Dan Barna: Se încheie epoca Liviu Dragnea / Ne întoarcem în Europa

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 27 mai 2019, 14:23 Actualitate | Politic


Dan Barna
Foto: Agerpres
Prin decizia Înaltei Curți de condamnare a liderului PSD „se încheie epoca Liviu Dragnea, una din cele mai negre perioade politice din ultimii 30 de ani”, afirmă liderul USR, Dan Barna.

„Prin decizia de astăzi a ICCJ se încheie epoca Liviu Dragnea, una din cele mai negre perioade politice din ultimii 30 de ani. România se însănătoșește. Ne întoarcem în Europa”, a scris Dan Barna, pe pagina sa de Facebook.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















6079 vizualizari

  • +5 (13 voturi)    
    Va rog, (Luni, 27 mai 2019, 14:27)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    fără brontozaurul Melescanu, fara criminala Carmen Dan, fara proasta Drancila, de care râde Europa...
    • +6 (6 voturi)    
      fara Tariceanu .... (Luni, 27 mai 2019, 16:03)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      fara Tariceanu, are dosare oprite la Senat .......
  • +8 (8 voturi)    
    GREUL (Luni, 27 mai 2019, 14:54)

    jidanul [utilizator]

    Greul, pentru PNL, USR-PLUS, PMP si ceilalti, de abia acum incepe. Din acest moment lupta politica va fi crancena si fara reguli. Doamne fereste, ca victima sa fie poporul roman. Ca atunci mamaliga romaneasca n-o sa explodeze, o sa fie de-a dreptul ca o eruptie (vulcanica), pe care o va face poporul roman impotriva intregii clase politice din Romania.
    • -3 (7 voturi)    
      eroare (Luni, 27 mai 2019, 16:26)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui jidanul

      de cand exista, romanul (exact ca rusul!) a apreciat mai mult circul decat painea; ca atare, daca PNL si PLUSR gasesc alti dusmani pe care sa-i demonizeze, boborul va accepta sa fie tratat mizer si sa traiasca pe masura
      • +2 (4 voturi)    
        “Exact ca rusul”? hai sictir! Nu ti-e rusine? (Luni, 27 mai 2019, 17:01)

        V. Istina [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Habar n-ai pe ce lume traiesti! Dragnea la puscarie este inceputul unei insanatosiri in urma unor traumatisme istorice pe care poporul asta le-a indurat de dupa al doilea razboi mondial in principal din partea rusilor.

        Asta nu e spectacol. Asta e istorie, asta e viata romanilor, astia sunt eroiii, lichelele, tradatorii, prostii, victimele, distrusii zombificati de plang dupa proprii tortionari, curajosii (se pate nu atat de putini) si lasii care vor o bucata din victorie, desi nu o merita... astia sunt personajele din istoria comuna a vietilor noastre.

        De dragnea, dancila si mitraliera sper sa nu mai aud prea curand! Si nici de canalii pititite dupa tastaturi, racnind minciuni otravite pe net.
  • 0 (6 voturi)    
    Ar fi bine de stiut (Luni, 27 mai 2019, 16:20)

    Irina25 [utilizator]

    Cine esti tu, cine te-a pus acolo in locul lui Nicusor Dan, si de ce?
  • -4 (10 voturi)    
    da (Luni, 27 mai 2019, 16:37)

    cucuveauamov [utilizator]

    incepe epoca noastra, corporatisti sfertodocti cu pretentii
    • 0 (4 voturi)    
      Da, da, tov pasarica (Luni, 27 mai 2019, 17:13)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Lasa, ca propaganda rusa tot o sa-ti arunce cate 1 copeica per postare, de la Leningrad.
      Nu mori tu de foame, poate iti gasesti o munca cinstita.
      Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
  • +1 (3 voturi)    
    Europa in care v-ati intors (Luni, 27 mai 2019, 17:01)

    Ulad [utilizator]

    este una de nerecunoscut. Parca e America Centrala sub William Walker.