Rareș Bogdan: PNL va tăia posturile ”bugetofagilor de lux” puși de PSD, ALDE și UDMR

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 2 iunie 2019, 10:14 Actualitate | Politic


Rares Bogdan in studioul HotNews.ro
Foto: Hotnews
Rareș Bogdan, cel care a fost cap de listă pentru PNL la europarlamentare, a anunțat că liberalii vor tăia ”posturile de lux” ale bugetofagilor PSD, ALDE sau UDMR din consiliile de administrație

”PNL taie posturile de lux ale clientelei politice plătită cu indemnizații de uriase. Nu vor mai fi 7 membri în consilii de administrație bănoase. Maxim 3. Un bugetofag de lux al PSD, ALDE sau UDMR nu poate fi în mai mult de un consiliu de administrație, nu în 3, nu în 5, nu în 7! Unul singur. Voi cere parlamentarilor PNL să taie prin lege numărul bugetarilor de lux care căpușează banii românilor! În regim de urgență”, scrie Rareș Bogdan pe Facebook.

Un utilizator Facebook a comentat la această postare amintind că PNL a promis tăierea pensiilor speciale, iar Rareș Bogdan a replicat: ”Și vom face! După cum am și anunțat!”






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















12157 vizualizari

  • -5 (17 voturi)    
    PPDD deja vu (Duminică, 2 iunie 2019, 10:28)

    un domn [utilizator]

    Daca ati uitat ascensiunea lui Dan Diaconescu aka OTV, penele este exact in aceeasi bula !
    • +2 (2 voturi)    
      juranlist cu firma de publicitate ? (Luni, 3 iunie 2019, 0:01)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      adica un fel de procuror cu firma de avocatura ?
      Altfel, ca romanul impartial, mare apostol al dreptatii.
  • +13 (23 voturi)    
    Diferit de Orban (Duminică, 2 iunie 2019, 10:29)

    fdaniel [utilizator]

    O abordare mult mai inteligenta si pragmatica decat declaratia lui Orban despre IT-sti (desi are dreptate).
    Trebuie inceput cu inceputul, adica cu parazitii; IT-stii sunt mult mai la coada listei de prioritati.
    • 0 (6 voturi)    
      manipulare (Duminică, 2 iunie 2019, 12:46)

      Ariana Vlad [anonim] i-a raspuns lui fdaniel

      e manipulare. arunca cu o chestier populista ca sa acopere scandalul iscat de orban
  • +1 (11 voturi)    
    Si cum veti face asta? (Duminică, 2 iunie 2019, 10:44)

    Cataleya [utilizator]

    Nu de alta dar, la ultima "confruntare" pt sefia camerei deputatiloir, PSD-ALDE-UDMR v-au snopit la vot!
    E drept ca padurile Romaniei sunt pline de ursi, dar toti au blana la purtator :)

    Daca o sa continue asa, PNL-istii o sa ajunga sa fie luati in serios cam tot atat cat sunt baieteii prescolari care declara sfatosi ca vor sa devina cosmonauti cand vor fi mari!
  • -5 (15 voturi)    
    PNL (Duminică, 2 iunie 2019, 10:47)

    Mazeta [utilizator]

    face eforturi disperate să îi fie picată moțiunea de cenzură.
  • +3 (9 voturi)    
    . (Duminică, 2 iunie 2019, 10:59)

    theo667 [utilizator]

    Nu e rau! E un damage control dupa controversa IT de ieri a lui Orban. Bunicel dar pe subiectul pensii speciale trebuie batut si facut ceva. Se platesc 10 miliarde pensii speciale anuale!!!
  • +4 (8 voturi)    
    Saracul ! (Duminică, 2 iunie 2019, 11:04)

    democtrates [utilizator]

    Imi pare rau de el nu va putea niciodata sa distruga sistemul,desi ani de ani am votat cu PNL-ul, saracii chiar cred ca au castigat, au uitat ca toate partidele au( inclusiv PNL-ul) au "posturi de lux"
  • +5 (9 voturi)    
    hai sa incepem cu procedurile de angajare (Duminică, 2 iunie 2019, 11:05)

    hopsinoi [utilizator]

    la stat, sa fie transparente, prin concurs (scrise, nu cu vrajala de interviu) si totul bazat pe meritocratie.

    apoi poti incepe cu autostrada Constanta-Timisoara pe care in 30 de ani mafia PSDUDMRALDEPNL nu a facut-o si nici nu o va face.

    mai poti continua cu oprireafurtului cu pensii speciale (nu sunt constitutionale) si apoi recuperarea baniilor furati.

    ce zici de 300 de parlamentari?
  • +8 (10 voturi)    
    Faceti regionalizare si informatizare a guvernarii (Duminică, 2 iunie 2019, 11:39)

    elysyum [utilizator]

    Acolo sunt parazitii ...in sutele de primarii ale localitatilor ce ar trebui comasate ce nu se pot autofinanta si astepta pomeni de la alte comunitati mai prospere si stau cu mana intinsa la baronatul cleptocratic bugetofag.
  • +2 (2 voturi)    
    "Si va pune oamenii sai.... (Luni, 3 iunie 2019, 6:03)

    gigiN [utilizator]

    ...in locul lor"!!!