Dragnea, noi promisiuni electorale: studenții ar putea plăti doar jumătate din prețul biletelor de avion la cursele interne

de MH     HotNews.ro
Vineri, 17 mai 2019, 12:20 Actualitate | Politic


Pasageri avion
Foto: pixabay.com
Liderul PSD, Liviu Dragnea, spune că i se pare o idee bună ca statul să deconteze 50% din prețul biletelor de avion pentru cursele interne. Propunerea i-a fost făcută lui Dragnea de o tânără, la o întâlnire electorală organizată de PSD la Topoloveni.

”Aș avea o idee, dacă îmi permiteți, pentru transportul aerian intern, să fie redus la 50%, pentru că există schimburi de experiențe între facultăți și ar fi ceva foarte util pe lângă facilitățile pe care PSD ni le-a oferit”, a afirmat o studentă, membră PSD, în timpul întâlnirii lui Liviu Dragnea cu social-democrații din Topoloveni, potrivit Mediafax.

Ea a spus, în discursul său, de ce un tânăr ar vota PSD.

”Noi, tinerii, suntem viitorul. Nu e momentul să fim ca un cetățean turmentat în lumea asta teatrală. Știm ce vrem, știm că PSD e opțiunea noastră. PSD susține tinerii”, a afirmat ea.

În replică, Dragnea a catalogat propunerea ca fiind ”o idee foarte bună”.

”Mi se pare o idee foarte bună și asta cu 50% pentru biletele de avion în interiorul țării. Cred că vor fi bucuroase și companiile de transport, dar, da, eu cred că se poate face”.

De asemenea, președintele PSD a ținut să o felicite pe tânără pentru ”profunzimea” discursului său, acuzându-i pe ceilalți tineri care se informează din ”lumea virtuală”.

”Felicitări pentru modul cum ai vorbit și pentru cum gândești! În primul rând am văzut la acest copil o profunzime pe care, din păcate, nu o mai vedem la mulți tineri. O vedem la suficient de mulți tineri pentru că încearcă, mulți dintre ei, să iasă din lumea virtuală, unde informațiile se iau în trei secunde fără să fie verificate și se fac și păreri, se conturează și păreri în două secunde”, a mai spus liderul PSD.

















4097 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    din ce bani ? (Vineri, 17 mai 2019, 12:45)

    codrean [utilizator]

    nenorocitule ! Ai tai cumva ?
  • +1 (1 vot)    
    O idee foarte buna (Vineri, 17 mai 2019, 12:51)

    tiberius_p [utilizator]

    Dar orice roman cu capul pe umeri isi va da seama ca nu este decat o forma de mita electorala. Asa cum scria un meme pe facebook: luati-le pomana si votati impotriva lor.
  • 0 (2 voturi)    
    he-he (Vineri, 17 mai 2019, 13:00)

    Mircea1978 [utilizator]

    Si da-i si minte si promite si minte si promite!

    Bai Livache, promite si cei 25 000 Eur pentru cei care se intorc si gata ai inchis cercul.
  • +1 (3 voturi)    
    De ce nu gratuit? (Vineri, 17 mai 2019, 13:02)

    AdrianBorza [utilizator]

    De ce sa nu fie complet gratuit? Si nu doar intern, ci international si nelimitat, ca minutele de telefon. Cred ca Elon Musk o sa fie bucuros sa ii duca si pe Marte cu SpaceX, gratuit, cu conditia sa fie doar dus. Sa ramana acolo.
  • +1 (3 voturi)    
    Alți bani??? Alte pomeni? Taromul este pe plus? (Vineri, 17 mai 2019, 13:14)

    prec [utilizator]

    Cu ce bani acoperă ciuma pesedoasă aceste pomeni?
  • 0 (2 voturi)    
    hai sa vedem! (Vineri, 17 mai 2019, 13:41)

    mos ion roata [utilizator]

    O fata propune ca psd (ha,ha) sa reduca cu 50% pretul biletului de avion.Propunere excelenta dar se va uita imediat dupa alegeri. Daca s-ar face asa,studentii ar plati doar jumatate de bilet.Dar calatoria lor implica niste costuri care sunt acoperite doar 50%. De unde se ia restul? Se scumpesc celelalte bilete.Iata cum un infractor isi face campanie pe banii nostrii!
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Vineri, 17 mai 2019, 13:47)

    tirolez [utilizator]

    De ce doar 50%? Gratis, business class. Destul ca nu mai gasesti bilet de tren decat cu 2 saptamani inainte pe anumite rute vara, sa trecem si la avioane.
  • 0 (0 voturi)    
    doar 50%?! (Vineri, 17 mai 2019, 15:57)

    liviu_ [utilizator]

    cam putin da in fine... e la business class, nu?! ca niste bo$$i!