Dragnea a discutat cu vicepreședintele Turciei despre consolidarea relațiilor bilaterale

de S.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 30 martie 2019, 5:42 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Digi 24
​Președintele Camerei Deputaților Liviu Dragnea a avut o întrevedere cu Fuat Oktay, vicepreședintele Turciei, la care cei doi au vorbit despre consolidarea bunelor relații între cele două state, potrivit unui mesaj pe Twitter al liderului PSD, citat de Mediafax.

„Bucuros să mă întâlnesc cu Fuat Oktay, vicepreședintele Turciei. Am discutat despre consolidarea bunelor relații între țările noastre”, a scris Liviu Dragnea, vineri pe Twittter.

În prealabil, oficialul turc a fost primit la Palatul Snagov de premierul Viorica Dăncilă unde cei doi au anunțat organizarea pe 19 aprilie la Istanbul a primei reuniuni a Comisiei mixte de cooperare economică, precum și a unui Forum pentru Afaceri și Investiții.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















810 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Turcia nu extradeaza ! (Sâmbătă, 30 martie 2019, 6:10)

    Plagarus [utilizator]

    Non-refoulment pt. DLN !
  • 0 (0 voturi)    
    Cineva care stă de vorbă cu Dragneev (Sâmbătă, 30 martie 2019, 6:51)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Lumea civilizată nu stă la taclale cu un hoț ordinar, sef al gruparii infractionale numtiă PSD. Dar de la o sluga a lui Erdogan te poti aștepta la orice.
    • 0 (0 voturi)    
      Corect (Sâmbătă, 30 martie 2019, 10:18)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Si pentru ca stim ca Nea Mustata nu spicuieste "englesh", imi imaginez dialogul:

      - hello mister turc
      - hello
      - you know putin yes?
      - yes
      - you know russia yes?
      - yes
      - russia communist?
      - yes
      - we communist
      - ok
      - you friend with russia?
      - yes
      - we friend with russia
      - ok
      - so we friend
      - ok

      A doua zi:
      "EXPLOZIV! SOCANT! Romania este pusa pe harta Turciei! Un succes de politica externa cum nu s-a mai vazut! Cum a reusit PSD sa intareasca relatiile cu vecinii?"

      Si pentru asta trebuie "decat" sa amaneteze tara. Nici nu e un pret prea mare (22 de milioane de suflete) cand e vorba de propria libertate si supravietuire.
  • 0 (0 voturi)    
    Fuktay Ouat... (Sâmbătă, 30 martie 2019, 7:49)

    demaGOGU [utilizator]

    ..lira s-a prabusit cu peste 40% in ultimele 6-8 luni, inflatia e in tavan iar investitorii parasesc Turcia in hoarde...


    cui foloseste o apropiere a RO de aceasta noua Venezuela in devenire?
    • 0 (0 voturi)    
      Logica usor eronata (Sâmbătă, 30 martie 2019, 9:35)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      In logica psd=pcr, Turcia e un partenere excelent, pentru ca se poate FURA dupa bunul plac, parandaratul e asigurat (vezi autocarele), diktatura e la ea acasa iar drepturile omului un rahat de care nu tine seama nimeni. Exact de isi doresc Ciuma Rosie si PENALUL ODIOS, Dragneev,
    • 0 (0 voturi)    
      . (Sâmbătă, 30 martie 2019, 9:53)

      theo667 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Spital regional la Constanta. Spitalul costa minim 300 milioane de euro. Se pot ciordi lejer 100 nefiind fonduri europene, e parteneriat public privat, guvernul nu organizeaza licitatie studiu tehnic etc. Daca vrea trece si la secret sumele
  • 0 (0 voturi)    
    dragnea (Sâmbătă, 30 martie 2019, 9:34)

    Wn [utilizator]

    nu era bolnav? sau se îmbolnăvește numai când vrea el.