C.V. Tudor: Daca politicienii sunt zoaie, atunci Basescu e stergator de parbrize?

de Dumitrina Galantonu     HotNews.ro
Vineri, 8 februarie 2008, 16:20 Actualitate | Politic


Comparatia inedita pe care a folosit-o presedintele Basescu in interviul acordat TVR a starnit un val de reactii ironice din partea unora dintre politicieni. Seful statului a declarat joi seara, referindu-se la politicieni ca "uneori ai senzatia ca e ca o zoaie pe un geam". In replica, liderul PRM, C.V.Tudor, a declarat: "Zoaie? Deci noi suntem zoaie? Si el ce e atunci? Stergator de parbrize?".

"Ma mir ca n-a mai zis nimic de mine aseara. Am fost foarte suparat! Va spun, am iesit in fata casei pe bordura. Ploua marunt. Am plans doua ore. Ca un cocosat lipit de gard. Treceau oamenii pe langa mine: ce faci domnu' Vadim? De ce plangi? Zic: vai de capul meu, saracan de mine! A fost Basescu la televizor si nici nu a pomenit numele meu. E posibil asa ceva?!", a persiflat liderul PRM aparitia presedintelui Traian Basescu la postul national de televiziune. 






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2423 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    Ai nimerit-o Vadime! (Vineri, 8 februarie 2008, 16:30)

    Claude [anonim]

    E stergator de parbrize si sterge zoaiele de pe ele. Adica o sa va stearga si pe voi! :)))
    • +2 (2 voturi)    
      chiar ca (Vineri, 8 februarie 2008, 21:34)

      The Wisest Fool [anonim] i-a raspuns lui Claude

      ciudat, in incercarea de a-l ironiza i-a facut un compliment...
    • 0 (0 voturi)    
      Cum pot gasi emisiunea? (Duminică, 10 februarie 2008, 19:44)

      Decebal [anonim] i-a raspuns lui Claude

      Salut! Poate cineva sa-mi trimita o adresa de web sau sa-mi spuna cum se numeaste si unde se poate vedea online emisiunea respectiva?
      Multumesc mult
  • +2 (2 voturi)    
    despre politicieni (Vineri, 8 februarie 2008, 16:34)

    dedeiu [anonim]

    Daca Basescu sterge parbrize stau si ma intreb cum se cheama chestia aia lichida si scarboasa in burete?
    • +1 (1 vot)    
      detergent (Vineri, 8 februarie 2008, 19:28)

      o [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

      DETERGENT
    • +1 (1 vot)    
      despre politicieni (Vineri, 8 februarie 2008, 20:38)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

      se numeste ... zoaie ...
  • +2 (2 voturi)    
    dau dreptate lui basescu (Vineri, 8 februarie 2008, 16:38)

    ady [anonim]

    are perfecta dreptate..in frunte cu vadim majoritatea isi folosesc functiile in scop propriu..sunt niste parveniti..
  • +3 (3 voturi)    
    Hotilor (Vineri, 8 februarie 2008, 16:39)

    miki [anonim]

    Ia-ti nene diplomele si atarna-te odata cu ele de felinarul sub care ai plins.Da ,ai dreptate Base este stergator de parbrize deci in curind ....va sterge ,nu mai aveti mult...o sa dati cu muci de asfalt.Nu pricepe-ti odata cei 322 de praduitori ca, nici unul dintre voi nu a fost ales -INDIVIDUAL-de popor ,asa cum sa intimplat la presedinte. Va veni vremea sa dati socoteala de tot ce sa intimplat in tara in ultimi 20 de ani,mai devreme sau mai tirziu.Atunci sa vedem cine de cine va face misto.
  • +4 (4 voturi)    
    the shit that won't flush (Vineri, 8 februarie 2008, 16:54)

    dragos234 [utilizator]

    Vadim e ca un deseu de pasare care a ramas lipit de parbriz. Degeaba dai cu stergatoarele, ca nu se ia.
    • +2 (2 voturi)    
      re (Vineri, 8 februarie 2008, 20:32)

      dumi [anonim] i-a raspuns lui dragos234

      Pentru Vadim exista o solutie acida care-l va dizolva: votul uninominal.
  • +2 (2 voturi)    
    Vadim e virus,nu zoaie (Vineri, 8 februarie 2008, 16:55)

    cosmin [anonim]

    Vadim nu e zoaia de pe parbriz,e bolnav la cap!Nici pe parbriz n-are ce cauta
  • +2 (2 voturi)    
    Vadim (Vineri, 8 februarie 2008, 17:12)

    sile [anonim]

    Desi o da pe gluma, de fapt lui Vadim chiar ii pare rau ca nu l-a bagat Basescu in seama.

    El stie ca,in cazul unui politician,e bine sa vorbeasca lumea despre tine (bine sau rau nu conteaza) pentru ca asta te mentine in atentia publica.
    In momentul in care nimeni nu te mai baga in seama esti pierdut.
  • -5 (5 voturi)    
    sunteti niste lingai (Vineri, 8 februarie 2008, 17:12)

    slotin [anonim]

    v ati strans toti desteptii sa l aparati pe un om care nu face altceva decat sa distruga. o sa va disruga si pe voi.pentru mine basescu nu e f diferit de hitler. toata germania il ridica in slavi erau toti ca unul cand vorbea el si pana la urma i a distrus . basescu joaca in om care nu face compromisuri cand de fapt a facut f multe. nu uitati ca e fost securist. nu uitati casa pe care si a dat o singur cand era la primarie si multe altele. ce l caraterizeza e nesimitirea cu care minte. a ajuns sa minta precum mintea nastase si nu ma mira sa ajunga ca el politic vorbind. cine credea ca o sa l ingenunchieze cineva pe nastase.? putini. sa vedeti voi cum o sa cada si basescu
    • +2 (2 voturi)    
      stalin poate, nu slotin (Vineri, 8 februarie 2008, 17:57)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui slotin

      pt tine nu e nicio diferenta intre basescu si hitler pt ca tatutzu tau e stalin doar ca noi ne-am cam saturat de comunisti ca tine. Vino si cu argumente cind arunci cu kko in cineva ca il faci securist desi oamenii lu ilici nu au reusit sa il dovedeasca, minte da nu spui cu ce si care e adevaru, evident ca nu ai ce sa spui pt ca esti doar inca un lake care tasteaza de prin vrun minister
      • -4 (4 voturi)    
        altceva in afara de atac la peroana nu stii? (Vineri, 8 februarie 2008, 18:35)

        slotin [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        afla ca sunt medic rezident si o sa plec din tara cat de curand sa scap de astia ca voi care strica tara. e cunoscut in media ca toti pedistii tabarati pe forumul asta sa l dati cu noroi in liberali si ceilalti. ce credeti voi mai? nu aveti nici o doctrina decat doctrica compromisului . nu te prefa ca nu stii cand minte basescu. de fapt a mai ramas putin din ducursul lui in care sa spuna adevarul
        • +4 (4 voturi)    
          atac la persoana (Vineri, 8 februarie 2008, 20:08)

          dragos234 [utilizator] i-a raspuns lui slotin

          Drag coleg, si eu sunt medic rezident. si cred ca Vadim e un deseu care se curatza greu. Nu trebuie sa pleci din tzara din cauza unui "cunoscut forum cu pedisti". Nu se merita, zau. Si daca tot m-ai stampilat, mey antenistule, tu ce doctrina ai? Liberala sau peremista? Sau e totuna?
        • +2 (2 voturi)    
          hm... (Vineri, 8 februarie 2008, 20:14)

          olandezu [anonim] i-a raspuns lui slotin

          nu cred ca o sa faci prea multi pureci pe unde te duci, cand pleci din tara... te vei intoarce repede inapoi in RO si vei fi fericit.
        • +2 (2 voturi)    
          drum bun! (Vineri, 8 februarie 2008, 20:16)

          nevermind [anonim] i-a raspuns lui slotin

          sa ne scrii!
        • 0 (0 voturi)    
          paguba-n ciuperci (Vineri, 8 februarie 2008, 23:38)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui slotin

          du-te taticule in zimbabwe sau in north koreea, ca numai acolo o sa te simti si tu bine. Cuba sau rusia sint prea destrabalate pt tine.
        • +1 (1 vot)    
          slotin nu-i medic (Sâmbătă, 9 februarie 2008, 23:04)

          Luk [anonim] i-a raspuns lui slotin

          asta nu-i medic rezident oameni buni, nu va luati dupa el!! Un om care a facut 6 ani de facultate nu vorbeste despre pedisti si liberali asa. Medicina e o facultate grea si am un respect deosebit pentru cei care reusesc s-o termine. Cel mai probabil e inginer constructor facut pe puncte si vrea la ministerul educatiei. Tot aud pe aici de oameni care la 22 de ani si-au cumparat doua diplome sau au vazut lumea si-si inchipuie ca o si inteleg. Daca discutand o replica a lui vadim ajung sa vorbesc despre minciunile lui basescu inseamna ca m-am imbatat. Auzi slotin? pleaca si lasa-ne!
    • -1 (1 vot)    
      pt. informatia ta... (Vineri, 8 februarie 2008, 21:02)

      neutrino [utilizator] i-a raspuns lui slotin

      Nemtii, in sufletul lor, chiar il regreta pe Hitler...Doar ca nu pot recunoaste...vorba unui nemt...in sufletul nostru, cine poate sti???...
    • 0 (0 voturi)    
      Aveti dreptate... (Sâmbătă, 9 februarie 2008, 18:07)

      gaga [anonim] i-a raspuns lui slotin

      Aveti in mare parte dreptate...
      Ce ne facem ca si alti comentatori sunt si ei medici rezidenti...cica...
  • +1 (1 vot)    
    va zic eu (Vineri, 8 februarie 2008, 17:19)

    vadim cel rosu [anonim]

    vadim nu e zoaie pe un geam, e un kkt de musca pe un parbriz de trabant casat.
  • +2 (2 voturi)    
    Voma Romaniei (Vineri, 8 februarie 2008, 19:51)

    Eu [anonim]

    Presedintele Basescu a gasit cea mai plastica caracterizare a clasei politice romanesti. Uitati-va doar la politicienii cu abonament la televiziuni nu-i asa ca in fiecare seara umplu cu zoaie sticla televizoarelor.
    Minciunile, nerusinarea tupeul fara margini, lipsa de scrupule sunt zoaiele pe care le aranca seara de seara peste noi.
    Cred ca Presedintele Basescu merita un premiu pentru delicatetea acestei caracterizare a ceeace eu numesc "voma Romaniei" adica clasa poltica.
  • +1 (1 vot)    
    nimeni nu poate sta aproape de Vadim... (Vineri, 8 februarie 2008, 20:07)

    judex [anonim]

    ...pur si simplu pute de cat c...t mananca in fiecare minut.
  • +2 (2 voturi)    
    vadim, un criminal comunist, canalie. (Vineri, 8 februarie 2008, 20:25)

    Dan B. Charles [anonim]

    Cat timp in Romania nu se practica VOTUL UNINOMINAL cu doua tururi de scrutin pe circumscriptii electorale, canaliile comuniste vor mai DICTA INCA 18 ANI. Aceasta canalie comunista ," vadim " ca si celelalte cateva mi de lepadaturi umane trebuia sa aiba soarta lui ceausecu inca din anul 1990. Romania era cu 30 de ani inainte. 4/5 milioane au parasit tara.
    Opriti exodul , afara cu cei 322 de CANALII COMUNISTE. Pedepsiti talaharul tariceanu.
  • -2 (4 voturi)    
    jegosilor (Vineri, 8 februarie 2008, 20:37)

    sarah [anonim]

    Jegosi si pupincuristi, aparatorii celui mai penibil presedinte din istoria Romaniei. Reveniti-va tampitilor, pana nu e prea tarziu!
    • +2 (2 voturi)    
      suna la 911! (Vineri, 8 februarie 2008, 20:50)

      nevermind [anonim] i-a raspuns lui sarah

      Vezi ca mai sus e un medic rezident care vrea sa plece din tara. Mergi repede la el! Poate-l mai prinzi sa-tzi dea un rudotel...doua.
      Ce te ambalezi atata?!
    • +1 (1 vot)    
      stii ce nu poti tu sa pricepi, sarah? (Vineri, 8 februarie 2008, 20:55)

      judex [anonim] i-a raspuns lui sarah

      Ne-am revenit de foarte multa vreme si se va vedea asta la urmatoarele alegeri.
    • +1 (1 vot)    
      Limbaj (Vineri, 8 februarie 2008, 20:58)

      GigiM [anonim] i-a raspuns lui sarah

      Sarah, limbajul tau denota cam multa prostie. Nu prea ai dreptul sa jignesti pe cineva in halul acesta, dar fie. In legatura cu presedintii,avem asa:
      1. Un Iliescu comunist, ordona atacul minerilor din 92'
      2. Constantinescu, ce pot sa zic, asa om ca el n-am vazut, ori e prost ori se preface, nu era in stare de nimic.Si mai are tupeul sa zica ca politicienii nu sunt in stare de nimic, cand el e saracul cam pe langa politica.
      3. Basescu, cam multe jocuri de scena si de imagine, dar comparativ cu ce am avut e mult mai bine.
      Sarah, daca l-am vota pe Vadim, ar fi probleme cam mari in tara fiindca acest parlamentar are probleme mentale si in plus a fost comunist, poetul lui Ceausescu, asa ca pica din prima.
    • +2 (2 voturi)    
      Draga Sarah (Vineri, 8 februarie 2008, 21:41)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui sarah

      De ce esti disperata Sarah?
      In fond nu se poate intampla nimic decat ceeace trebuie sa se intample. Cei pe care-i iubesti vor disparea dar sa nu-ti fie frica iti vom scurta chinul. Vor disparea repede, acum, anul asta.
  • +1 (1 vot)    
    Basescu si clasa politica (Vineri, 8 februarie 2008, 22:31)

    Vlad I [anonim]

    Basescu este un presedinte cu calitati si defecte, dar cand il punem langa gloata de politicieni antinationali incepe sa para sfant. Asteptam alegerile.
  • +1 (1 vot)    
    io cred ca v-a alintat... (Sâmbătă, 9 februarie 2008, 2:12)

    zaboo [anonim]

    ... ca dupa miros oricine ar jura ca e vorba de haznale, nu zoaie!!
  • +1 (1 vot)    
    Medicamente!!!! (Sâmbătă, 9 februarie 2008, 10:11)

    Transilvanian man [anonim]

    Medicamente ,socuri electrice ,tratament cu dusuri reci ....sa iti dea D-zeu noroc si sanatate tovarase Vadim ca adevarat graiesti.Zoaie e un cuvant fff elevat si respectuos pt a caracteriza asa zisii 'politicieni' din asa zisul parlament roman.Gura pacatosului ADEVAR GRAIESTE!!!
    Asa sa va ajute Dumnezeu ...cum faceti la altii!!!!!
    PS Cu riscul de a ma repeta d-nul Basescu nu este bun dar este SINGURUL care ii mai poate tulbura pe aceste REZIDURI UMANE care ne conduc Mi-e scarba sa ma mai gandesc la tovarasii parlamentari!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Democratia e buna pentru cel de o intelege (Sâmbătă, 9 februarie 2008, 19:06)

    worker [anonim]

    Ce ne trebuie noua parlament? Ce ne trebuie noua guvern si ministri? Ce ne trebuie noua dezbateri? Nu tata! Noi il, avem pe The Basescu, unicul, inegalabilul, intangibilul, imaculatul si a toate stiutorul.
    "In el ne e speranta/ In el ne e povata/ In el adevarul/ In el - viitorul"
    Stalin, Hitler, Musolini??! Vax albina! Noi il avem pe THE ONE si nu mai vrem nimic altceva!
  • +1 (1 vot)    
    Cum a fost cand ai votat alaturi de UDMR????? (Sâmbătă, 9 februarie 2008, 23:21)

    Luk [utilizator]

    To'arasu Vadim? AI tinut mata linia lu' partidu' ala nationalist? Nu ti-a cazut mana cand ai votat alaturi de Cherestoy si Frundo? Nu? Nu ti-a fost rusine de fetita lu' matale? Mie mi-ar fi fost. Mie mi-a fost rusine pentru tine si cand ti-ai luat demisia inapoi. Esti un personaj din Pavel Corut, Maria Ta! Esti de benzi desenate. Injuraturile catre Basescu il onoreaza, incearca matale sa-l lauzi si poate nu-l mai votam...
  • 0 (0 voturi)    
    Of Of! (Duminică, 10 februarie 2008, 12:32)

    anonim [anonim]

    problema e ca si basescu e parte din acele zoaie de politicieni... si indiferent pe cine vom elimina in urmatoarele alegeri, tot vor ramane multe zoaie pe parbrizul romaniei... cati ani trebuie sa mai treaca oare pana vom avea niste politicieni macar decenti? poate niciodata... la modul in care decade societatea an de an :(
  • 0 (0 voturi)    
    Balamuc (Luni, 11 februarie 2008, 13:00)

    Lucian [anonim]

    Vadim asta e nebun de legat. Va amintiti ca Basescu sa-i fi pronuntat vreodata numele, in trei ani de cand e presedinte, desi W.C. l-a injurat si l-a spurcat in toate felurile posibile? Asa-i cu unii, daca nu-i baga nimeni in seama, se baga in seama singuri...
  • 0 (0 voturi)    
    nu e expresie de presedinte (Luni, 11 februarie 2008, 15:24)

    adya [anonim]

    Un presedinte de tara europeana nu vorbeste cu asemenea expresii! Expresii d genul "zoaie" ar fi putut iesi din gura lui Vadim sau din ziarul Romania Mare dar nu din gura unui sef de stat! a innebunit tara asta d tot!