de cenzură

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 3 iunie 2019, 21:32 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Facebook
Liderul PNL, Ludovic Orban, a declarat luni seara că va discuta individual cu parlamentarii de la ALDE pentru susținerea unei moțiuni de cenzură care va fi depusă în perioada următoare.

„Obiectivul fundamental este să convingem ctât mai multe grupuri parlamentare și cat mai mulți parlamentari individual să susțină moțiunea de cenzură pe care o vom depune”, a spus Orban, într-o intervenție telefonică la România TV.

Întrebat de moderator, Ludovic Orban a negat orice disensiuni cu Rareș Bogdan, „un partener de cursă lungă”, după cum l-a caracterizat liderul PNL.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















1571 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    cred ca.... (Luni, 3 iunie 2019, 21:55)

    minus [utilizator]

    zicala rastalmacita "bani in cap si minte-n punga" este valabila.
    Bani- sa-i luam de la IT-sti.
    Minte-n punga... pai ALDE abia si-a salvat seful cu PSD-ul si voi vreti sa-i convingenti. Cum? Cu chitara, probabil.

    Doamne ajuta, Doamne fereste cum a zis un ilustru PNL-ist!
  • +4 (4 voturi)    
    Da, da! Se vede cam ce vânt de schimbare bate (Luni, 3 iunie 2019, 22:10)

    mr_mojo [utilizator]

    Sigur vor vota; mai ales că îi pasc niște anticipate unde nu mai pupă prag electoral.
    Eu zic ca Orban să își dea cu apă pe față. Sau să se dea cu capul de tocul ușii, poate se trezește la realitate.
  • +1 (1 vot)    
    si putin cu UDMR? hai macar putin! (Luni, 3 iunie 2019, 22:13)

    N.S. [utilizator]

    macar pana repuneti mana pe ciolane! ciolanistilor! pardon, ceilalti ciolanisti!
    • +4 (4 voturi)    
      Sau mai bine... (Luni, 3 iunie 2019, 23:51)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui N.S.

      Sa propuna o fuziune cu ALDE, ca oricum ambele partide sunt liberale...

      Orban incepe sa devina penibil. Se face ca lucreaza ca sa nu zica lumea ca a castigat europarlamentarele si nu face nimic.

      Intre timp, oamenii ii sar la gat pentru ca ataca segmentul IT, iar el distrage atentia de la problema asta cu povesti. Va suna cunoscut? PSD, PNL, aceeasi... frumusete.
  • +2 (2 voturi)    
    Oricine va da mana cu ciuma (Marţi, 4 iunie 2019, 7:40)

    ABBV [utilizator]

    va pierde ....tov. Orban demonstreaza inca odata ca nu face parte din solutie....Merge cu USL. Nicolae Ratiu a spus bine de voi, PNL mai are oameni valorosi dar sunt in zona "ce pot sa fac pentru mine, nu ce pot face pentru tara". Da, doar cei tineri mai pot face diferenta! Daca PNL este inca un partid democratic va scapa de cei patati in frunte cu tov. Orban.
  • +2 (2 voturi)    
    sustineti impozitarea salarilor IT-istilor (Marţi, 4 iunie 2019, 9:26)

    CrisAla [utilizator]

    sustineti impozitarea salarilor IT-istilor daca-l sustineti pe Orban #m#uePNL
  • 0 (0 voturi)    
    Preşedintele PNL; Ludovic Orban, a declarat luni c (Marţi, 4 iunie 2019, 13:27)

    CrisAla [utilizator]

    Preşedintele PNL; Ludovic Orban, a declarat luni că îşi menţine punctul de vedere cu privire la eliminarea facilităţilor pentru IT-işti, precizând că este unul dintre principalii susţinători al nondiscriminării şi egalităţii efective în faţa legii, inclusiv egalitatea de tratament fiscal.