Dan Nica, la mitingul electoral PSD de la Galați: De multe ori în PE am fost trist. Mi-e rușine cu un președinte precum Klaus Iohannis

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 mai 2019, 11:29 Actualitate | Politic


Dan Nica
Foto: AGERPRES
Eurodeputatul Dan Nica a declarat, sâmbătă, la Galați, că îi este rușine cu un președinte precum Klaus Iohannis din cauza faptului că nu a ridicat problema Spațiului Schengen la Summitul de la Sibiu, chestiune din cauza căreia suferă 5 milioane de români, relatează Mediafax.

„De prea multe ori în PE am fost trist, m-am simțit umilit, așa cum v-ați simțit și voi, când Cristian Preda și Monica Macovei vorbeau rău de România. Spuneau numai minciuni. Ei au fost cei care s-au opus când era vorba de dublul standard. Ei nu s-au opus să luați produse alimentare, farmaceutice de proastă calitate și mai ales au vrut să fie dublu standard în justiție. Am fost trist când am văzut Summitul de la Sibiu și am văzut lipsa de respect față de o problemă cu care se confruntă 5 milioane de români zilnic. Spațiul Schengen. Nu e normal ca toți cetățenii să poată circula liberi, fără control la frontieră, iar românii să fie pe partea cealaltă. Mi-e rușine cu un președinte precum Klaus Iohannis care nu a atras atenția asupra problemei”, a afirmat Dan Nica, la mitingul PSD de sâmbătă de la Galați.

Acesta a precizat că sunt circa 30.000 de oameni care participă la mitingul PSD de sâmbătă.

„Mesajul nostru pentru voi este că putem avea o viață mai bună cu PSD. 30.000 de gălățeni au venit să spună – România are dreptul să aibă un viitor, să fie o țară respectată, o țară admirată așa cum merită ea, pentru că dvs românii sunteți cei care meritați respectul tuturor europeni”, a completat Nica.

La mitingul PSD de la Galați sunt prezenți Liviu Dragnea, premierul Viorica Dăncilă, europarlamentarul Dan Nica, Eugen Teodorovici, Rovana Plumb, Carmen Avram, Lia Olguța Vasilescu, Codrin Ștefănescu, ministrul Radu Oprea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3604 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    Ti-e rusine??? (Sâmbătă, 11 mai 2019, 11:37)

    POMPIERUL [utilizator]

    Da-ti demisia , daca ti-e rusine...
    • +11 (13 voturi)    
      Mai bine... (Sâmbătă, 11 mai 2019, 12:01)

      Zache58 [utilizator] i-a raspuns lui POMPIERUL

      ramaneai in telecom si aratai ca iti pasa de angajatii de acolo!Si acum ai putea face ceva pentru ei,dar mai bine faci joc de glezne,te prefaci interesat de soarta poporului si dai cu texte slabe in populatie.Sper sa primiti ce meritati la urmatoarele alegeri.
    • +3 (3 voturi)    
      Nica si rusinea..... (Duminică, 12 mai 2019, 10:41)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui POMPIERUL

      Nica face tot ce poate pentru a impiedica constructia unui nou pod peste Dunare la Braila? De ce ? Pentru ca Nica are bacul ce tine loc de pod si ii aduce 4 Milioane euro anual.......
  • +15 (15 voturi)    
    Reciproc (Sâmbătă, 11 mai 2019, 11:40)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Pâi si celorlalti le e sc\rba de carieristul asta politruc si de gasca lui de hoti numita PD. Sunt niste gunoaie umane spre care toti în Europa scuipa cu scârba maxima.
  • +16 (18 voturi)    
    Tu (Sâmbătă, 11 mai 2019, 11:50)

    Jar [utilizator]

    nu esti trist.Tu doar pacalesti niste oameni amarati...
    Nu suntem in Schengen din cauza PSD-ului,a oamenilor ca tine,ca Dragnea,Dancila Codrin ...
    Ma,Bagnota,mai!
  • +15 (17 voturi)    
    Râsu plânsu (Sâmbătă, 11 mai 2019, 11:57)

    Bolsevicul [utilizator]

    Tov. Nica se întrista auzindu-i pe Preda și Macovei.

    Noroc că venea apoi madam Grapini și îi înveselea pe toți.
  • +14 (16 voturi)    
    Ai fost trist (Sâmbătă, 11 mai 2019, 12:05)

    mimiloi [utilizator]

    pentru ca nu mai aveai pe ce sa cheltuiesti milioanele de euro furate din Romania? Macovei si Preda nu vorbeau de rau Romania ci despre voi si hotiile voastre care trebuie oprite. Dar, evident, voi va considerati Romania, ceilalti fiind doar niste sclavi care sa va bage voua bani in buzunare. Ce sila imi e de toata menajeria vostra de rozatoare!
  • +12 (14 voturi)    
    Asta nu trebuia sa fie la puscarie? (Sâmbătă, 11 mai 2019, 12:08)

    iCalin [utilizator]

    si sa se rusineze de acolo?
  • +14 (16 voturi)    
    Si eu sunt trist cu ce presedinte am (Sâmbătă, 11 mai 2019, 12:29)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Dar nu de al tarii, de al Camerei Deputatilor. Unul condamnat penal si anchetat si pe alte dosare, inconjurat doar de oameni controversati, mafioti sau infractori.
  • +11 (11 voturi)    
    Ar trebuii sa-i raspunda Iohannis : (Sâmbătă, 11 mai 2019, 13:20)

    Rahan5 [utilizator]

    Mai bine zi de ce lui Bercea Mondial si lui Madalin Voicu le este rusine cu tine ?
  • +10 (12 voturi)    
    Mare pușlama acest răzăș din Galați. (Sâmbătă, 11 mai 2019, 15:59)

    Rescator [utilizator]

    Pe unde a fost a furat de a rupt pentru el și pentru
    partid.Suge cu nădejde vreo 15.000 de euro pe lună
    de la UE ,fără să facă nimic bun pentru România.
    Acum,cu tupeul unui interlop,vine și ne dă lecții.
    Locul lui este la pușcărie pentru hoțiile sale.
    • +8 (10 voturi)    
      Are ocazia sa ajunga la puscarie. (Sâmbătă, 11 mai 2019, 17:56)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Dan Nica ramane pe dinafara dupa alegeri si fara imunitate are puscaria asigurata.
  • +7 (7 voturi)    
    hai sa-tizic ceva: (Sâmbătă, 11 mai 2019, 20:47)

    ostrogotul [utilizator]

    Stii cine l-a facut pe Johanis presedinte? PSD-ul. Johanis a fost votat, ca sa nu ajunga Ponta. Stii cine ii da al doilea mandat lui Johanis? Ai ghicit? Hai ca-ti spun eu: tot PSD-ul. O sa-l votam pe Johanis, ca sa nu ajungeti voi. SI de data asta o sa mergem la vot. Data trecuta nu m-am dus la vot, si regret. Dar de data asta o sa ies. Si o sa fim multi. Ca sa nu ne mai faceti de ras. Mi-e rusine cu guvernul si cu parlamentul meu. Oricum, locu' vostru e la puscarie.
  • +4 (4 voturi)    
    tristete (Duminică, 12 mai 2019, 10:10)

    DrIon [utilizator]

    Si noi aici in Romania am fost tristi ca el este acolo la Bruxelles in loc sa fie la Rahova sau la Poarta Alba!