Băsescu, despre Ilie Năstase:Ce a fost și ce a ajuns, săracul...”.

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 23 aprilie 2019, 21:52 Actualitate | Politic


Traian Basescu
Foto: Mihai Ivascu / Hotnews.ro
Traian Băsescu a refuzat să comenteze gestul făcut de Ilie Năstase, care a fost filmat aruncând cu cafea peste imaginea fostului președinte de pe un cort electoral al PMP, comentând doar ”ce a fost și ce a ajuns, săracul...”.

”Pur și simplu îmi e dificil să comentez și nu vreau să jignesc public dar vă puteți imagina ce poți gândi despre un asemenea om. Dumnezeu cu el. (...) însă eu am făcut din repulsie nu vreau să discut, adică e un gest de ... Știți e contradicția asta, ce a fost și ce a ajuns, săracul...”, a declarat la B1TV Traian Băsescu, potrivit Mediafax.

Reacția lui vine după ce liderul PMP București Cristian Petrescu a postat, marți pe Facebook, un video care îl arată pe Ilie Năstase, care deschide lista UNPR la alegerile europarlamentare, aruncând cu cafea într-un afiș cu Traian Băsescu.

Ilie Năstase, care deschide lista UNPR la europarlamentare, a declarat, marți, că a fost indignat de faptul că partidele primesc sute de milioane de euro pentru afișe, precizând că el și Anghel Iordănescu nu au astfel de sume.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















17220 vizualizari

  • -10 (20 voturi)    
    corect ! Ca si rciproca (Marţi, 23 aprilie 2019, 22:42)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    mari romani
  • +9 (17 voturi)    
    Saracul tenisman, (Miercuri, 24 aprilie 2019, 0:51)

    holdup [utilizator]

    baiat simpatic dar, tare,tare sarac cu duhul...si neintelept pt. varsta lui.
  • -6 (14 voturi)    
    Basescu (Miercuri, 24 aprilie 2019, 8:02)

    CristianGuidea [anonim]

    Ba' Base, ai vadut toata flota, te-ai autodeclarat bishnitar de blugi, tigari, whiskey ( capitan, pai nu?), mie mi-ai taiat salariul cativa ani cu 20% si ai tupeul de interlop sa comentezi? Base, locul tau era la gherla...
    • +5 (9 voturi)    
      Daca ti-a taiat salariul inseamna ca erai/esti (Miercuri, 24 aprilie 2019, 10:58)

      Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui CristianGuidea

      bugetar.
      Asta spune ceva! Daca nu e bine sa fii bugetar treceti la privat ca cererea este mare acolo. Am ajuns sa importam mana de lucru, asta in timp ce primariile comunale (de exemplu) gem de personal (multi membrii/rude de membrii de partid).
      • +1 (3 voturi)    
        La cat munciti voi bugatarii (Miercuri, 24 aprilie 2019, 17:30)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Leo55

        Si daca ti-l taia cu 50% si luai prea mult, deja.
    • +1 (7 voturi)    
      Cateva luni (Miercuri, 24 aprilie 2019, 12:53)

      ACP [utilizator] i-a raspuns lui CristianGuidea

      nu cativa ani. Dupa 6 luni au crescut cu peste 10%. Poate niste sporuri nesimtite s-au taiat si poate era cazul sa se taie...
  • +4 (8 voturi)    
    Nu poti sa ceri. (Miercuri, 24 aprilie 2019, 11:43)

    Just2019 [utilizator]

    De acolo de unde nu exista, nu poti sa ceri. Nastase a avut marele talent sportiv, cu care a fost inzestrat de Dumnezeu. Meritele lui, in afara tenisului, sunt egale cu zero. Caracterul lasa de dorit, dar se inscrie foarte bine in tipologia grobiana a hoardei PSD-iste. Ca doar nu credeti ca, arunca cu cafea in cortul PSD-ului. UNPR reinvie pentru a fi un satelit al acestuia, asa cum sunt si alte partide politice.
  • -1 (3 voturi)    
    Traienele,ce ai fost si ce (Miercuri, 24 aprilie 2019, 20:08)

    gigiN [utilizator]

    ...ai ajuns,saracule !!!
  • -1 (3 voturi)    
    Basescu, boierul... (Joi, 25 aprilie 2019, 0:09)

    Namaste [utilizator]

    "intelegator" cu "saracul" mare sportiv, Base, duios si "superior", un boier al spirtului(!)...