VIDEO Dăncilă: Nu o să fac niciun pas înapoi. Am o datorie față de români, față de țara mea și față de Liviu Dragnea

de C.D.     HotNews.ro
Vineri, 19 aprilie 2019, 15:12 Actualitate | Politic


Dancila si Dragnea
Foto: Stirile ProTV
​La primul miting electoral alături de Liviu Dragnea, Viorica Dăncilă le-a spus pesediștilor că nu o să facă niciun pas înapoi pentru că are „o datorie față de români și față de țară”, dar și față de Liviu Dragnea. ​

„Nu este ușor, nu-mi este ușor. Cred că am fost cel mai atacat premier de după 1989 dar nu am făcut și nu am să fac niciun pas înapoi, am o datorie față de români, față de țara mea, față de cei care cei care ne-au acordat această încredere, mă refer la președintele partidului, Liviu Dragnea, mă refer la conducerea partidului, mă refer la toate județele care m-au susținut”, a spus Dăncilă, la mitingul de la Botoșani.

Premierul a mai spus că a „învățat de-a lungul timpului să conjug verbul a construi”. „Au venit alții care au conjugat verbul a demola”, a spus ea referindu-se la opoziție.

Premierul a susținut un discurs liber de aproape 15 minute, fără a avea celebrele foi de pe care să citească.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















7616 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    Asa este,... (Vineri, 19 aprilie 2019, 15:26)

    Ponta [utilizator]

    ,.. dar cu o rectificare importanta. In primul rand fata de Liviu Draqnea.
    Daca nu mai esti in cartile lui Draqnea nici batbat-tau nu va mai fi n carti la OMW.
    Ecuatia este simpla.
  • +20 (20 voturi)    
    Sigur... (Vineri, 19 aprilie 2019, 15:27)

    Robin_W [utilizator]

    Motivul pentru care ai fost cel mai atacat premier este cat se poate de simplu: are legatura cu IQ-ul (nu este vorba de cel al 'atacatorilor').
    Sigur ca nu dai inapoi, cu foarte mici exceptii, te rog arata un politician care a plecat de langa 'ciolan' sub acuzatia poporului.
    Daca nu ma insel si Ceausescu avea o datorie sacra fata de tara si popor...
  • +15 (15 voturi)    
    nu merge asa (Vineri, 19 aprilie 2019, 15:28)

    jam.jam [utilizator]

    datoria fata de tara e incompatibila cu datoria fata de un infractor.
    • 0 (0 voturi)    
      corolar, (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 14:30)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui jam.jam

      datoria ei față de țară și popor, este o minciună.
      Sper să nu creadă că am înjurat-o când am zis ”corolar”.
  • +19 (19 voturi)    
    Ordinea e greșită (Vineri, 19 aprilie 2019, 15:29)

    fdaniel [utilizator]

    1. Liviu Dragnea
    2. țara
    3. românii

    deși eu cred că în realitate este
    1. Liviu Dragnea
    2. Dragnea Liviu
    3. L.D.
  • +15 (15 voturi)    
    dancila (Vineri, 19 aprilie 2019, 15:32)

    ------ [utilizator]

    Dancila sa stii ca ai ramas tot acolo unde ai fost si cu mai multi ani in urma asa ca imi pare o atitudine toxica si anti romaneasca ,apropo de datoria fata de liviu dragnea,normal ca el te plateste din munca lui si nu oamenii din tara asta.
  • +13 (13 voturi)    
    Discurs ... (Vineri, 19 aprilie 2019, 15:32)

    ElDiablo [utilizator]

    ...de 15 minute fara foi!? Aia sigur nu e Veorica... E sosia ei muuult mai inteligenta, sau un robot umanoid creat de psd special pentru a vorbi la mitingurile partidului.
  • +17 (17 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 19 aprilie 2019, 15:34)

    [anonim]

    • 0 (0 voturi)    
      eeee, (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 14:33)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui

      păi față de hamster e datoare până la moarte pentru OMV și pentru că la câtă prostie are în posesie, nici în visele ei de măritiș nu ar fi crezut că va fi vreodată prim ministru (fie chiar și numai cu numele).
  • +16 (16 voturi)    
    Sinceritate (Vineri, 19 aprilie 2019, 15:41)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Ne-a oferit premierul doua exemple de sinceritate.

    Marturiseste ca a invatat sa conjuge un verb. E bine ca a inceput sa invete gramatica. Orice inceput e greu, sa persevereze. Poate ca in cativa ani va ajunge sa stapaneasca limba la un nivel decent. Eu ii sugerez sa see concentreze pe aceasta activitate si sa lase alte preocupari (gen sef al guvernului ei, pe care il conduce) la o parte.

    Apoi recunoaste ca are o datorie pentru Dragnea. Evident, altii banuiau acest lucru de mult. Fiind lipsita de minime abilitati intelectuale, numirea si mentinerea intr-o astfel de functie vine cu datorii.,

    Nu stiu daca a fost cel mai atacat premier de pana acum (nici cu Votcaroiu nu mi-e rusine) dar a oferit motive cu duiumul.
  • +16 (16 voturi)    
    pentru Dancila tara e pe acelasi plan cu Dragnea (Vineri, 19 aprilie 2019, 15:41)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    cea ce si e pt multi romani.
  • +14 (16 voturi)    
    Dumnezeul ei este Dragnea (Vineri, 19 aprilie 2019, 16:02)

    Frank777 [utilizator]

    Dezgustatoare persoana.De umilinta si servilism de lustragiu.
  • +14 (14 voturi)    
    COȘMAR (Vineri, 19 aprilie 2019, 16:02)

    MG [utilizator]

    sper să apuc vremea când nu o să-mi fie rușine cu politicienii României.
    Termenul de "grup infracțional organizat" a căpătat un nou sens.
  • +17 (17 voturi)    
    Care romani? (Vineri, 19 aprilie 2019, 16:04)

    nlln [utilizator]

    Fata de mine are o singura datorie.
    Sa renunte la functia detinuta.
    Sa renunte pana nu se face totul praf.

    Fata de Dragnea Liviu nu stiu ce datorii are.
    Fata de tara?
    Vorbeste de Romania?

    Da, toti avem o datorie fata de aceasta tara.
    Numai ca Dancila Viorica inca nu a inteles care este datoria ei.
    Sau poate confunda tara cu partidul care i-a facut cadou ( in schimbul supunerii totale) aceasta functie.
    Tara nu este PSD ALDE , nici atat Dragnea.
  • +15 (15 voturi)    
    casca... (Vineri, 19 aprilie 2019, 16:05)

    81ack [utilizator]

    probabil i-a șoptit cineva-n cască. până acum n-a dovedit decât că poate spune inepții când vorbește liber.
  • +13 (13 voturi)    
    interesant... (Vineri, 19 aprilie 2019, 16:15)

    Cosimo [utilizator]

    Multe lucruri mi-au atras atenţia la acest discurs, dar îndeosebi momentul de pe la minutul 9'20 în care Viorica îi atacă pe cei care "ieri erau în Partidul Democrat şi luau decizii împotriva dumneavoastră şi acum vin să ceară voturi". Adică fix Dragnea, fost membru marcant al PD! Nu vi se pare că se schimbă la faţă Dragnea? Îşi duce şi mâna la cap, e clar tulburat de discurs.
    Viorica vorbeşte ca un adevărat lider, iar Dragnea e pe post de aplaudac. Urmează vremuri interesante în partidul comunist...
  • +15 (15 voturi)    
    Mai ales... (Vineri, 19 aprilie 2019, 16:25)

    raulito [utilizator]

    ...față de Dragnea. Slugă!
  • +17 (17 voturi)    
    Ai o datorie fata de infractor (Vineri, 19 aprilie 2019, 16:29)

    ciuma.rosie [utilizator]

    Ca te-a facut prim-sinistra Romaniei !!
    In rest ne-ai facut de ras peste tot, in tara si afara ( he he !!)
  • +15 (15 voturi)    
    si....... (Vineri, 19 aprilie 2019, 16:32)

    iareu [utilizator]

    cate mandate mai vrei ca sa inveti si celelalte verbe???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +14 (14 voturi)    
    fata de partid (Vineri, 19 aprilie 2019, 16:54)

    Gobelin [utilizator]

    care te-a trimis in Parlamentul European si care te-a pus premier.
    Si fara de care nu esti decat cel mult o gospodina.
  • +15 (15 voturi)    
    Este trist (Vineri, 19 aprilie 2019, 17:16)

    Observatory [utilizator]

    ca acest personaj nu a fost aleasa de nici un roman !
    A fost pusă sau înfiptă de Tractoristul #1 !
    Nimeni nu are curajul sa-i spună ca este analfabeta ?
    Și eu sunt sensibil când sunt criticat ca nu mai scriu corect românește , scuza mea este ca sunt plecat de 40+ de ani, dacă este o scuza..
    Dar recunosc !
  • +10 (12 voturi)    
    Slugarnicie (Vineri, 19 aprilie 2019, 18:00)

    arap [utilizator]

    Cum poate un roman adevarat sa-l slujeasca pe Dragnea?
  • +10 (10 voturi)    
    Noi te dezlegăm de obligații. (Vineri, 19 aprilie 2019, 19:59)

    asavreau [utilizator]

    Viorica,noi românii și România te dezlegăm de obligații.Rămâi să-ți dedici totul obligației față de Dragnea,că tot spui că nu poți renunța la această obligație.Noi vom găsi pe cineva care să fie dedicat numai nouă,românilor.
  • +9 (11 voturi)    
    creatura asta nu se preface (Vineri, 19 aprilie 2019, 20:33)

    revo [utilizator]

    chiar este imbecila!
    • +6 (6 voturi)    
      Dunning Kruger effect (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 5:32)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui revo

      The cognitive bias, prostul nu are cum sa realizeze ca e prost, nu-l duce capul, de aia e Prost, cazul lui Pavi.
  • +1 (1 vot)    
    pas (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 10:50)

    Ilidia [utilizator]

    Un pas inapoi !? Pai unde sa-l faca, se poate ajunge mai jos cu "intelighenta"!?