Tăriceanu, despre alegerile prezidențiale: Sunt pregătit să îmi asum candidatura

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 11 aprilie 2019, 16:14 Actualitate | Politic


Tariceanu la Antena 3
Foto: Captura Antena 3
Președintele ALDE Călin Popescu Tăriceanu, a declarat, joi, că e pregătit să își asume candidatura la alegerile prezidențiale, după ce o să vadă datele din sondaje. El a afirmat că a discutat în cadrul coaliției și anunțul despre o eventuală candidatură îl va face după europarlamentare, relatează Mediafax.

„Candidatura la Președinție se va anunța oficial, dar nu vorbesc neapărat în nume propriu. Am discutat acest subiect în cadrul coaliției, eu sunt pregătit să îmi asum această candidatură în condițiile în care vom vedea care este cel mai bine plasat candidat în cursa pentru fotoliul de la Cotroceni. Vom face acest lucru cel mai probabil după alegerile pentru Parlamentul European. Vom discuta cu datele în față, cu rezultatele la alegeri și cu sondajele. Dacă voi fi eu acela sigur că o să candidez. Nu ascund, îmi asum acest rol dacă va fi nevoie”, a afirmat Călin Popescu Tăriceanu, joi, la DC News.

La începutul anului, Călin Popescu Tăriceanu, afirma că se ”gândeşte serios” la o candidatură la alegerile prezidenţiale din acest an și că nu a fost luată o decizie dacă va candida din partea alianţei PSD-ALDE sau dacă va candida din partea formaţiunii pe care o conduce.


















1799 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    E clar (Joi, 11 aprilie 2019, 16:33)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    I s-a spus din SUA ca Dragneev e pe linie moartă... Pofteste coane Taricene, un penal ca mata catindat va aduce o pata de culoare alegerilor prezidențiale. De culoare roz, ca biletelele cu care făceau trafic de influență.
  • +2 (2 voturi)    
    rusine lui (Joi, 11 aprilie 2019, 16:37)

    James Bond [utilizator]

    Omul asta este paralel cu bunul simt. Parca este personajul principal din povestea "Hainele cele noi ale imparatului", de Christian Andersen. Se minte singur ca este dorit de popor, insa nu vede ridicolul in care se afla.

    Cine ar vota un candidat la functia de presedinte al Romaniei, cata vreme acel candidat isi bate joc de interesele romanilor, candidat care este in cardasie cu inculpatii si care face scut impotriva justitiei?
    Rusine sa iti fie dle candidat Moliceanu!!
  • +2 (2 voturi)    
    Tariceanu (Joi, 11 aprilie 2019, 16:37)

    varavara [utilizator]

    Fereasca sfantul sa ne vina acest personaj presendinte.
    Norocul este ca nu are sanse si isi face iluzii.
  • +2 (2 voturi)    
    *Dragul* nostru Trădiceanu-Narâșkin, (Joi, 11 aprilie 2019, 17:00)

    Rescator [utilizator]

    Ai urcat deja prea mult pe scara socială,dată fiind
    calitatea ta de repetent(la fel ca Dictatorul Liv Jong UNU).Ar trebui să ințelegi că românii nu vor să se
    intoarcă la o președenție fanariotă,cu un pronunțat
    miros de Kremlin.Ar cam fi cazul să te cauți de artrită
    și de alte hibe,cum ar fi corupția endemică.
  • +2 (2 voturi)    
    ba ma taricene.... (Joi, 11 aprilie 2019, 17:15)

    liviu_ [utilizator]

    participa.... o sa castigi locul 3 sau, cu ceva noroc (si o numaratoare a la dracnea la referendum), poate chiar locul 2 =))
  • +2 (2 voturi)    
    Tariceanu (Joi, 11 aprilie 2019, 17:22)

    naturalu [utilizator]

    Fraiere, sa vezi ce ti-o iei...
  • +2 (2 voturi)    
    Curcanul delireaza... (Joi, 11 aprilie 2019, 17:26)

    John M. [utilizator]

    Dupa astfel de afirmatii, acesti indivizi ar trebui dusi la control psihologic pentru a afla daca delirul este episodic sau permanent...
  • +1 (1 vot)    
    Asuma-ti prezenta in justitie,bey Sterling Popescu (Joi, 11 aprilie 2019, 17:47)

    Plagarus [utilizator]

    Tipeu de borfas pe manechinul ista
  • +2 (2 voturi)    
    Candideaza, o sa iti iei cafteala garantat (Joi, 11 aprilie 2019, 17:54)

    Dalinar [utilizator]

    Nici cea mai crunta propaganda nu iti poate sterge poreclele Tradiceanu si Motocifleanu 5femei.
  • +2 (2 voturi)    
    Ce (Joi, 11 aprilie 2019, 18:10)

    mopsu [utilizator]

    om lipsit de orice caracter , la prima vedere ar fi un om normal, dar infectia rabufneste din el la tot pasul.
  • +2 (2 voturi)    
    ASA SI?! (Joi, 11 aprilie 2019, 18:16)

    schroedinger [utilizator]

    Treaba ta.Pe noi nu ne intreseaza scursurile societatii!
  • +2 (2 voturi)    
    Are dreptate (Joi, 11 aprilie 2019, 18:30)

    ipolitic [utilizator]

    Daca din sondaje rezulta ca Dragnea are doi la suta si el trei, el trebuie sa candideze. In plus, are costume mai faine.
  • +3 (3 voturi)    
    Este bine,mai Ramol,........ (Joi, 11 aprilie 2019, 19:05)

    gigiN [utilizator]

    ...totul e sa ramai ...pregatit inca vreo 30 de ani !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Bine, fii pregatit! (Joi, 11 aprilie 2019, 19:33)

    V. Istina [utilizator]

    O sa dureze ceva...
    Poate in alta viata, eu sper ca nici macar atunci!
  • +1 (1 vot)    
    Aha... (Joi, 11 aprilie 2019, 21:13)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    Intrebarea este, de la Adesgo, pentru 100 punkte:
    -Ti-ai schimbat ciorapii, zi de zi, cum prevede regulametul?
    Frau Merkel voteaza cu stanga, dar nu cu bosevicii!
    Mai trebuie sa-ti traduca cineva cine e Merkel si cu se se ocupa?