Deputatul „Mitralieră”, după vot și condamnarea lui Dragnea: Dacă e nevoie plecăm și noi din țară, rămâneți voi aici cu securiștii / Dați în cap, violați, pentru că de azi ăsta este trendul

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 27 mai 2019, 15:25 Actualitate | Politic


Catalin Radulescu
Foto: Agerpres
Condamnarea la închisoare a lui Liviu Dragnea „este a doua execuție pentru PSD după Adrian Năstase”, a declarat luni deputatul „Mitralieră” Cătălin Rădulescu, care a avut și o replică virulentă la adresa ziariștilor care îi cerea comentarii la intrarea în sediul PSD: „Dacă e nevoie plecăm și noi din țară, rămâneți voi aici cu securiștii”.

„Este a doua execuție pentru PSD după Adrian Năstase. Sper să se bucure cei care au votat ieri. Dacă românilor nu le-au trebuit pensiile mari să le dea înapoi”, a spus Rădulescu.

În opinia sa, condamnarea lui Dragnea este „o execuție a anilor 50”. „Nu am crezut niciodată într-o justiție independentă. Dacă e nevoie plecăm și noi din țară, rămâneți voi aici cu securiștii”, a spus Cătălin Rădulescu, vizibil iritat de întrebările ziariștilor.

În ceea ce îl privește pe Liviu Dragnea, „îi suntem alături, să fie tare acolo unde va fi. Dacă o să putem să-l vizităm o să-l vizităm”, a continuat Rădulescu.

„Le spun tuturor care au votat” împotriva PSD, „dați în cap, violați pentru că de azi ăsta este trendul”, a mai spus el.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















28963 vizualizari

  • +51 (57 voturi)    
    prescrie-ti un calmant (Luni, 27 mai 2019, 15:31)

    U_swamp [utilizator]

    Daca sustii ca ai absolvit medicina, atunci m-as astepta la o atitudine mai demna si mai putin isterica din partea matale. Daca pleci, nu uita mitraliera!
    • +43 (47 voturi)    
      AKM (Luni, 27 mai 2019, 16:04)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      Asta este unul dintre mai mari jeguri din gasca lui Dracnea. Daca ii este asa drag de ce nu il inchidem si pe el intr-o celula vecina?
    • +21 (25 voturi)    
      Pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti! (Luni, 27 mai 2019, 16:32)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      Nu avem de ce sa ne simtim prost ca acest om merge la puscarie... ne-a dat vietle peste cap si putea sa ni le dea si mai rau peste cap!
    • +20 (24 voturi)    
      At mare medic (Luni, 27 mai 2019, 16:34)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      pe care Romanica nu-l merita.
  • +44 (54 voturi)    
    Pleaca linistit (Luni, 27 mai 2019, 15:36)

    RMA [utilizator]

    Pleaca linistit. De abia asteptam sa ne lasati
    Drum lin si vant din pupa
    • +37 (41 voturi)    
      nah (Luni, 27 mai 2019, 16:06)

      tusnami [utilizator] i-a raspuns lui RMA

      mai intai sa isi plateasca datoriile catre societate.
  • +48 (54 voturi)    
    plecati plecati (Luni, 27 mai 2019, 15:38)

    moka [utilizator]

    dar la iesire sa lasati banii pe care i-ati furat
  • +29 (35 voturi)    
    plecati plecati (Luni, 27 mai 2019, 15:38)

    moka [utilizator]

    dar la iesire sa lasati banii pe care i-ati furat
    • +21 (27 voturi)    
      Gura pacatosului adevar graieste (Luni, 27 mai 2019, 15:47)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui moka

      „Nu am crezut niciodată într-o justiție independentă. Dacă e nevoie plecăm și noi din țară, rămâneți voi aici cu securiștii”

      Sincer, sa nu dea inapoi niciun ban, dar sa plece si sa ramana plecati... sa dispara din aceasta tara. Sa incepem sa curatam tara asta de corupti, apoi continuam cu asistatii sociali care pot munci dar nu vor.
  • +28 (34 voturi)    
    cine va mai primeste? (Luni, 27 mai 2019, 15:41)

    prepeleac [utilizator]

    De plecat o sa plecati, insa nu sa ne faceti noua loc, ci de frica, pentru ca dupa ce pierdeti puterea o sa iasa la lumina toata mizeria voastra si o sa va alaturati sefului. Problema este unde o sa plecati? Eventual in Korea de Nord, deoarece se pare ca nici in tarile africane nu mai aveti liniste.
  • +46 (50 voturi)    
    hehe (Luni, 27 mai 2019, 15:42)

    Soljenitin [utilizator]

    Nu, dragutule, nu plecati din tara. Plecati la puscarie, simpaticule care esti tu simpatic!

    Cat despre trendul cu violurile si cu datul in cap: cine a dat drumul violatorilor si criminalilor din puscarii? Voi!
    Voi ati stabilit trendul. Iar pentru asta veti plati cu varf si indesat.

    Ce-i acum este doar inceputul!
  • +31 (31 voturi)    
    aham (Luni, 27 mai 2019, 15:49)

    liviu_ [utilizator]

    lasa ca poate urmezi si tu!

    lecati ma din tara...
    si vezi ca datul in cap e din cauza recursului compensatoriu al psd!
  • +28 (32 voturi)    
    idea nu este rea (Luni, 27 mai 2019, 15:51)

    Dizidentul [utilizator]

    dar inainte sa plecati trebuie sa executati pedepsele apoi averile confiscate pentru ca oricum nu puteti justifica milioanele si apoi "bastonul caciula in mina si adio" ati jignit poporul atitia ani. Un medic inteligent dl.Radulescu nu a mai facut o consultatie de cind a intrat in politica.
  • +31 (35 voturi)    
    asta nici nu gandeste inainte sa deschida gura (Luni, 27 mai 2019, 15:55)

    un oarecare [utilizator]

    "Dați în cap, violați, pentru că de azi ăsta este trendul" zice PSDistul.
    Pai cine a scos criminalii si violatorii din puscarie ? Tot PSD-ul tau, adunatura de infractori in costume.
    • +20 (24 voturi)    
      se credea (Luni, 27 mai 2019, 16:04)

      alex34 [utilizator] i-a raspuns lui un oarecare

      la antena3 in platou si facea spume... nici ei nu mai stiu ce sa minta si cum
    • +10 (12 voturi)    
      Ancheta penala la fiecare balmajeala (Luni, 27 mai 2019, 16:34)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui un oarecare

      si daune morale.
  • +29 (31 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 27 mai 2019, 15:58)

    qwerasdf [anonim]

    • +5 (9 voturi)    
      chiar și așa, (Luni, 27 mai 2019, 19:01)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      dar de ce să dea pensiile înapoi? Le-a dat dragnea și cu mitralieră din buzunarul lor?
      Un handicapat care nu ar mai trebui să existe în Parlament, dacă rezultatul referendumului s-ar extinde și asupra lui.
  • +21 (25 voturi)    
    Mitraliera, hai, lasa-ne si dispari cat mai curand (Luni, 27 mai 2019, 16:03)

    MisuG [utilizator]

    Bai mitraliera, esti dus rau cu pluta, isteric si nu te mai vindeci!
    Hai pa, dispari cat mai repede ca de-acum inainte sa vezi cum va ploua cu turnatorii ciumei rosii ca sa-si scape fundul si cine stie? Poate iti vine si randul mataluta sa te duci cu cariatul flausat la dus :)
  • +21 (23 voturi)    
    ... (Luni, 27 mai 2019, 16:03)

    Sarmis [utilizator]

    Unde sa plecati ba pe Marte?
    Pana si Madagascarul va leaga si va trimite inapoi cu excorta.
  • +21 (25 voturi)    
    nu mai spune !!!! (Luni, 27 mai 2019, 16:08)

    asada [utilizator]

    O sa pleci tu din tara cand o sa-mi vad eu ceafa !!!! In afara de a spalat vase si closete ce vei face ba amaratule !!?? Bagat in politica si mai ales inhaitat cu partidele borfasilor si golanilor ai demonstrat ca nu este mare lucru de capul tau si mai mult esti dedulcit la trai bun ca orice golan ajuns !!! Ultimul capsunar ce a plecat din tara este un om muncitor si cu bun simt !!,Un om serios nu va fi convins in ruptul capului sa aiba deaface cu tine !!
    • -20 (24 voturi)    
      uiti ca e doctor (Luni, 27 mai 2019, 16:31)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui asada

      in Vest ar face bani frumosi
      • +10 (14 voturi)    
        ma bucur ... (Luni, 27 mai 2019, 17:09)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        ..ca tii tu minte !!! Este asta doctor cum sunt eu popa !!!! Lichelismul este meseria lui !!!!
      • +10 (14 voturi)    
        Doctor? la ce spital? in ce specialitate? (Luni, 27 mai 2019, 17:09)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Pentru informatia postacilor deziluzionati, doar doctorii rali sunt bine platiti in Germania, nu jagardelele politice ci titulatura de doctor.
        Ps. Poate ai vrut sa spui absolvent de medicina, ceea ce nu-l face doctor pe cretin.
      • +8 (10 voturi)    
        Poate la Leningrad (Luni, 27 mai 2019, 17:18)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        daca ii pui tu o pila.
      • +7 (9 voturi)    
        El operează doar cu cagulă (Luni, 27 mai 2019, 18:43)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        .... şi AKM, la bănci....
      • -4 (8 voturi)    
        mda, (Luni, 27 mai 2019, 19:02)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        pușcăria Rahova e în vestul Bucureștiului.
      • +7 (7 voturi)    
        Daca era in stare ... (Marţi, 28 mai 2019, 1:54)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        sa faca "bani frumosi", ii facea fara sa fie o capusa in Parlamentul Romaniei.

        Eu va doresc tie si familiei tale si copiilor tai si copiilor copiilor tai sa aveti parte numai de doctori asa bine pregatiti ca specimenul de fata.
      • +2 (2 voturi)    
        Dottor cu diploma scoasa la Imprimanta (Marţi, 28 mai 2019, 10:04)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        In West ar fi aurolac pe strada, in Romania e deputat, pfaiiii!!!
      • +2 (2 voturi)    
        doctor... (Marţi, 28 mai 2019, 13:51)

        anca_17 [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        daca era pregatit in meseria asta nu intra in PSD...mergea direct afara sa faca bani. este un urlator degeaba, nesimtit si ingamfat.
  • +25 (29 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 27 mai 2019, 16:09)

    [anonim]

  • +25 (29 voturi)    
    Nu pleci nicăieri (Luni, 27 mai 2019, 16:09)

    mr_mojo [utilizator]

    Avem treaba și cu tine; ți-ai făcut bagajele?
  • +16 (20 voturi)    
    Vine el si datul in cap, rabdare (Luni, 27 mai 2019, 16:33)

    ruskimushki [utilizator]

    intre timp, de viol se ocupa colegii de pat, iar de poze amicul senator.
  • +17 (21 voturi)    
    Cum facem (Luni, 27 mai 2019, 16:36)

    Vade Retro [utilizator]

    Cum facem sa scapam si de descreieratul asta? Locul lui e la ospiciu, nu la guvernarea tarii.
    • +2 (2 voturi)    
      E votat de specimenele de romanashi (Marţi, 28 mai 2019, 8:22)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Vade Retro

      n-a ajuns acolea singur.
  • +7 (9 voturi)    
    Sa fie tare? (Luni, 27 mai 2019, 17:26)

    Rtchj [utilizator]

    Mai degraba sa fie relaxat. Macar asa nu o sa-l doara cand primeste ceva tare
  • +10 (14 voturi)    
    Iti vine si tie randul, (Luni, 27 mai 2019, 17:41)

    John M. [utilizator]

    nu-ti fa iluzii. Sa vezi ce papara va dam la prezidentiale, iar de furat mai aveti pana la parlamentare. V-a murit electoratul de la talpa tarii si acum dati piept cu o generatie IT care se uita la voi ca la niste supozitoare.
  • +11 (15 voturi)    
    cum dracu'... (Luni, 27 mai 2019, 17:49)

    sile1 [utilizator]

    ..se face ca toti astia din anturajul apropiat al lui dragnea sunt "dusi cu pluta " ?...mitraliera,codrin,ciorda-che etc.

    Sa fie de vina vreo influenta malefica sau,cum zice un vechi proverb,...a tunat si i-a adunat !
  • +9 (11 voturi)    
    .... astia nu pricep si pace ...... (Luni, 27 mai 2019, 18:16)

    cbogdan [utilizator]

    PSD-istii nu pricep ca, pana la urma, ei l-au bagat pe Dragnea la puscarie pentru ca nu a fost in partid nimeni suficient de onest sa-l opreasca din "delirul puterii".
  • +8 (10 voturi)    
    ha (Luni, 27 mai 2019, 18:30)

    Gelu007 [utilizator]

    Sa dea domnu sa plecati toti borfasii din tara, sa nu ramana macar 1, sa ramanem numai romani care tragem pentru Romania, ca voi ati tras pt voi si altceva. papa, tululu, si sa nu ne scrieti, niciodata.
  • +11 (15 voturi)    
    Gloantze oarbe de la lunaticul asta (Luni, 27 mai 2019, 19:02)

    Plagarus [utilizator]

    Dec 2016 cioclul politic Rădulescu a fost condamnat definitiv, de instanţa supremă, la un an şi şase luni de închisoare cu suspendare pentru dare de mită şi efectuare de operaţiuni financiare ca acte de comerţ, incompatibile cu funcţia.
    Rădulescu e cavaler de Malta, crede că Cioloș e extraterestru și a fost acuzat de viol.
    Crezul lui este că extratereștrii, demonii și alte creaturi mistice controlează lumea.
  • +11 (15 voturi)    
    DESTUL!! (Luni, 27 mai 2019, 19:04)

    revo [utilizator]

    Este necesar consultul psihiatric si testul de personalitate inainte de inscrierea pe liste, pentru orice post eligibil.

    Aceste individ este dement. Este o tragedie pentru el, ca om, dar noi nu trebuie sa suportam consecintele unei drame personale.

    Bolnavule, voi, crima organizata PSD-ALDE-UDMR ati dat drumul hotilor, criminailor, violatorilor din puscarii!! Tu, bolandule, ai amenintat oamenii decenti ai acestei tari cu executia in strada!!! Interneaza-te!!
    • 0 (0 voturi)    
      dement de dement! (Miercuri, 29 mai 2019, 12:53)

      Antenistontel [utilizator] i-a raspuns lui revo

      dar primeste el indemnizatie si alte avantaje de ”revolutionar”?!
  • +11 (15 voturi)    
    Domnule Radulescu, (Luni, 27 mai 2019, 19:12)

    bigjaw [utilizator]

    esti cretin. Dar nu asa, usor, rau de tot. Tu si partidul tau ati iesit din istorie. Sunteti niste excremente de care toata lumea vrea sa uite. Vreau sa ma intorc la o viata normala , ticalosule. E ultima data cand mai citesc ceva din ce borasti tu prin public. Hai pa.
  • +7 (7 voturi)    
    Puteti sa plecati toti... la Moscova (Marţi, 28 mai 2019, 1:35)

    John_english [utilizator]

    eventual via CUBA si Corea de Nord pentru schimb de experienta.

    go go go
  • +4 (4 voturi)    
    du-te! (Marţi, 28 mai 2019, 8:03)

    ggogu [utilizator]

    domnule, du-te! nu pierdem nimic, dimpotriva, cistigam!
  • +4 (4 voturi)    
    Aşa, deci ... (Marţi, 28 mai 2019, 8:30)

    Alex2009 [utilizator]

    ... acest personaj a fost şi este plătit din banii noştri ca să-şi bată joc de noi şi să-i apere pe infractori !
    Băi, da' proşti mai suntem, pe bune !
    Eu cred că pentru astfel de atitudini/acţiuni trebuie să dea banii înapoi toţi cei de teapa deputatului C.Rădulescu. Plus daune morale.
    Şi încă nu ar fi decât o reparaţie incompletă.
  • 0 (0 voturi)    
    vinde, pleaca, mori! (Miercuri, 29 mai 2019, 12:47)

    Antenistontel [utilizator]

    .
  • 0 (0 voturi)