Miting PSD vineri, la Craiova. Claudiu Manda: Vor fi 40.000 de oameni / Toți vom fi îmbrăcați în alb

de MH     HotNews.ro
Miercuri, 10 aprilie 2019, 14:00 Actualitate | Politic


Claudiu Manda si Liviu Dragnea
Foto: Facebook
PSD va organiza vineri, la Craiova, un miting electoral la care senatorul Claudiu Manda susține că vor participa 40.000 de oameni. Sâmbăta trecută, la Craiova a avut loc un miting electoral al PNL, dar Claudiu Manda susține că manifestația PSD nu este o replică la cea a liberalilor: "În județul Dolj nu avem de ce să ne luptăm cu PNL”.

Claudiu Manda, candidat al PSD la alegerile europarlamentare, a declarat, miercuri, că sunt multe organizații județene ale partidului care vor să organizeze mitinguri, iar prima manifestație va avea loc la Craiova vineri, de la ora 16.00.

"Vom prezenta și candidații, și mesajele de campanie electorală. Toți vom fi îmbrăcați în alb, vineri, la orele 16.00. Vor vedea și craiovenii, și doljenii la Craiova. Vor fi 40.000 de oameni. O să fie. Este spațiu pentru că se întinde destul demult în spate, spre Prefectură. Avem confirmările de la mai mulți. Sunt membrii noștri, smpatizanții noștri. S-ar putea să dureze o oră și un pic. Este în funcție de cei care vor adresa cuvântul”, a declarat senatorul Cladiu Manda, miercuri, la România TV, potrivit Mediafax.

Întrebat dacă mitingul PSD ar fi și un fel de replică la cel organizat de PNL la Craiova, sâmbăta trecută, senatorul PSD a răspuns: "Noi nu facem acțiuni doar de răspuns la cei de la PNL. Cel puțin în județul Dolj, nu avem de ce să ne luptăm cu PNL. Nu facem ca răspuns la PNL. Intenționam și noi înainte să anunțe PNL un miting de pre-campanie, urmând ca să vedem și rezultatul votului pe 26 mai”.

Sâmbătă trecută, PNL a organizat la Craiova - fieful PSD - un miting electoral la care au luat parte câteva mii de persoane. Au participat Ludovic Orban, Rareș Bogdan și alți lideri și candidați ai PNL la alegerile europarlamentare.

Lista PSD la alegerile pentru Parlamentul European numără 43 de candidaţi și este deschisă de ministrul Fondurilor Europene Rovana Plumb, urmată de jurnalista Carmen Avram şi de senatorul PSD Claudiu Manda.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















6088 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    Alb cu dungi verticale negre (Miercuri, 10 aprilie 2019, 14:02)

    Frank777 [utilizator]

    uniforma pesedistilor penali.
    • +11 (13 voturi)    
      Si jandarmii toti in alb!? (Miercuri, 10 aprilie 2019, 14:22)

      Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      Sau numa' sefu' lor?
      • +4 (4 voturi)    
        cocaina de la Mare (Miercuri, 10 aprilie 2019, 16:44)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

        se distribuie acolo ?
  • +12 (14 voturi)    
    Multi asistati social, (Miercuri, 10 aprilie 2019, 14:09)

    ABBV [utilizator]

    multi rau! Mergeti ma la munca.
  • +14 (16 voturi)    
    Buna ideea cu albul (Miercuri, 10 aprilie 2019, 14:12)

    banel [utilizator]

    Contrasteaza puternic cu jegul de pe voi.
  • +8 (10 voturi)    
    orasul Craiova nu este cu PSD-ul ptr ca (Miercuri, 10 aprilie 2019, 14:14)

    bancher [utilizator]

    inca nu se moare de foame acolo. In schimb, prin zonele/satele de langa Craiova si Slatina lumea e PSD-ista pana in maduva oaselor. Dar ei sunt putini ca numar ptr ca la sate nu traiesc asa multi oameni...parerea mea e ca nu vor strange 40 000 oameni.
  • +13 (13 voturi)    
    Vineri Ploua la Craiova (Miercuri, 10 aprilie 2019, 14:15)

    un domn [utilizator]

    Jamie Oliver este asteptat la reuniunea muraturilor oltenesti
  • +10 (10 voturi)    
    :) (Miercuri, 10 aprilie 2019, 14:29)

    placutesuedeze [utilizator]

    după cum stă în sondaje, grupul infractional psd, cred că nu strîng 40.000 nici dacă fac un miting național.
    oh, wait a minute!...
  • +8 (8 voturi)    
    heh (Miercuri, 10 aprilie 2019, 14:48)

    tusnami [utilizator]

    aproape cati invitati a avut la nunta.

    casa de piatra! cu zabrele..
  • +5 (5 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Miercuri, 10 aprilie 2019, 14:53)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    si dup-aia merem la un tenis ...
  • +8 (8 voturi)    
    Iar se... (Miercuri, 10 aprilie 2019, 15:03)

    ElDiablo [utilizator]

    ...se pune în mișcare mașinăria de adus amărăștenii cu arcanul la mitingeala psd. O turma de oițe decerebrate care să bată din palme la minciunile, aberațiile și elucubrațiile cârmaciului dragnea, ale lui codrin "cap de cauciuc" ștefănescu și desigur măreței reprezentate a Olteniei, olguța "ciocănitoarea woody" vasilescu.
  • +8 (8 voturi)    
    cred (Miercuri, 10 aprilie 2019, 15:12)

    liviu_ [utilizator]

    ca manda stie si adresele acelor 40k oameni, cum ii cheama, ce o sa pateasca daca nu se prezinta la miting, etc
  • +8 (8 voturi)    
    intrebare (Miercuri, 10 aprilie 2019, 15:21)

    clujanu [utilizator]

    De ce va temeti de Bucuresti?
  • +6 (6 voturi)    
    Miting Pro-Coruptie la Craiova. (Miercuri, 10 aprilie 2019, 15:31)

    Habermas [utilizator]

    Cei eliberati recent din inchisoare de PSD - in special ucigasii, violatorii, talharii si falsificatorii - sunt invitati de onoare, si li se recomanda sa se imbrace in alb ca sa fie mai misto. Aduceti imagini cu Dragnea in zeghe, erou "popular".

    Jandarmeria pregateste flori albe, bomboane cu glazura alba si si vata de zahar alba (ca se asorteaza la codul vestimentar) gratuit pentru toti participantii.
  • +7 (7 voturi)    
    40.000 oameni x 50 ron (Miercuri, 10 aprilie 2019, 15:52)

    BauBauBau [utilizator]

    aproape fix cat darul de la nunta
  • +5 (5 voturi)    
    Partid de kk (Miercuri, 10 aprilie 2019, 17:17)

    europeanul2 [utilizator]

    Culoarea potrivita ar fi "MARO"!
  • +6 (6 voturi)    
    Muică,ce prostie. (Miercuri, 10 aprilie 2019, 18:52)

    asavreau [utilizator]

    Meting vineri și postul mare!Ce meting este ăla,cu covrigi?Fără mici,fără bere?Muică,stăm acasă.