Băsescu: ”Dragnea a declanşat cea mai stupidă remaniere din istoria postdecembristă. Mare nemernic”

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 22 aprilie 2019, 13:21 Actualitate | Politic


Traian Basescu
Foto: Facebook / Traian Basescu
Fostul președinte Traian Băsescu îl acuză luni pe Liviu Dragnea că ”declanşează inutil o criza politică” în această perioadă de sărbători când, ”foarte probabil, va fi greu să treacă rapid o reorganizare guvernamentală prin Parlament”.

”Părându-i-se că are nevoie de un exerciţiu de autoritate, Dragnea a declanşat cea mai stupidă remaniere din istoria postdecembristă. O remaniere care foarte probabil nu va avea sprijinul Preşedintelui, o remaniere făcută într-o perioadă de sărbători catolice şi ortodoxe, când, foarte probabil, va fi greu să treacă rapid o reorganizare guvernamentală prin Parlament, o remaniere făcută într-o perioadă în care UDMR-ul a intrat într-un noncombat tactic”, scrie Traian Băsescu pe Facebook.

”Şi uite aşa, Dragnea declanşează o criză politică, obligând trei miniştri să demisioneze prematur, într-un moment nepotrivit, doar pentru a-şi reafirma puterea şi autoritatea. Mare nemernic”, mai scrie Băsescu pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















10802 vizualizari

  • +14 (28 voturi)    
    Adevar graieste. (Luni, 22 aprilie 2019, 13:25)

    Lok [utilizator]

    Dar ceva opozitie? Adica vad ca PMP este cu 3 declaratii peste toti restu?
    • -19 (27 voturi)    
      adevar graieste pentru ca in vino veritas (Luni, 22 aprilie 2019, 13:43)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      2 ministri trebuiau sa renunte la functie inainte de alegeri / campania electorala
      deci afirmatia lui basescu este falsa. ori el nu bause ori nu mai este valabila zicala "in vino veritas"
      pe fond are insa dreptate - dragnea isi face de cap, dracu sa-l ia de ce.
  • -23 (31 voturi)    
    daca pmp ia 5 %.... ne meritam soarta (Luni, 22 aprilie 2019, 13:46)

    premierul grivco [utilizator]

    daca individul asta inca mai pacaleste 5%....
    ne meritam soarta
    adica i-as intelege pe cei 5% daca ar vota a20-20 sau chiar pdl (pnl, cum se numeste acu), dar pmp????
  • -17 (25 voturi)    
    dar Basescu cate crize a declansat? (Luni, 22 aprilie 2019, 13:53)

    bancher [utilizator]

    Sunt de acord ca Dragnea e cel mai prefacut si daunator dintre toti politicienii....dar uite cine s-a gasit sa vorbeasca??!!
    • +13 (21 voturi)    
      Deci, acum, nu e vorba despre ce face (Luni, 22 aprilie 2019, 14:24)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      dragnea acum?
      E vorba tot despre ce a facut basescu candva?
      • -13 (19 voturi)    
        cine uita istoria, risca sa o repete (Luni, 22 aprilie 2019, 14:54)

        premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

        adica nu trebuie sa uitam ce au facut anti-psd-istii, ca ne trezim cu ei pe cap din nou!
        si iar taie salarii, cresc taxe
        pe vremea lor nu era saptamana sa nu se arunce un om de la etaj din cauza saraciei
        nu am uitat pdl+basescu! votez tot psd!
        • +8 (12 voturi)    
          Indiferent (Luni, 22 aprilie 2019, 15:55)

          varavara [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

          ce au facut Basescu si ai sai, pe langa hotii de mare calibru ai PSD-ului sunt bieti copii.
          Nu autostrazi, nu spitale, nu scoli, nu cai ferate, nu modernizare, numai furt si populism sprijiniti de niste zombi spalati pe creier ca tine.
          • 0 (0 voturi)    
            poti sa-mi spui o scoala facuta de basescu? (Luni, 22 aprilie 2019, 17:07)

            premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui varavara

            am inteles ca psd nu a facut scoli, spitale, autostrazi, poti sa mi le spui pe alea facute de basescu? :))))))
            • +2 (2 voturi)    
              ma refeream (Marţi, 23 aprilie 2019, 8:04)

              varavara [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

              Ma refeream la cat au furat, dar nu conteaza.
              Adevarul este ca de 30 ani parlamentul Romaniei este dominat de PSD (sau toate denumirile pe care le-a mai purtat (FSN, PDSR...) iar el este principalul vinovat de starea dezastroasa a tarii noastre la 30 ani de la lovitura de stat care a dus la caderea lui Ceausescu
    • +2 (10 voturi)    
      Băse a încercat să-i potolească pe bugetari! (Luni, 22 aprilie 2019, 14:46)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      Un lucru deosebit.
  • -7 (11 voturi)    
    Este portocaliu de-al tău. (Luni, 22 aprilie 2019, 14:45)

    prec [utilizator]

    Tu l-ai plantat la pesedoși, să-i distrugi. Cum ai făcut cu Bleaga, piticot, Țurcana și „P.N.L.”-ul.
  • +10 (14 voturi)    
    Basescu este mare (Luni, 22 aprilie 2019, 15:31)

    Observatory [utilizator]

    geniu politic comparand cu analfabetul/tractorist/porcar și marele HOT
  • -8 (12 voturi)    
    Base, expirat gunoi (Luni, 22 aprilie 2019, 15:39)

    optiunea-2 [utilizator]

    E udrea amenintata de aceasta remaniere? De unde are bani udrea?
    Baselu le zice că și cum îi pare rau ce se întâmplă !!
    Dacă nu, i’ar lasa să faca greseli angro!! Sau să se bucure de greselile lor!!
    Eu zic că baselu e tot mafiot dar mai simpatic!! Cum este nasul lui bercea mondialu? Cum fratele lui făcut puscarie ptr spagi? Cum udrea a fugit din tara?
  • +9 (13 voturi)    
    Ups !! (Luni, 22 aprilie 2019, 15:44)

    iareu [utilizator]

    trei doamne si toti trei:
    1 cucuveaua
    2 premieru
    3 bancheru
    prea multe muste pe un singur kkat !!!
    totousi : pofta buna !
  • +6 (8 voturi)    
    Nu mare ci MIC nemernic (Luni, 22 aprilie 2019, 15:47)

    sareta [utilizator]

    Nemernici mari sunt votacii analfabeti care pun botu desi pensiile le-au fost ciuntite cu 1/3 ,deoarece grupul rau organizat a indraznit sa ignore Legea pensiilor aflata in vigoare cand au acaparat puterea !
  • 0 (0 voturi)    
    Intre furturi, pesedeu decat Remaniaza/Rectifica (Luni, 22 aprilie 2019, 18:18)

    Dalinar [utilizator]

    Atat ii duce capu'.