Bătălia pentru europarlamentare, faza pe afișe: Alianța USR-PLUS trollează bannerele PSD și Pro România

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 7 aprilie 2019, 14:20 Actualitate | Politic


trolling intre partide
Foto: Vlad Voiculescu - Facebook
Partidele din România se bat ironizându-și unele altora bannerele de campanie. Astfel, după ce Partidului lui Victor Ponta, Pro România, a trollat afișul fostului său partid, PSD, Alianța USR-PLUS a intrat în bătălie trollând bannerele ambelor formațiuni.

Concret, la Obor, sub bannerul PSD cu mesajul ”Patrioți în Europa. România merită mai mult!”, Pro România a instalat propriul banner cu mesajul ”Așa e. Fii Pro România!”.

Alianța 2020 USR PLUS „a deturnat” la rândul său afișele ambilor contracandidați, instalând sub cele două mesaje de campanie, propriul mesaj: ”Și alege o Românie fără penali și fără hoție”.

Astfel încât sloganurile celor trei luate laolaltă ar forma un singur mesaj: „România merită mai mult! Așa e. Fii PRO România! Și alege o Românie fără penali și fără hoție”.



Reamintim că alegerile europarlamentare din 2019 vor avea loc pe 26 mai.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















10019 vizualizari

  • -10 (22 voturi)    
    .... (Duminică, 7 aprilie 2019, 14:27)

    tirolez [utilizator]

    Se poate si mai concis. In campania in 2004 Alianta DA avea simbol ardeiul iute , "Arde-i", ceva de genul asta.
    In Bucuresti nu-mi amintesc sa fi vazut, dar in Constanta sigur , spre sfarsitul campaniei in noiembrie, afisaje identice, portocaliu, acelasi ardei, tot micute, pe care scria DA flota?(DA scris cu rosu) cu trimitere directa la Basescu.
    • +7 (7 voturi)    
      interesant (Duminică, 7 aprilie 2019, 22:38)

      Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      interesant e ca mitul cu flota a fost clarificat atat de demult, incat idioti inca il 2019 il mai cred.
  • -16 (26 voturi)    
    Ăsta le este nivelul. La toți. (Duminică, 7 aprilie 2019, 14:56)

    prec [utilizator]

    Aș vrea să se întreacă în programe economice, nu în miștocăreli și „trolllări”.
    Dar programe exconomice pentru țară, nu pentru ei și ciracii lor.
    • +18 (28 voturi)    
      L-ai citit? (Duminică, 7 aprilie 2019, 16:05)

      dick357 [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Daca esti interesat, programul aliantei 2020 se gaseste la adresa https://www.usrplus.ro/, are 4 capitole mari, 36 de pagini si este un program realist si foarte bine scris. L-ai citit?
      • +8 (16 voturi)    
        Lasa-l ma ca asta nu voteaza (Duminică, 7 aprilie 2019, 16:39)

        feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui dick357

        Trolli nu votează, le este frica sa iasă ziua la lumina.. Se ascund sub stindardul " toată lumea fura" și nu votează. La ultimele alegeri au fost la vot 42 %. De ce?
        • +5 (7 voturi)    
          Ai gresit (Duminică, 7 aprilie 2019, 20:15)

          DurAndrei [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

          Ai gresit un pic. Trollii voteaza, sunt consecventi in ce voteaza chiar. Voteaza acelasi partid, Partidul Comunist Roman (sau cum se mai numeste el acum)...
        • 0 (10 voturi)    
          wrong (Duminică, 7 aprilie 2019, 20:21)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

          Aia sunt fix aia de "rezista" dupa, ca la vot o ard pe terasa si la concerte.

          Ar trrebui bagat vot obligatoriu, altfel psd va avea constant in jur de 30%. Poate se mai misca unele putori la vot, in loc sa se p.se pe el.
    • +7 (13 voturi)    
      Corect l-ai citit (Duminică, 7 aprilie 2019, 16:19)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Din pacate toti ne dam cu parerea dar cati la suta din cei care merg la alegeri citesc si programele economice ??? 10-20% si poate exgerez.
  • +4 (12 voturi)    
    Când nu esti actorul vietii tale, (Duminică, 7 aprilie 2019, 17:51)

    DanTeo [utilizator]

    devii spectatorul vietilor celorlalti.
  • +1 (9 voturi)    
    Mda, circ avem (Duminică, 7 aprilie 2019, 20:12)

    Anges [utilizator]

    Cui ii mai trebuie si program politic!? Asa spun si aia cu stirile de la ora 5; asta vrea audienta, asta oferim.
    Vai de mamaliga noastra!
  • +7 (9 voturi)    
    Atentie (Duminică, 7 aprilie 2019, 20:43)

    dincannes [utilizator]

    … la vint !
    Stilpii nu-s dimesionati la asa un efort. Bannerele sunt ca o pinza de corabie.