Vosganian: Poate să ne spună Iohannis de ce e mai îngăduitor cu pedofilia, violul, tâlhăria

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 4 aprilie 2019, 20:25 Actualitate | Politic


Varujan Vosganian
Foto: Facebook/ Varujan Vosganian
Vicepreședintele ALDE Varujan Vosganian i-a cerut lui Klaus Iohannis să comunice de ce vrea ca amnistia și grațierea pentru fapte de corupție să fie interzise, însă șeful statului e „mai îngăduitor” cu violul, pedofilia, violența sau tâlhăria.

„Klaus Iohannis vrea ca amnistia și grațierea faptelor de corupție să fie interzise. Poate să ne spună președintele de ce e mai îngăduitor cu pedofilia, cu violul, cu tâlhăria sau cu bătaia soră cu moartea?”, a scris Varujan Vosganian, joi, pe pagina sa de Facebook, potrivit Mediafax.

Reacția deputatului ALDE vine după ce președintele Klaus Iohannis a anunțat joi cele două teme care au fost transmise Parlamentului ca fiind de interes național și urmează să fie puse în discuție la referendumul din 26 mai: interzicerea amnistiei și grațierii pentru fapte de corupție și interzicerea ordonanțelor de urgență ale Guvernului în domeniul infracțiunilor, pedepselor și al organizării judiciare, corelată cu dreptul altor autorități constituționale de a sesiza direct Curtea Constituțională cu privire la ordonanțe.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















4457 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    Sa-i spuna cineva miruitului (Joi, 4 aprilie 2019, 20:31)

    AliKimiku [utilizator]

    Ca coruptia inseamna viol si talharie asupra unui intreg popor, in proportie de masa. Ce cretin!
  • +14 (14 voturi)    
    nesimtire (Joi, 4 aprilie 2019, 20:33)

    tirolez [utilizator]

    Poate au uitat ca au umplut tara de violatori si pedofili in ultimul an.
  • +11 (11 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 4 aprilie 2019, 20:38)

    DiDiRo [anonim]

  • +8 (8 voturi)    
    ce cretin ! (Joi, 4 aprilie 2019, 20:41)

    val111 [utilizator]

    ....
    • +7 (7 voturi)    
      Nu e cretin, (Joi, 4 aprilie 2019, 21:58)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui val111

      e doar corupt, parșiv, politruc, netrebnic si nesimtit.
  • +9 (9 voturi)    
    Simplu! (Joi, 4 aprilie 2019, 20:43)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    Vilolul, talharia, poedofilia sunt asociate unor conditii medicale, tratabile, care se `intampla` pur si simplu, si sunt tratabile prin castrare, taiere de organe, samd.
    Pe cand coruptia e o chestie premeditata, cu procente, parandarat, chiar implica un algoritm complex, matale stii mai bine cred.
    Apropo, cand plangeai sa nu ti se ridice imunitatea, nu altceva, era premeditat sau `natur`?
  • +11 (11 voturi)    
    Varujan Vosganian (Joi, 4 aprilie 2019, 20:46)

    Bolsevicul [utilizator]

    Încă un politician, promițător cândva, care îmbătrânește urât.

    Un om care a putut să scrie ”Cartea șoaptelor” să se înhăiteze cu Iordache, Nicolicea, Codrin...
  • +11 (11 voturi)    
    pai ce treaba are (Joi, 4 aprilie 2019, 20:48)

    alex34 [utilizator]

    pregatiti ordonante si acolo? aveti ceva rude prin puscarii pt pedofilie, violuri, talharii pe care vreti sa-i promovati la partid ?
  • +12 (12 voturi)    
    Ba inteligentule, nu este ingaduitor ... (Joi, 4 aprilie 2019, 20:49)

    cartofil [utilizator]

    Infractiunile de care spui sunt reglementate de mult si daca ai facut una din astea nu ai cum sa fii presedinte al camerei deputatilor. Deci exista legislatie functionala. Daca furi insa 20 de milioane poti sa fii mai departe seful camerei deputatilor si sa furi in continuare ca sa-ti finantezi concediile cu tiitoarea in Maldive. Asta n-are voie sa se intample, ba. Si tu esti un infractor !!!! Complicii tai au fost condamnati. Tu insa te-ai folosit de imunitate si de ajutorul tovarasilor tai hoti din Parlament sa scapi de puscarie. Deci tine minte ba, tu esti de fapt un infractor, prin votul hotilor s-a hotarat ca nu e voie sa fii judecat !!!! Si atunci este normal sa-ti sustii colegii tai infractori care te-au sustinut la greu, sa nu suporti rigorile legii, asa cum ar fi normal !!!!
  • +11 (11 voturi)    
    poate ne spuneti voi (Joi, 4 aprilie 2019, 20:50)

    Mistrelutz [utilizator]

    de ce ati eliberat deja,criminali,pedofili si violatori,prin recursul ala compensatoriu si daca inca sunteti mandri de asta.
    Apoi..intrebati ce vreti.
  • +10 (10 voturi)    
    Da frate (Joi, 4 aprilie 2019, 20:55)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Asa fac cei slabi de inger sau cu IQ-ul unei veioze. Daca de exemplu spui "hai sa donam acestui ONG" apar acesti "eroi" si zic "da' de copiii din Africa ce zici? La ei de ce nu donezi?" de parca o actiune/decizie anuleaza pe alta.

    Este evident pentru oricine cu mai mult de 2 neuroni (clar nu il includem pe vosganian in ecuatie) ca ceea ce a initiat KJ este ceva punctual.

    Hai atunci sa o intorc si eu: pai daca vosga este atat de scarbit si complexat de pedofili si violatori, de ce nu initiaza un proiect de moficiare a Constitutiei prin care sa li se interzica gratierea sau "amnistierea"??

    Vad ca e tare-n gura, dar la vorbe, toti sunt experti. Cu faptele e problema. Lasa-l pe KJ sa fie ingaduitor cu pedofilii si hai sa vad coalitia PCR2 ca face referendum impotriva violatorilor si pedofililor.

    ... ah, am uitat. Ei ii angajeaza si ii apara. Mai tineti minte politistul pedofil? Singura actiune luata a fost sa dea jos seful politiei pentru ca era un ghimpe-n coasta lor. Atat.

    De ce nu au luat masuri d-atunci? Eh, asta e o intrebare cu un raspuns complicat, stiu!

    Dupa ce ca e tradator de tara, mai e si cretin. Si nimic nu este mai periculos ca un prost fara scrupule, dispus sa faca orice pentru a-si atinge scopurile. Si aici includ majoritatea PCR2.
  • +7 (7 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 4 aprilie 2019, 20:56)

    qwerasdf [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    Penalul moralist by Fasganian (Joi, 4 aprilie 2019, 21:16)

    Plagarus [utilizator]

    Cat tupeu la acest merceolog de smenuri.
  • +8 (8 voturi)    
    parcă (Joi, 4 aprilie 2019, 21:19)

    placutesuedeze [utilizator]

    tumorel era fan pedofilie, viol și tîlhărie. a readus in societate vreo 20.000 de asemenea indivizi, sub pretextul condițiilor precare din pușcăriile românești.
    așteptăm cu interes ca acei care au recidivat deja (și sînt destul de mulți!) să ne informeze dacă respectivele condiții s-au îmbunătățit!
    cît despre chistovarian, preamiruitul, ne-a lămurit cu butada care l-a făcut celebru: "nu ne putem salva decât toți odată, nu ne putem salva pe rând!"
  • +3 (3 voturi)    
    referendum (Joi, 4 aprilie 2019, 22:08)

    Butucaru Neculai [anonim]

    Presedintele ar putea propune ca tema la referendum cateva amendamente la constitutie care ar putea anula imunitatea si ocuparea functiilor guvenamentale de catre corupti . D-l Vosg a luato la vele demult
  • +4 (4 voturi)    
    Cretinul asta scancea in Parlament (Joi, 4 aprilie 2019, 22:33)

    Dalinar [utilizator]

    sa fie scapat de Parnaie? Ce mai mesteca vorbele cu limba de lemn! Bai bumbalaule, TurdDorel a dat liber la violatori si pedofili si tu vii si-i pui vorbe in gura lui Johanis?
  • +2 (2 voturi)    
    e simplu (Vineri, 5 aprilie 2019, 1:17)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    pentru ca, speram noi, niciodata nu vor ajunge violatorii si talharii sa poata da legi in Romania, din biroul guvernului. de asta. E clar?
  • +2 (2 voturi)    
    explicatie (Vineri, 5 aprilie 2019, 3:33)

    ber [utilizator]

    Violul, talharia, violenta, pedofilia reprezinta atacuri la persoana, cu efecte negative grave asupra unuia sau mai multor indivizi. Coruptia, abuzul in serviciu si furtul din banul public sunt atentate la fiinta societatii si duc la descompunerea ei morala, sunt atentate la existenta nationala. Capisci?
  • +2 (2 voturi)    
    Ingaduinta (Vineri, 5 aprilie 2019, 9:55)

    Mircea11 [utilizator]

    In primul rand este ingaduitor cu nesimtirea si prostia ta, Vosganiene !