Deputatul "mitralieră" Cătălin Rădulescu: Nu există să fie condamnat preşedintele Liviu Dragnea. Trebuie să se termine cu aceste practici nenorocite

de L.P.     HotNews.ro
Luni, 15 aprilie 2019, 17:43 Actualitate | Politic


Catalin Radulescu, deputat PSD
Foto: Agerpres
Deputatul PSD, Cătălin Rădulescu a declarat luni că Liviu Dragnea este nevinovat și că PSD s-a săturat să-și vadă liderii cu dosare și "trebuie să se termine cu aceste practici nenorocite".

"Ne-am săturat de ceea ce s-a întâmplat în 2013, când s-a întâmplat ca la sute de lideri PSD să li se facă dosare. Eu cred că s-a terminat cu momentul ăla. Dacă sistemul paralel îşi va mai permite ca să treacă în acest moment şi să influenţeze judecătorii, cred că poporul le va arăta ce înseamnă judecata poporului. (...)Nu există să fie condamnat preşedintele Liviu Dragnea, pentru că nu e vinovat ca să fie condamnat. Nu există această variantă pentru noi şi eu cred că e bine să vă băgaţi în cap. Noi ştim că acest preşedinte al nostru este nevinovat şi cred că trebuie să se termine cu aceste practici nenorocite", a declarat Rădulescu la Parlament.

Deputatul PSD a mai spus că a apreciat că "judecătorii au fost extrem de buni, au amânat decizia pentru a aştepta hotărârea Curţii Constituţionale".

Judecătorii de la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie au decis luni să amâne pentru 20 mai judecarea dosarului angajărilor fictive de la în care preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a fost condamnat în primă instanţă la 3 ani şi 6 luni închisoare cu executare pentru săvârşirea infracţiunii de instigare la abuz în serviciu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3259 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Baietzash (Luni, 15 aprilie 2019, 17:45)

    Toreador [utilizator]

    de abia astept sa va salte pe toti ... mizerilor
    • +7 (7 voturi)    
      neNOROCIT e neamul ce voteaza calaii (Luni, 15 aprilie 2019, 20:03)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Toreador

      si hotii aka pezede...
    • +4 (4 voturi)    
      Si eu vreau (Luni, 15 aprilie 2019, 23:37)

      Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui Toreador

      Dar cine sa ii salte? Justitia? Ma faci sa rad. Care justitie? Cu cateva flori nu se face primavara. Micii burgheji sunt corupti si ei pana in maduva.
  • +9 (9 voturi)    
    tara lui Radulescu (Luni, 15 aprilie 2019, 17:55)

    Itsoc [utilizator]

    cam asta e Romania lui 2019, o tara in paragina, violata de toti mafiotii, o tara pe cale de dizolvare in ritm de manele si in miros de gratar.
    Sa ne vedem cu bine la Otopeni si apoi prin alte tari.
  • +7 (7 voturi)    
    "le va arăta ce înseamnă judecata poporului" (Luni, 15 aprilie 2019, 18:00)

    IoPaNet [utilizator]

    Perfect de acord, dar ai pus gresit un l in loc de n. Corect este "NE va arăta ce înseamnă judecata poporului". Va apropiati... Curand, foarte curand...
  • +4 (4 voturi)    
    nu conteaza (Luni, 15 aprilie 2019, 18:05)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    ce parere are Justitia !
  • +7 (7 voturi)    
    Penali (Luni, 15 aprilie 2019, 18:06)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    PSD= FSN = grupare infractionala formata din hoti si complici de-ai lor.
  • +6 (6 voturi)    
    Zau ? (Luni, 15 aprilie 2019, 18:18)

    Akylas [utilizator]

    Si ceausescu se credea nevinovat, ba din contra....
    • +1 (1 vot)    
      Comment sters de user (Marţi, 16 aprilie 2019, 10:52)

      complet_ret [anonim] i-a raspuns lui Akylas

  • +3 (3 voturi)    
    mitraliera (Luni, 15 aprilie 2019, 18:23)

    sbangi [utilizator]

    sunt multe nenorocire care exista in lumea si una dintre ele este ca tu existi, dar tine a minte ca toti o sa murim si psd
  • +8 (8 voturi)    
    “Judecatorii au fost buni” ... buni pesedisti! (Luni, 15 aprilie 2019, 18:56)

    V. Istina [utilizator]

    Pasca mamii voastre de lichele! Asta nu e justitie, ticalosilor, e crima impotriva poporului roman! Nimeni nu ii ia apararea!

    Ultima stire, dupa ticalosia asta cu amanarea lui Dragnea... un copilut de trei ani a murit inecat intr-o fosa septica de la o scoala de tara...

    Ni se ineaca copiii in cacat, pentru ca “n-au fost bani” de scoli si toalete normale, pentru ca borfasii astia tupeisti sa fure si sa pretinda cand sunt acuzati, ca is persecutati!

    Voi criminalilor, fii calailor si tradatorilor urcati pe tancurile rusesti, voi sunteti raul cel mai mare al tarii asteia! Si va veni o zi, cand tot sangele napastuit, toata prostimea asta care ca voteaza ca boii, de frica, ca pricepe cine sunteti cu adevarat. Sa va temeti de ziua aia mai mult decat de cativa ani la de puscarie in comodul hotel Jilava!

    Va doresc... dreptate, adevarata!
  • +7 (7 voturi)    
    Perspective diferite, concluzii similare (Luni, 15 aprilie 2019, 19:10)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Incep cu concluzia: cred ca foarte multa lume s-a saturat de subiectul deschis de purtatorul de mitraliera al partidului. Este, intr-adevar, inadmisibil sa avem chiar si un singur om aflat in functie publica (fie si viceprimar sau consilier de comuna) care sa fie condamnat penal, fie si intr-o prima instanta. Pana aici lucrurile converg.

    Perspectiva difera la nivel de cauze. Eu as zice ca inadmisibile nu sunt condamnarile, ori chiar urmarirea penala, ci faptele care au condus la acele proceduri juridice.

    In orice stat democratic "nu exista sa avem" (sa il citez pe onor-deputat) iin parlament corupti dovediti in instanta, care se trezesc ca pot da veridcte juridice. Vinovatia inculpatului penal Dragnea (totodata si condamnat) o stabileste instanta, nu un alt penal. sigur, din perspectiva sa, ca si acelor ca si el, Dragnea e etalonul, prin urmare nevinovat iar cei care nu se aseamana cu el sunt vinovati. Pledez vinovat!
  • 0 (0 voturi)    
    prost (Marţi, 16 aprilie 2019, 11:31)

    Ilidia [utilizator]

    Celor "destepti" ca el li se spune "prost ca tunul"...Cititi putin mai atent si veti descoperi si gresel i de l. romana. Asa ca nu e de mirare ca bate campii....