Dragnea despre consultările pe referendum: Eu nu merg. Nu-mi place personajul

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 5 aprilie 2019, 15:54 Actualitate | Politic


Dragnea
Foto: Digi 24
Liviu Dragnea a declarat vineri, la Călărași că nu are nicio problemă cu temele anunțate de președintele Klaus Iohannis la referendum dar că, personal nu va merge la consultări.

"Eu sigur nu merg. De ce? Nu-mi place personajul. Dar de la partid de la noi o să trimitem nişte oameni (...) Temele le susţin în totalitate dar o să aibă o problemă cu cei de la USR și PNL și s-ar putea să fie o mare harababură la secțiile de votare", a declarat Dragnea.

Preşedintele Klaus Iohannis a trimis vineri o scrisoare preşedinţilor partidelor şi formaţiunilor politice reprezentate în Parlament, prin care îi invită la consultări joia şi vinerea viitoare, la Palatul Cotroceni, pe tema situaţiei din Justiţie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















2906 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    baiete (Vineri, 5 aprilie 2019, 16:05)

    liviu_ [utilizator]

    este ILEGAL sa incurajezi oamenii sa nu voteze!
    da stiu... psd si legile, baba si mitraliera!
    • -11 (13 voturi)    
      adica #boicot si #stauacasa erau ilegale? (Vineri, 5 aprilie 2019, 16:30)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      bine naiba ca nu am facut asa ceva
      • +10 (10 voturi)    
        serios (Vineri, 5 aprilie 2019, 16:51)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        tu inafara de ad hominem si straw man mai esti in stare sa dai alt "argument"?!

        omule... una e sa vin eu persoana privata si sa zic "hai sa nu mergem la referendum" alta e sa faca asta un politician! Pentru politicieni e interzis, nu pentru noi!

        PS: te rog din nou sa-mi explici cum tu nu esti cu dracnea, si cum nu il aperi!
        • -4 (4 voturi)    
          Să înțeleg că USR-ul nu este partid politic, (Sâmbătă, 6 aprilie 2019, 9:41)

          BlaBla1234 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          Ci ONG cu parlamentari, iar membrii săi nu sunt politicieni, ci un fel de activiști?
          Vlad Alexandrescu îndeamnă la boicotarea referendumului pentru familie: „Ca vicepreşedinte al formaţiunii şi senator USR, îndemn pe toţi cei care mă ascultă acum să boicoteze acest referendum, pentru că dacă nu se atinge o prezenţă de 30%, referendumul nu va fi validat şi nu va avea consecinţe de nici un fel”.
          https://m.rfi.ro/politica-105974-vlad-alexandrescu-populatie-boicot-referendum
      • +6 (6 voturi)    
        Loveste Jobul . (Vineri, 5 aprilie 2019, 16:55)

        si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        Loveste Jobul si tu ,

        Loveste Jobul .si Dracnea . Atat .
      • +2 (2 voturi)    
        tu (Vineri, 5 aprilie 2019, 21:36)

        CNBC [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        Nu iti este sila de tine cand ajungi acasa de la job ?
    • +1 (1 vot)    
      Ne poți spune și care este legea aia de o încalcă? (Sâmbătă, 6 aprilie 2019, 9:48)

      BlaBla1234 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      ...
  • +18 (18 voturi)    
    nu trebuie sa placa (Vineri, 5 aprilie 2019, 16:07)

    Dizidentul [utilizator]

    mersul la Cotroceni nu il faci daca iti place Presedintele trebuie sa mergi daca esti convins ca face bine tarii prin atitudinea si ideile partidului din care faci parte(functia te obliga)
    • +2 (2 voturi)    
      cariatului, (Vineri, 5 aprilie 2019, 21:14)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Dizidentul

      la fel ca lui trădiceanu, nu-i place tema discuțiilor de la Cotroceni.. Doar nu crede cineva că va fi de acord să se ducă de bunăvoie la pușcărie.
  • +14 (14 voturi)    
    Referendum înseamnă poporul român. (Vineri, 5 aprilie 2019, 16:25)

    asavreau [utilizator]

    Dragnea declară că nu-i place personajul-poporul român.Nici nouă nu ne place de Dragnea.
    • -6 (6 voturi)    
      De fapt referendumul ăsta înseamnă ... (Sâmbătă, 6 aprilie 2019, 9:46)

      BlaBla1234 [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Doar începerea campaniei electorală a președintelui nostru, căci se apropie alegerile prezidențiale și el nu prea are ce ne arăta ...
      • +4 (4 voturi)    
        atat ai inteles? (Sâmbătă, 6 aprilie 2019, 14:58)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui BlaBla1234

        Nu cred ca te-ai chinuit prea mult. De altfel a gandit Gadea pentru tine.
        • -1 (1 vot)    
          Ție din reflex îți vine să faci analogia (Sâmbătă, 6 aprilie 2019, 20:00)

          BlaBla1234 [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Dintre oricine îl critică pe Iohannis cu PSD și anteniștii? Dacă tu te-ai chinuit atât de mult să o înțelegi ... De ce nu ai bunăvoința să-mi împărtășești din înțelepciunea ta și să-mi spui ce este, căci pute a pregătire pentru campania electorală pentru prezidențialele din iarnă de la o poștă ... Nu am nevoie Gâdea să-mi spună asta.
  • +12 (12 voturi)    
    Dar cine i-ar placea lui Dragnea? (Vineri, 5 aprilie 2019, 16:39)

    Intermezzo [utilizator]

    Unul care deja e mort? Fane Spoitoru? Sau unul mult mai viu - Bercea The World Known Guy?
  • +7 (7 voturi)    
    SUBIECTUL (Vineri, 5 aprilie 2019, 16:58)

    andantte [utilizator]

    ..dar subiectul iti place d/le D.????Ati coborat nivelul discutiilor la cel mai jos nivel...jenant,revoltator si penibil..(cam atatea adjective cunosc)..daca sunt mai multe adaugati-le...
  • +6 (6 voturi)    
    asa (Vineri, 5 aprilie 2019, 17:05)

    codyrocco [utilizator]

    bine, bineee... iohaniss nu-ti place, asta e, nu vrei, nu te du.
    dar sper ca te afli in relatii ok cu comandantii de la jilava, rahova... ca acolo nu mai e pe vrute.
  • +7 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 5 aprilie 2019, 17:17)

    [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    Gand la gand cu bucurie ! (Vineri, 5 aprilie 2019, 17:49)

    Susufler0 [utilizator]

    Cica nici lu' Klaus nu-i place de tine !

    PS. Iti miroase gura ! :)))
  • +7 (7 voturi)    
    Cum adica nu-mi place? Pai ce e discoteca? (Vineri, 5 aprilie 2019, 18:23)

    V. Istina [utilizator]

    Domnul Dragnea, in ciuda bogatei sale experiente politice din Teleorman, inca nu face diferenta, sau o face dar il doare fix in cot de ea, intre chestiuni care tin de binele Tarii, si treburile personale.

    “Nu-i place”? Pai sa ne lase, Binele Romaniei e o treaba complicata si dura, mai ales cu asa inflatie de tradatori si hoti la tot pasul! (Stie Tariceanu cum sta treaba!)
    • +4 (4 voturi)    
      E suparat ca se procesul e aproape (Sâmbătă, 6 aprilie 2019, 0:21)

      John_english [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

      alta condamnare cu executare... samd

      nu i-a iesit pasenta.... si acum da vina pe altii.
  • +2 (2 voturi)    
    Mai, militian de Gratia... (Sâmbătă, 6 aprilie 2019, 7:37)

    John M. [utilizator]

    Serban Cioculescu, printre multe altele, a zis-o si pe asta:" Toata arta in viata e sa faci ce nu-ti place, caci a face ce-ti place poate sa faca orice prost". Ti se potriveste manusa...
  • 0 (0 voturi)    
    Sinistrul Dictator de Teleorman,de felul (Duminică, 7 aprilie 2019, 19:13)

    Rescator [utilizator]

    lui malefic,toxic,paranoic ,repetent,rusofil,trădător de
    țară și multiplu penal nu ințelege că 90% dintre
    cetățenii români il urăsc sincer(cu argumente solide).
    Jocurile lui murdare nu mai țin la populime.
    Individul este deja un cadavru politic aflat in descompunere.Degeaba s-a agitat ipochimenul bubos ,numitul Gargamel Beria.