Victor Ponta, mesaj pentru PNL și USR, după votul de la Cameră: Ieșirile isterice nu ajută la nimic / Dacă vreți să rupem majoritatea asta trebuie să venim cu alternative serioase

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 29 mai 2019, 16:19 Actualitate | Politic


Victor Ponta, la Parlament
Foto: Hotnews
Victor Ponta afirmă că deputații Pro România nu au votat nici cu Ciolacu, nici cu Turcan, la votul pentru alegerea președintelui Camerei Deputaților, unde propunerea PSD a obținut 172 de voturi iar cea a liberalilor doar 100.

„Deputații PRO Romania NU au votat nici cu Ciolacu nici cu Turcan 'dar votul nostru azi oricum nu schimba nimic - suntem 22 din care la vot au participat doar 6' nu avem și nu facem înțelegeri cu PSD dar nici cu PNL”, a scris Ponta, pe contul lui de Facebook.

Acesta atrage atenția că deși PNL, USR și PMP au 107 deputați, Raluca Turcan a obținut doar 100 de voturi iar „faptul că nu i-au convins nici pe toți ai lor să voteze arată o problemă reală”.

„Ieșirile isterice ale unor peneliști sau useriști care dau vina pe noi sau pe alții pentru înfrângerea lor nu îi ajută la nimic. Fiți mai deștepți și mai convingători dacă vreți să câștigați data viitoare. Nici pe UDMR nu ați reușit să îi convingeți”, a comentat Ponta.

În opinia sa, PSD a obținut voturile ALDE „în baza negocierii de la Senat” la care s-au adăugat „cei câțiva de la Minorități (care de fapt sunt pesediști vopsiți).

„Dacă vreți să rupem majoritatea asta trebuie să venim cu alternative serioase - nu cu refulări ridicole”, a mai scris fostul lider al PSD, care conduce acum partidul ProRomânia.










Citeste pe MedLife.ro
Un nou tratament pentru diaree










45101 vizualizari

  • +23 (33 voturi)    
    Alternative serioase... (Miercuri, 29 mai 2019, 16:22)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    gen...Victor Ponta... :))))))))))))))))))))
    • +7 (9 voturi)    
      gura pacatosului adevar graieste (Miercuri, 29 mai 2019, 22:37)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Toate nickname-urile erau luate

      in Romania daca nu esti isteric nu existi.
      Cu cat faci pe intransigentu' cu atat te aplauda mai tare gloata.
      Altfel, in viata de zi cu zi, romanii traiesc doar in compromisuri.
      Adevarul e ca suntem niste guralivi neciopliti.
    • +3 (3 voturi)    
      indemn (Joi, 30 mai 2019, 10:36)

      sile1 [utilizator] i-a raspuns lui Toate nickname-urile erau luate

      Pe toti cei care au comentat mai jos ii indemn sa citeasca cu mare atentie si textul :

      - Dilemele și neputințele cu care se confruntă Opoziția-

      de la rubrica Contributors.

      Poate vor intelege mai bine care sunt problemele actuale !

      Din pacate multi din opozitie se comporta visceral si nu cerebral si asta s-ar putea sa-i coste.
    • +3 (3 voturi)    
      mare mincinos Ponta... (Joi, 30 mai 2019, 15:38)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Toate nickname-urile erau luate

      dar el cu cine a votat??? A votat cu Ciolacu, bineinteles, la schimb pentru recunoasterea grupului parlamentar Pro-Romania../.
      mare hahalera de om...da sfaturi la altii, dar el face contrar sfaturilor.
  • +19 (25 voturi)    
    asta se erijeaza acum (Miercuri, 29 mai 2019, 16:23)

    Hans Metter [utilizator]

    in liderul opozitiei sau cum ?!
    • -12 (22 voturi)    
      Face mai multa opozitie decat USR plush PNL. (Miercuri, 29 mai 2019, 16:44)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

      Dar tupeul lui e absolut total. Imi place si universul nu aare nici o mila pentru timizi.
      • +4 (10 voturi)    
        e un subiect patologic Ponta.... (Miercuri, 29 mai 2019, 22:12)

        viziru [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        e un subiect patologic Ponta....doctorii stiu ca ce spun e adevarat ... probbil Ponta a purtat haine de fetita in primii ani de viata sau a vazut ceva ce l-a marcat pe viata .... asta numai el va poate spune, dar dupa comportament e evident .....
        • -2 (10 voturi)    
          Nu zic minte de rupe cu nerusinare. (Joi, 30 mai 2019, 8:30)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui viziru

          Dar tupeul lui e remarcabil. Nu tare il duce capu la politica dar Dancila este un exemplu clar ca inteligenta si politica nu au neaparat legatura.
          • +2 (2 voturi)    
            si de cand tupeul e o calitate? (Vineri, 31 mai 2019, 14:42)

            AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            Adica una asa de mare incat sa compenseze alte cateca zeci de lipsuri de educatie si caracter?
        • +1 (7 voturi)    
          1277561714085@facebook.com (Joi, 30 mai 2019, 9:27)

          Vasile Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui viziru

          acest mitoman a aparut iar pe sticla,cu ac3leasi mprostii,el nu este proromania ci pro psd.mincinosule
      • +5 (7 voturi)    
        tupeu de borfas.. (Joi, 30 mai 2019, 13:33)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        cum sa fii in opozitie daca tu ai un paritdulet de stanga si la putere este tot un partid de stanga?

        ponta o sa mimeze guraliv opozitia pana cand pesedeii il vor invita inapoi in partid, intr-o pozitie de conducere. nu va ceda niciodata puncte adevaratei opozitii, de centru dreapta.
      • +1 (3 voturi)    
        da, dar dace te uiti la fapte, (Joi, 30 mai 2019, 15:40)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        tot cu PSD voteaza. L-a votat pe Ciolacu si va vota si neridicarea imunitatii pentru Tariceanu....si ma iau cu mainile de cap cand imi amintesc cum ii zicea Moliceanu, Scumpiceanu si altele
  • +3 (27 voturi)    
    Mda... (Miercuri, 29 mai 2019, 16:24)

    Observator roman [utilizator]

    ...ce să spun? Că n-are dreptate fiindcă îl cheamă Victor Ponta?
    Arta negocierii (deci arta de a face politică) se învață și ea, se exersează...
    • 0 (2 voturi)    
      nu are dreptate (Joi, 30 mai 2019, 15:41)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

      ptr ca el si partidul lui au votat cu Ciolacu la schimb pentru recunoasterea grupului parlamentar al Pro-Romania. face opozitie doar cu gura.
  • +16 (26 voturi)    
    ok (Miercuri, 29 mai 2019, 16:24)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    o fi, n-o fi asa, cert e ca victoras minte la fel de usor cum respira :))
  • +15 (27 voturi)    
    amintiri ... amintiri (Miercuri, 29 mai 2019, 16:37)

    ber [utilizator]

    Imi vine sa rad! Cica alternativa serioasa este Victor Ponta! Victor Ponta si Crin Antonescu au fost fauritorii
    USLului, momentul in care a inceput ingroparea democratiei in Romania. Oare putem uita cate promisiuni neonorate si minciuni a debitat Ponta in perioada cand a fost prim ministru?
  • +9 (21 voturi)    
    Este evident: (Miercuri, 29 mai 2019, 16:40)

    Marionette [utilizator]

    Ponta este ce-a fost: PSD si doritor de hotii. Acum trebuie explicat clar prin astfel de articole trimise pe retele sociale ca :
    1. PSD e Ciuma Rosie si membrii PSD sunt borfasi si aleg un sef borfasi sa ii lase se fure de la romani.
    2. ProRomania vine de la prostim romania , ii prostim ca suntem dezgustati de ce face PSD, dar suntem prieteni cu PSD si votam cu ei. In Parlament ne comportam ca fratii. Deci Ponta e frate cu hotii. Prin conexiunea lui Ponta cu Ghita, stationat la sarbi(ca si la rusi practic) ne ducem cu gandul ca Ponta nu este un ticalos ci un tradator care se aliaza cu ticalosii la obiect pentru a face rau Romaniei precum ALDE. ALDE2 ar fi un nume bun pentru prostim romania.
    3. ALDE= un grup de borfasi care dupa ce au pierdut ce au furat de la romani au fost cumparati de URSS si de aceea propaganda URSS ( Latrinele, B1, RTV l-au ridicat). Deci nu doar hoti ci si tradatori de tara cu stat de plata.
    4. UDMR un grup de hoti care sunt cumparati de Hotii Mari (PSD) cu ajutorul a catorva mii de voturi cat sa perimta uniunii sa treaca pragul electoral. Normal ca in momentul cand se va dovedi asta multe puscarii se vor infunda.
    • -7 (13 voturi)    
      sau (Miercuri, 29 mai 2019, 17:26)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      vor umple lagarele de munca toti cei ca tine; asta e mult mai probabil
  • +3 (7 voturi)    
    Un fost coleg (Miercuri, 29 mai 2019, 16:55)

    tarabost [utilizator]

    de classa din scoala generala care a executat pedeapsa cu inchisoare pentru furt de masini. Am mai vorbit cu respectivul dupa ce a fost eliberat, si constat ca retorica si tonul lui Ponta este extrem de asemanatoare cu cea de care amintesc:). Afiseaza o doza mare de siguranta pe un ton foarte convingator. Inainte de a merge sa-si execute pedeapsa, fostul coleg nu era asa de sigur pe el. Diferenta fata de domnul Ponta e ca imi cunosc bine colegul :).
  • +8 (12 voturi)    
    Ce sa te astepti de la Marele Mincinos? (Miercuri, 29 mai 2019, 17:25)

    Criscat [utilizator]

    Pontacu=acelasi gunoi de ani de zile, fiul politic al lui Bombonel....
  • -2 (12 voturi)    
    Ponta presedinte! (Miercuri, 29 mai 2019, 17:43)

    Irina25 [utilizator]

    De ce n-am incerca si varianta cu doi presedinti?
    Cand Iohannis e la schi, Ponta e la Cotroceni. Cand Iohannis se intoarce de la schi, Ponta poate sa invete sa ia bacul, pardon, doctoratul.
  • +5 (7 voturi)    
    era ceva neasteptat (Miercuri, 29 mai 2019, 17:57)

    Razvan_M [utilizator]

    UDmr oricum voteaza cu PSD. Exceptand cazul cand li se promite un ciolan mai gras de catre altcineva. La minoritati este taman la fel. Aceia mi se par la fix nivelul PSD.
  • +3 (7 voturi)    
    IN CONCLUZIE.... (Miercuri, 29 mai 2019, 17:57)

    Geo Greuceanu [anonim]

    ....PUIE MONTA !!!
  • +6 (10 voturi)    
    Cum ii spunea Basescu ? "Iresponsabilul vesel"? (Miercuri, 29 mai 2019, 17:58)

    Susufler0 [utilizator]

    Papagalul da lectii celorlalti! :))
  • +3 (7 voturi)    
    Oare (Miercuri, 29 mai 2019, 18:30)

    rectificare [utilizator]

    cine l-o fi mai votat și pe păcăliciul ăsta !?
    • +2 (6 voturi)    
      Tot ciumații pesedoși, doar nu alții. (Miercuri, 29 mai 2019, 22:26)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui rectificare

      Nu ți-e clar?
  • +4 (8 voturi)    
    Pisicul tot Pisic ramane (Joi, 30 mai 2019, 3:29)

    Dalinar [utilizator]

    Un dottor mitoman care se scalambaie ca un cimpazau sa prinde si el o bucatica de ciolan, pardon, putere.
  • +6 (10 voturi)    
    With all due respect for (Joi, 30 mai 2019, 6:52)

    John M. [utilizator]

    stimata audienta a HN, dar Ponta "a crescut" mult in acesti ani de opozitie la PSD.
    Mi se par intelepte ideile lui. S-a castigat o batalie, nu razboiul. PSD este inca un partid foarte puternic si sub o noua conducere carismatica si fara pata (nu cea de acum) ar putea face o revenire spectaculoasa. De aceea opozitia ar trebui sa-si pregateasca urmatoarea miscare cu multa grija pentru a da inca o lovitura serioasa acestui monstru, nu sa se grabeasca asa cum a facut cu Turcan care a pierdut ieri patetic. Cateva infrangeri din astea si noul cucerit electorat se va gandi de 3 ori daca sa le dea votul sau nu data viitoare.
    • +1 (1 vot)    
      conducere carismatica? la pSD? (Vineri, 31 mai 2019, 14:46)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Pai Dragnea avea carisma unui sobolan oparit, Ponta cam de soarece chilug, madam Dancila- no comment.
      Sau vrei sa spui sub conducerea din umbra a lui Voiculescu si cu ajutorul A3-RTV
  • +2 (4 voturi)    
    Se poate verifica votul. (Joi, 30 mai 2019, 10:25)

    sim18 [utilizator]

    Ponta (neafiliatii) a votat impotriva opozitiei.
  • 0 (2 voturi)    
    Ponta (Joi, 30 mai 2019, 12:51)

    Keiiil [utilizator]

    Ponta de ceva vreme se da drept opozitie, ca apoi la vot sa fie cu PSD-ul pentru ca 'nu a venit nimeni cu o alternativa serioasa'.. De cate ori s-a intamplat acest lucru?
  • +2 (4 voturi)    
    cand un pacalici vorbeste de 'lucruri serioase' (Joi, 30 mai 2019, 13:16)

    __alex__ [utilizator]

    devine penibil.
    • -3 (3 voturi)    
      Ca Joianis de exemplu ? (Vineri, 31 mai 2019, 10:09)

      Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui __alex__

      Sau ca Turcan ? Sau ca Ciolos ? sau ca "master of disaster" Orban ? :) :) :) Sau ca majoritatea comentacilor rezistenti de p-aci ?