FOTO O nouă gafă marca Maria Grapini. Europarlamentarul PSD a inventat o nouă țară într-o postare pe Facebook

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 2 aprilie 2019, 19:40 Actualitate | Politic


Postare Maria Grapini
Foto: Hotnews
Europarlamentarul PSD Maria Grapini a inventat marți, într-o postare pe Facebook, o nouă țară, Letiția, vrând cel mai probabil să scrie Letonia.

„Câțiva eurodeputați inimoși din România, Bulgaria, Ungaria, Polonia, Letiția, discută cum să salveze transportul internațional pentru țările din est”, a scris marți Maria Grapini pe contul privat de Facebook, relatează Mediafax.



















17289 vizualizari

  • +16 (22 voturi)    
    Super... (Marţi, 2 aprilie 2019, 19:47)

    ciuma.rosie [utilizator]

    Marca PSD, locul 6 pe lista de europarlamentar ???
    • +4 (10 voturi)    
      De fapt Dna confirma poziția (Miercuri, 3 aprilie 2019, 0:20)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui ciuma.rosie

      Doar nu își risca cariera politica fiind normala.
  • +12 (18 voturi)    
    Pai da, stimata... (Marţi, 2 aprilie 2019, 19:49)

    midufi [utilizator]

    doreste sa justifice locul de frunte pe lista europarlamentarilor propusi de psd.
    A reusit. A dovedit nivelul ridicat de prostie.
    Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
    • +1 (1 vot)    
      hai ca se poate ... (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:43)

      muscha [utilizator] i-a raspuns lui midufi

      carry on iohanis ,tine-o tot asa si mai sta pnl-ul 5 ani la incalzire ! or sa imbatraneasca in opozitie si o sa le creasca barbi si la pnl-iste ca celor 7 pitici ,inclusiv albei ca zapada , mare pdl-ista acu bratianista (turcan) .tot -nainte d-le "ghinion "!
  • -8 (14 voturi)    
    sigur nu-i desteapta (Marţi, 2 aprilie 2019, 20:05)

    mariage [utilizator]

    dar gafa asta cred ca se datoreaza programului de anticipare a tastarilor. au mai patito si alti.
    • 0 (4 voturi)    
      .. pe bune?! (Miercuri, 3 aprilie 2019, 15:40)

      gdcos [utilizator] i-a raspuns lui mariage

      "patito" ?! Tot autocorrect?! Hai.. ca macane..
  • +10 (16 voturi)    
    hopa (Marţi, 2 aprilie 2019, 20:09)

    feroviarul123 [utilizator]

    Nu știam ca am umblat cu o tara. Si după aia am înșelat-o cu sora ei Estela.
  • +12 (18 voturi)    
    Asa, si? (Marţi, 2 aprilie 2019, 20:10)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    De unde vreti dom-le sa scoata `europarlamentari` care sa stie sa scrie si sa citeasca corect, care sa aiba o cultura/pregatire postului?
    De la soferii intrati in Parlament pe poarta din dos, vezi gusatul ala nesimtit...
    Toti sunt analfabeti functionali, cu diplome masluite, cu doctorate facbricate, cu generali izmanari facuti la apelul bocancilor.... Culmea ca acesti grobieni de conduc fara sa aiba reprezentativitate reala in Parlament.
    Parvulescu a avut grija de asta, Coloana a V-a infiltrata in alte partide.
    Una peste alta, acesti bolsevici reprezinta 10 % din populatia cu drept de vot.
    Restul sunt falsuri, morti care voteaza, voturi anuilate din Diaspora, etc.
  • +11 (17 voturi)    
    Letitia ?! (Marţi, 2 aprilie 2019, 20:35)

    adrian88000 [utilizator]

    Am avut un caine cu acest nume.
  • +3 (11 voturi)    
    Tara iegzista (Marţi, 2 aprilie 2019, 20:40)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    E undeva intre Tiv si Slit( a lui dracnea).
  • +12 (18 voturi)    
    Letitia (Marţi, 2 aprilie 2019, 20:49)

    Remulus si Rromus [utilizator]

    Este corect. Incorect era Lucretia.
    • +1 (7 voturi)    
      :)))))))))))))) (Marţi, 2 aprilie 2019, 23:17)

      keiser_soze [utilizator] i-a raspuns lui Remulus si Rromus

      nu ma pot opri din ras!!!!
      • 0 (6 voturi)    
        Letitia (Miercuri, 3 aprilie 2019, 11:01)

        Remulus si Rromus [utilizator] i-a raspuns lui keiser_soze

        Este numele fiicei unui prieten al dnei. Grapini. Tocmai a implinit 23 de ani si a terminat facultatea la fara frecventa la una privata. Fiind amici buni, dna. Grapini i-a promis sa o ia ca prim-secretara la cabinetul sau parlamentar european. Fata e frumoasa foc si siliconul nu e deloc ieftin. De aici confuzia. Si da, Letitia aproape ca era in sala caci tocmai urma sa i se elibereze un loc.
    • -1 (1 vot)    
      Ce-aveți mă? (Miercuri, 3 aprilie 2019, 20:40)

      Zamolxis108 [utilizator] i-a raspuns lui Remulus si Rromus

      Și Lucreția e corect.

      Estera, Letiția și Lucreția sunt 3 țări foarte legitime la malul Mării Băltoace!

      Cocârtași ce sunteți. Lăsați femeia în pace că e mai întrelectoală decăt voi.
  • +1 (7 voturi)    
    pe langa asta (Marţi, 2 aprilie 2019, 23:07)

    skye [utilizator]

    nici "eurodeputati" nu exista, ci europarlamentari
    • 0 (6 voturi)    
      Mai corect e (Miercuri, 3 aprilie 2019, 11:02)

      Remulus si Rromus [utilizator] i-a raspuns lui skye

      Exista europarlamentari, europapitoi si europroaste. Doamna Grapini stim cu totii din ce grup parlamentar face parte. Ma si mir ca Romania mai exista cu asa exponenti de vaza. De vaza, de frigider, de colac...
  • +2 (8 voturi)    
    Sunteti rau intentionati si manipulanti (Marţi, 2 aprilie 2019, 23:44)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Nu aveti de unde sa stiti ce-i in mintea grapei ... de altfel este atat de putin loc acolo ca sa incapa ceva si sa perita si joc lejer...

    Este mai mult ca sigur ovorba despre confederatie care va uni Letonia cu Elvetia iar grapina a primit informatia prin unicul ei neuron instalat pe post de antena baston din klingonia pe cale cataleptica. Mesajul nu a putut fi critpat pentru sintaxa limbii romane deoarece maricica nu are suficiente sinapse.
    Regula cu virgula este una abuziva impusa de securistii de intelectualiii aserviti strainatatii
    • +2 (8 voturi)    
      în mintea (Miercuri, 3 aprilie 2019, 8:09)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

      grapei s-or fi amestecat Letonia cu Lituania pronunțate în engleza de Olt a olguței vasilescu zisă și madam manda.
  • +8 (14 voturi)    
    Care e mai proasta, Dancila sau Grapini? (Miercuri, 3 aprilie 2019, 0:49)

    Klaus_ [utilizator]

    Intotdeauna cand am spus ca un prim ministru PSD e cea mai proasta alegere, mi-am dat seama ca am gresit. Vacaroiu era o minune pe langa curva de Nastase. Nastase era hot dar macar era un cult pe langa mitocanul Ponta. Ponta macar era ceva mai destept decat bietul Grindeanu cel prost ca noaptea, care Grindeanu macar arata a om fata de maimuta de Tudose care, pe langa ca arata ca din canale, era batut in cap (si nici nu stia sa foloseasca cardul bancar). A venit apoi Dancila si Tudose mi se pare un mic Einstein pe langa tuta de Teleorman. Si totusi exista cineva mai jos chiar decat Dancila: e Maria Grapini. Pe langa ca e proasta, inculta, needucata, agramata, uratasi si rea, mai e si agresiva. Ma intreb... ce urmeaza?
    • +5 (11 voturi)    
      Ai uitat ceva... (Miercuri, 3 aprilie 2019, 6:49)

      DurAndrei [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_

      Ai uitat-o pe duamna suptprefect Carmen Dan... Si ea este de o inteligenta cel putin la fel de feroce ca si celelalte doua tute pe care le-ai pomenit in comentariul tau...
      • -1 (5 voturi)    
        ehei, (Miercuri, 3 aprilie 2019, 8:10)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui DurAndrei

        ce i-o mai fi plăcut funcția aia pe vremea când șefu era boss la Teleorman.
    • 0 (6 voturi)    
      Pai, (Miercuri, 3 aprilie 2019, 11:06)

      2016 [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_

      ce sa urmeze? Sultanul Dragneev este in stare sa puna si o maimuta pe un post de demnitar, decat sa puna pe cineva cu coloana (daca mai exista cineva prin PSD!).
  • -2 (2 voturi)    
    e de galben! (Miercuri, 3 aprilie 2019, 7:43)

    Aham [utilizator]

    "Letitia"..NU este subiect in propozitia aceea! :))
    • -1 (5 voturi)    
      In mod cert (Miercuri, 3 aprilie 2019, 11:03)

      Remulus si Rromus [utilizator] i-a raspuns lui Aham

      Letitia este obiectul decorativ din cabinetul doamnei Grapini. Secretara. Fiica unui bun prieten al dumneaei.
  • +1 (1 vot)    
    pierde vara ! (Miercuri, 3 aprilie 2019, 17:36)

    muscha [utilizator]

    v-a pierdeti timpul in fata pc-ului , tot psd-ul castiga detasat absolut totul , datorita lui iohanis care le aduce si mai multa simpatie din partea romanilor ! Adica milioane de voturi ( c.c.a . 16 milioane de voturi ) asta e ... ghinion ce sa-i faci ... mai stati 5 ani pe tusha ! bine iohanis ! bravo ...