VIDEO Sceneta otrăvirea în PSD. Iulian Iancu susține că a mai fost un vicepremier otrăvit, după modelul Doina Pană: Nu am voie să spun public

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 16 mai 2019, 11:53 Actualitate | Politic


Iulian Iancu
Foto: cdep.ro
Sceneta otrăvirea în PSD continuă. Deputatul Iulian Iancu susține că un fost vicepremier a fost otrăvit, pe modelul Doinei Pană. Acesta s-ar fi retras din Guvern și a mers în străinatate să se trateze. Parlamentarul PSD a făcut aceste "dezvăluiri" la România TV, fără a spune însă despre cine este vorba, pe motiv că nu are voie.




"Eu mai știu un caz. Nu am voie să spun public pentru că nu am această îngăduință. Noi am mai avut în acest interval de timp un vicepremier care, la fel, a fost otrăvit și a plecat din funcție. Atât de mare și gravă a fost situația încât el nu a mai avut încredere în sistemul medical românesc și a făcut toată investigția în afara României. Cert este că și el a ieșit din sistem în mod similar", a susținut deputatul PSD Iulian Iancu, la România TV.

În guvernarea PSD, aflată la al treilea premier, vicepremierii au fost: în Guvernul Grindeanu - Sevil Shhaideh și Daniel Constantin, care s-a retras în martie 2017 și a fost înlocuit de Grațiela Gavrilescu, în Guvernul Tudose - Sevil Shaidehh, care s-a retras în iunie 2017, fiind înlocuită de Paul Stănescu (demisionar în noiembrie 2018), și Grațiela Gavrilescu. Actualii vicepremieri sunt Daniel Suciu, Grațiela Gavrilescu, Viorel Ștefan și Ana Birchall.

Vicepreședintele PSD Doina Pană, fost ministru al Apelor și Pădurilor, a acuzat recent că a descoperit că a fost otrăvită cu mercur atunci când a fost nevoită să renunțe, din motive de sănatate, la funcția de ministru. Pană spunea că a depus și o plângere la Poliție în acest sens și că speră că cei vinovați vor fi prinși. Dosarul a fost preluat de DIICOT, iar șeful acestei structuri, Felix Bănilă, declara miercuri că nu există încă un suspect, că cercetările sunt făcute in rem pentru infracțiunile de constituire a unui grup infracțional organizat și tentativă de omor și au fost audiate multe persoane.

Și primarul Capitalei Gabriela Firea a venit cu un scenariu similar. Firea, care în ultimele luni a suferit mai multe intervenții chirurgicale, a susținut că i-a fost găsită în colon o bucată de sârmă de aproximativ 4 cm lungime.


















5065 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    hai sictir (Joi, 16 mai 2019, 12:09)

    torna_fratre [utilizator]

    "Atât de mare și gravă a fost situația încât el nu a mai avut încredere în sistemul medical românesc și a făcut toată investigția în afara României"

    ca de obicei neocomunistii psd se trateaza pe la viena...restul de amarati sa mearga sa ia moca un stafilococ sau alta infectie data cu marinimie de guvernarea psd.
    intreb si eu...acel vicepremier cu salariu de bugetar de unde a lavut banii sa se trateze in occident?i-a decontat CNAS cheltuielile pe acolo?daca da, de ce?
    asta ar trebui sa raspunda minunatul corupt iancu din psd...
    sau s-a dus sa-si bage botox sub buric si s-a dat otravit amaratul...
    • +5 (5 voturi)    
      Orice abuz face rău. (Joi, 16 mai 2019, 16:29)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui torna_fratre

      Cei de la PSD se otrăvesc singuri.Orice abuz nu face bine.Corupția nu are certificat de calitate,nu are garanție,noi recomandăm să o reducă,dar ei o cresc și tot ce-i prea mult strică.Până acum îi trata DNA.Distrugând DNA își fac singuri rău.Să ne amintim de câte boli,pe lângă corupție,și-au găsit cei anchetați de DNA.Lipsa de acțiune a DNA își arată roadele prin înmulțirea cazurilor de intoxicații necunoscute în rândul pesediștilor cu funcții.
  • +13 (13 voturi)    
    asia otraviti sunt in viata binemerci (Joi, 16 mai 2019, 12:09)

    ...!?! [utilizator]

    si cu spaga incasata si depozitata la loc sigur.

    buey mascaricilor, o mai mermeliti mult cu otravirile, asasinatele etc!?
  • +9 (9 voturi)    
    desert cu sarma ghimpata, doar la Athenee Palace (Joi, 16 mai 2019, 12:11)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    Numai inhalati mercur
  • +8 (8 voturi)    
    vai (Joi, 16 mai 2019, 12:13)

    Ilidia [utilizator]

    Vai saracii, de ce s-or teme ca sunt otraviti !? Chiar cred ca-si pune cineva mintea ci prostii?
  • +8 (8 voturi)    
    ei spun ca sunt otraviti (Joi, 16 mai 2019, 12:50)

    Kosmos [utilizator]

    Dar ei otravesc viata a milioane de romani cu aberatiile , masurile si prezenta lor la carma tarii
  • +5 (5 voturi)    
    ingrijorator ! (Joi, 16 mai 2019, 13:22)

    sile1 [utilizator]

    Jigodiile astea au inceput sa se victimizeze sperand sa "rupa" inima prostilor si sa mai castige ceva voturi.

    Procedeul asta care pute de la distanta a teorie conspirationista ( nu pot sa va dau nume...dar s-a mai intamplat...rezulta ca e o conspiratie menita sa elimine pe mai marii PSD-isti.bla,bla,bla ) e o ultima porcarie aruncata in lupta electorala dusa anul asta cu mijloace mai mult decat murdare !
    • +4 (4 voturi)    
      PSD-istii au prins tupeu (Joi, 16 mai 2019, 14:36)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      Pt ca au in spate grupuri de interese legate de Rosia MOntana si Fondul Suveran. Se identifica 3 grupari :gruparea PSD , gruparea Dosarul Revolutiei si Gruparea Miliardarilor de peste hotare certati cu legea romaneasca in cazul achizitiilor de suprafete uriase din Romania ..toti acestia coopereaza strans si primesc logistica extern de la agentii gen Black Cube, consilieri specializati in manipularea maselor, se face metodic si se cheltuiesc resurse importante
      Infiintarea Sectie speciale pt magistrati, imprumuturile pt pensii si salarii sunt doar prima faza..
  • +5 (5 voturi)    
    Mă faceți trist (Joi, 16 mai 2019, 16:20)

    Barosanu_nr1 [utilizator]

    Atâtea „atentate” și n-a reușit niciunul :(
  • +3 (3 voturi)    
    E ordin de zi pe unitate... (Joi, 16 mai 2019, 17:26)

    Prostu' satului [utilizator]

    ... sa bage cat mai multe soparle de-astea.
    Cineva ii invata, in mod evident exista un pattern, ilustrat magistral de insusi Dragnea. "Am aflat ca... mi s-a spus ca... oamenii nostri stiu ca... mai multe persoane mi-au spus..."
    Doar vrajeli de-astea. Niciodata, dar absolut NICIODATA ceva clar, cu subiect si predicat, un nume, o cifra, o adresa, un om, un numar... Nu, nimic din toate astea, doar celebra zicere stalinista. kak izvestno" - se stie.
    Dragi tovarasi pesedisti, asa cum se stie... etc. etc. etc.
    Strategie electorala. Vine Dragnea si spune plin de patos si aplomb ca "se stie", vine Ciordache, vin Firea si Pana, acum hop si istetul asta de Iancu - pai, amice, daca n-ai voie sa spui, atunci de ce totusi spui??? - si totul pe parcursul catorva saptamani pre-electorale... Pana la urma votantul PSD ajunge sa-si spuna, dom'le, prea multi oameni mari au spus asta, ceva-ceva trebuie sa fie... mai vine si Gadea si zice si el, pai, dom'le, asta a fost popa, asta n-are voie sa minta... si-astfel convingerea-i gata.

    Manipulare electorala exact atat de jegoasa pe cat te-ai astepta de la PSD.