Dorin Florea, primarul din Târgu Mureș s-a înscris în ALDE

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 17 mai 2019, 15:21 Actualitate | Politic


Dorin Florea
Foto: Facebook
Primarul din Târgu Mureș, Dorin Florea a anunțat vineri că s-a înscris în partidul lui Călin Popescu Tăriceanu. Florea a declarat într-o conferință de presă că rămâne "adeptul valorilor de dreapta".

"E vorba de ambițiile mele vis-a-vis de modul în care se face politică și faptul că nu pot să stau deoparte. Când văd că s-a coborât atât de mult nivelul când e vorba despre probleme serioase și se preferă ura... Eu rămân adeptul valorilor de dreapta și spre satisfacția colegilor în ceea ce privește construcția dreptei în Târgu Mureș, mă determină să nu îi las singuri pe colegii mei. Să arătăm cetățenilor că există oameni și partide care doresc ca lucrurile să meargă normal în țara asta. Dacă vă gândiți la reforma uriașă care trebuie făcută în administrație e o provocare mare", a declarat Florea, potrivit agenției Mediafax.

Fost democrat liberal și fost președinte PD Mureș, Dorin Florea este primar al municipiului Târgu Mureș din anul 2000 și pînă în prezent a activat ca membru PNTCD. În 2016 a câştigat al cincilea mandat de edil în Târgu Mureș, după ce a candidat independent.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















4505 vizualizari

  • -15 (17 voturi)    
    Da, s-a inscris la adevaratii liberali, (Vineri, 17 mai 2019, 15:28)

    xrogo [utilizator]

    nu la aia vopsiti in liberali si actionand sub flamura PDL si PPE!
    • +3 (5 voturi)    
      ALDE sunt de stânga. (Vineri, 17 mai 2019, 19:43)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      În Europa și în România ALDE sunt de stânga.Numai Tăriceanu care-i senil și câțiva adepți care sunt afoni cu politica se cred de dreapta.Nu-i o rușine să fii de stânga,numai că mințind populația că ALDE este de dreapta bulversezi.Nu mai știe analfabetul funcțional ce-i aia stânga și dreapta politică.
  • +9 (9 voturi)    
    "Valori"! (Vineri, 17 mai 2019, 15:35)

    stirilibere [utilizator]

    Stiu ei politicienii ce sunt acelea valori? Ce "valori"? :)))))
  • +10 (10 voturi)    
    primar de 20 de ani (Vineri, 17 mai 2019, 15:44)

    IonIonescuDeLaBrad [utilizator]

    Ar fi timpul sa-i lase pe altii. Iar cetatenii sa iasa la vot in primul rand, apoi sa-i schimbe, altfel stau acolo cu zecile de ani.
  • +8 (8 voturi)    
    Unde sa se mai ascunda politic,sireacul ? (Vineri, 17 mai 2019, 15:59)

    Plagarus [utilizator]

    Alde cimitirul penalilor.
    Fără penali în funcții publice.
  • +9 (9 voturi)    
    Alt..... (Vineri, 17 mai 2019, 16:20)

    gigiN [utilizator]

    .....mercenar,de parca nu erau destui.Mi-e scarba !!!
  • +2 (4 voturi)    
    Gargară! (Vineri, 17 mai 2019, 17:27)

    Houthi [utilizator]

    Văleu,adevăratii liberali!Ăstia nu mai există de mult.Acum avem numai niște ciocoi rosi,putred de bogați,care prostesc oamenii.Oare nu te-ai plictisit nene?