Udrea, despre situația lui Dragnea: ”A căzut și povestea că femeile ar fi mai loiale decât bărbații. Nu m-ar mira dacă Dăncilă ar trece la Pro România”

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 14 aprilie 2019, 9:12 Actualitate | Politic


Elena Udrea, la persoane urmarite
Foto: Politia Romana
Fostul ministru Elena Udrea spune, într-o postare de Facebook, că ”situația” liderului PSD Liviu Dragnea arată că ”a căzut și povestea că femeile ar fi mai loiale și mai devotate decât bărbații”.

Udrea nu precizează despre ce ”situație” este vorba, dar este posibil să se refere la faptul că Guvernul nu a dat ordonanțele privind justiția pe care le vrea liderul PSD.

”Situația lui Dragnea din zilele acestea mi-a prilejuit o constatare. Odată cu femeile susținute de el în diverse funcții publice importante, a căzut și povestea că femeile ar fi mai loiale și mai devotate decât bărbații. Nu m-ar mira dacă, după Grindeanu și Tudose, și Viorica Dancila ar trece la Pro România”, scrie Udrea pe rețeaua de socializare.

Elena Udrea a fost condamnată definitiv la 6 ani de închisoare în dosarul "Gala Bute" pentru luare de mită şi abuz în serviciu, însă ea a părăsit România, aflându-se în prezent în Costa Rica.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















18836 vizualizari

  • +22 (28 voturi)    
    ce ar fi daca.... (Duminică, 14 aprilie 2019, 10:47)

    Walking_dead [utilizator]

    ... n-ar aparea toti condamnatii si parerile lor pe acest site? O singura stire as dori sa citesc despre aceasta parasuta aici: cind e adusa acasa si bagata la racoare.
    • -22 (24 voturi)    
      cine ? (Duminică, 14 aprilie 2019, 12:28)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Walking_dead

      cine a zis ca udrea e vinovata si merita sa faca inchisoare ?completurile ilegale ,cumva,,,!
      • +2 (4 voturi)    
        Alea mah, alea. (Duminică, 14 aprilie 2019, 18:33)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

        Udrea a avut posibilitatea sa reclame ca acele completuri erau ilegale.. Nu facut-o, decai a considerat ca sunt legale.

        Multumit? Acu' du-te si ia-ti banutii pentru postarile tale de doi bani,
  • +22 (26 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 14 aprilie 2019, 11:20)

    [anonim]

    • -20 (20 voturi)    
      si iohanis (Duminică, 14 aprilie 2019, 12:31)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui

      a avut 40 si ...de dosare manevrate de tortionarul lazar augustin si n-a fost socotit pushcariabil ... deci pana una alta ,ai grija ce vorbest ca te poate lua dna-ul cat ai zice peste ! e deajuns sa te reclame aiurea un vecin si ala esti !
      • +12 (14 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Duminică, 14 aprilie 2019, 13:06)

        [anonim] i-a raspuns lui muscha mbanana

      • +12 (14 voturi)    
        Și Tudorel este torționar. (Duminică, 14 aprilie 2019, 13:17)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

        Dar este de-al puterii și este bun?Dacă vrem să facem dreptate scoatem toți procurorii și judecătorii care au lucrat sub comandă comunistă și nu le dăm nici pensii speciale.
        • +7 (11 voturi)    
          Si cu Alinuta, Savonea si cei ca ele ce facem ?!! (Duminică, 14 aprilie 2019, 14:54)

          deval [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

          Le facem dializa sa scoatem Ciuma Rosie din sange sau le citim din Evanghelii sa le scoatem dracii ?!
    • +7 (9 voturi)    
      Romanelia... (Duminică, 14 aprilie 2019, 13:25)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui

      ... țara unde infractorii fac legea, la propriu și la figurat
  • +11 (15 voturi)    
    Udreo... (Duminică, 14 aprilie 2019, 13:29)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    ... dar tu cât timp mai ești loială și devotată tutorelui tău politic, Băse? Nu e mare diferență între tine, Draqnea, Mazăre și Ghiță, sper să ajungeți Miss Bulău toți 4
  • +11 (13 voturi)    
    Hotii, condamnatii, manelistii, smecherii (Duminică, 14 aprilie 2019, 14:01)

    John_english [utilizator]

    sunt prezentati ca modele in Romania.

    ceva nu este in regula.
  • +13 (13 voturi)    
    A vorbit Leana lui Base ! (Duminică, 14 aprilie 2019, 15:00)

    deval [utilizator]

    Cea care a recunoscut ca a furat , dar a spus ca a facut-o pentru partid !! Si cretinoidul de Cocos a recunoscut ca a praduit. Ca le-au ramas si lor cateva sute de milioane de euro, proprietati , pentru cat de destoinici au fost in lupta cu bugetul statului , ce mare chestie-///?!
  • +7 (7 voturi)    
    Daca scapa Dinti (Duminică, 14 aprilie 2019, 16:46)

    Observatory [utilizator]

    de grebla , scapă și Duamna , completul de judecată , nu?