VIDEO Victor Ponta: 2009 Băsescu = 2019 Dragnea. Guță este cel mai deștept - le ia banii hoților de politicieni și le face cântece identice

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 12 mai 2019, 21:16 Actualitate | Politic


Victor Ponta
Foto: Facebook
Președintele Pro-România, Victor Ponta, a scris duminică seara pe Facebook că Nicolae Guță ”ia banii hoților de politicieni și le face cântece identice”, schimbând doar numele și culorile partidului, referindu-se la piesa ”Victorie PSD”, lansată de artist acum pentru alegerile europarlamentare din 26 mai, și la ”Băsescu Președinte”, melodie lansată în 2009. De asemenea, Ponta spune că Dragnea este doar o copie a originalului, respectiv a lui Băsescu, doar că liderul PSD este ”este mai ticălos, mai mincinos” decât cel de-al doilea.

Postarea lui Ponta este însoțită de un videoclip în care apar imagini din ambele melodii pentru a sublinia asemănarea dintre cele două piese dedicate lui Băsescu, respectiv PSD-ului și lui Liviu Dragnea.


Postarea integrală a lui Victor Ponta:

2009 Băsescu = 2019 Dragnea !
“Așchia nu sare departe de pom” - dar totuși Dragnea este doar o copie a originalului ; Băsescu mergea între oameni - Dragnea doar între jandarmi / Dragnea este mai ticălos, mai mincinos și mai iresponsabil decât Băsescu ( plus că Dragnea “turna” la șefii SRI mai mult decât Băsescu la Securitate - după care amândoi au spus că “nici usturoi nu au mâncat nici gura nu le miroase”) !
Am însă un apel pentru toți votanții social democrați din România! Abandonați-l pe Dragnea - urmașul lui Băsescu! Am fost timp de 17 ani membru al PSD și am luptat mereu cu Băsescu - acum Dragnea și Sistemul lui Mafiot au confiscat PSD!
Fiți alături de ProRomănia- ca să salvăm social democrația adevărată!
Ps - Guță este cel mai deștept - le ia banii hoților de politicieni și le face cântece identice - doar schimbă numele și culorile Partidului ! Bravo lui!








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















6833 vizualizari

  • -6 (8 voturi)    
    sper caPRO Romania va capta multe voturi de la P$D (Duminică, 12 mai 2019, 21:23)

    N.S. [utilizator]

    la P$D au ramas numai cretini!
  • +6 (10 voturi)    
    Pontacule, esti gelos! (Duminică, 12 mai 2019, 21:50)

    Irina25 [utilizator]

    Ai vrea ca Guta sa-ti inchine si tie un imn sau o oda, dar adevarul e ca nu mai esti un musteriu de seama...
    • +3 (3 voturi)    
      nu e (Luni, 13 mai 2019, 7:54)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      invidios, e doar uituc.
      A uitat lansarea la candidatura de președinte, de pe Arena Națională.
  • +7 (7 voturi)    
    Diferenta dintre guvernele ponta si Danciala (Duminică, 12 mai 2019, 21:59)

    ty [utilizator]

    Pentru porcariile facute ambele au primit de la Comisia Europeana cate o lista cu teme de casa:
    - ponta cu vreo 12
    - Dancila cu vreo 40 de puncte de rezolvat
  • +2 (4 voturi)    
    Pai asa (Duminică, 12 mai 2019, 22:18)

    Rahan5 [utilizator]

    si perciunatul (dupa mama) Ponta in 2012 este egal cu perciunatul Emil Constantinescu in 2000.
    Diferenta este ca tatal roman a lui Emil Constantinescu nu era obraznic cum era tatal albanez a lui Victor Ponta.
  • +4 (8 voturi)    
    ponta (Duminică, 12 mai 2019, 22:46)

    aero [utilizator]

    Esti de 2 ori mai ticalos si mincinos ca dragnea, doar ca tu ai fost oprit! Nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca castigai prezidentialele! Revii cu anatema 'Basescu' din ura idioata, care te caracterizeaza...Poate ca acum vei smulge voturi, din ura fata de dragnea dar apendicele psd nu trebuie votat (alde mascat). Avem ce sa votam:USR, PNL, PMP, ca alternativa...Nu votati PSD, Pro-Ponta, Alde, udmr-idi!
  • +10 (10 voturi)    
    "Dottore",tot prost ai ramas.... (Luni, 13 mai 2019, 5:53)

    gigiN [utilizator]

    ...daca faci comparatia asta !!
  • +6 (6 voturi)    
    Mai mult ... (Luni, 13 mai 2019, 6:31)

    Celbland [utilizator]

    ... Guță ia și din banii noștri prin evaziune fiscală.
  • 0 (0 voturi)    
    "Doctor " & om fake,acest polton de Viorel Victor (Luni, 13 mai 2019, 18:10)

    Plagarus [utilizator]

    Flecareste, flecareste ca-n rest nu ai nici o calificare in ceva lucrativ.