Dragnea: Iohannis vrea să intru la pușcărie. Klaus, poate nu intru, nu te culca pe o ureche

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 25 martie 2019, 18:10 Actualitate | Politic


Dragnea, Dancila, Plumb si Shaidheh
Foto: Facebook
Liviu Dragnea a declarat luni că a „înțeles” că președintele Klaus Iohannis vrea să intre la pușcărie „ca să poată să doarmă liniștit”. „Klaus, poate nu intru, nu te cula pe o ureche”, a spus Dragnea, într-o conferință de presă.

„O să lupt până la capăt, cu toată coloana mea”, a continuat șeful PSD, făcând referire la cele două hernii care i-au fost diagnostice la sfârșitul săptămânii trecute.

Dragnea a fost întrebat de un ziarist dacă își asumă o pierdere electorală din cauza modului în care a guvernat PSD în problematica justiției.

„Mi-am asumat orice, în mod conștient. Sunt perioade când un partid trebuie să-și asume și costuri electorale”, a replicat Liviu Dragnea.

Acesta a acuzat faptul că, din cauza ciclurilor electorale de 4 ani, partidele aflate la putere au renunțat la o serie de proiecte considerate nepopulare exact pentru a evita costuri electorale, „pentru 2-4 procente în plus”. „Este o chestiune asumată de tot partidul”, a susținut el.

Acesta a ironizat însă o serie de sondaje recente care cotează PSD la un scor similar cu cel al PNL și sub 30%.

„Am văzut și eu sondajele alea. Desenele animate sunt mai interesante decât sondajele alea. Așa era și în 2016”, a mai spus Dragnea.

















4952 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    Vorbe de infractor. (Luni, 25 martie 2019, 18:17)

    asavreau [utilizator]

    Altceva știi Liviule?Vorbește și tu de problemele PSD,de doctrina partidului,de România,de români.Cum scoți capul de la căldurica Irinucăi te ei de Johannis,arunci vorba cu pușcăria și bășcălia-i gata.Liviule,asta nu-i guvernare,este țigănie.Cauți mereu să te cerți cu cineva.
    • +2 (4 voturi)    
      Liderul salvat - de la.. sejur (Luni, 25 martie 2019, 19:53)

      ex nihilo [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      In EVZ, ceva vreme in urma, iar recent pe unul din canalele de stiri, a fost publicat un articol: "Prima puscarie de cinci stele, cu bazin si gresie"!… In Romania (si in multe parti in lumea moderna) puscaria este (a devenit) un sejur. Penitenciarul a devenit pentru unii puscariabili - vorbim de politicieni, de corupti, de cei cu functii, care au jefuit (sau vandut!) tara - penitenciarul, a devenit PENTRU EI ceva ca o detasare temporara, cel mult! O "pedeapsa" (poate chiar simbolica), despre care care multi romani, luandu-i ca reper, ar zice: "pai in cazu' asta si eu as fura 5 milioane de euro si as accepta sa fac 3 ani!"

      Asadar, cei mai multi vor - ce? Ca cei care au confiscat aceasta tara (si statul de drept) sa fie "incarcerati" … unde?? Intr-o "statiune", pana la urma - daca te uiti la conditiile de care politicienii condamnati au parte… Cei mai multi le doresc sa fie inchisi, in "penitenciar" (care numai penitenta nu ofera…) Ei vor, ca INCHISOAREA sa le fie pedeapsa! Dar este aceasta conditia prin care s-ar putea ei macar indrepta? (Nu mai vorbim - daca ar putea si plati..) Puscaria - e temporara. Si pe deasupra, pt unii si comoda!

      Insa nu la "puscarie" sa fie judecati si condamnati - ar trebui sa fie preocupati ei sa scape - ci de la DAMNAREA ETERNA! Pt ca damnarea eterna - IADUL - este ETERN; si inimaginabil in durere, chin, penitenta!…
  • +18 (20 voturi)    
    Ratatule (Luni, 25 martie 2019, 18:18)

    Kosmos [utilizator]

    Nu Johannis te vrea la puscarie ci toti oamenii onesti din Romania.. Ai furat si ai fost dovedit de Justitie ca est doar un infractor notoriu care nu ai facut nimic pt societate.
  • +14 (16 voturi)    
    plin de sine (Luni, 25 martie 2019, 18:28)

    Kosmos [utilizator]

    penalul..caderea va fi abrupta posibil direct la parnaie cu toata echipa
  • +14 (16 voturi)    
    Manipulare tip.... (Luni, 25 martie 2019, 18:30)

    astronaut [utilizator]

    Dracnev , FAPTELE SAVARSITE TE VOR IN PUSCARIE , pentru ca sa scapi vrei sa dai FOC TARII !
  • +12 (14 voturi)    
    da', totusi... poate intri... (Luni, 25 martie 2019, 18:41)

    qwerasdf [utilizator]

    ..
  • +14 (18 voturi)    
    Toți te vrem (Luni, 25 martie 2019, 18:48)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Toți te vrem la pușcărie, hot ordinar ce esti. P$D nu e partid ci o troacă de borfași și gunoaie care seamănă leit cu Dragneev, vârful de lance al Moscovei și al mafioților israelieni.
  • +12 (14 voturi)    
    O mizerie i se adreseaza presedintelui statilui: (Luni, 25 martie 2019, 18:51)

    alibaba: 10 AUGUST 2018 [utilizator]

    "Poate ca nu ajung pe faras..." Nu a spus ca nu este mizerie.
  • +11 (13 voturi)    
    sper (Luni, 25 martie 2019, 18:54)

    liviu_ [utilizator]

    pentru binele acestei tari ca si tu si dragnea sa putreziti in puscarie, altfel o sa fie naspa de tarisoara asta
  • +12 (14 voturi)    
    dar poate totusi intri... (Luni, 25 martie 2019, 19:08)

    trandafil [utilizator]

    Poti sa prostesti multa lume de mai multe ori, pe unii chiar tot timpul, dar nu poti sa prostesti pe toata lumea tot timpul.
  • +10 (14 voturi)    
    Atentie, (Luni, 25 martie 2019, 19:11)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Dragneev, aud că ai fost declarat Marele Prieten al Popoarelor Arabe. Mă bucur pentru tine, dar ai grijă, că prea ai redus fondurile la SRI si SPP.
  • +9 (11 voturi)    
    Hm (Luni, 25 martie 2019, 19:15)

    The_Dude [utilizator]

    Mi se pare mie sau in poza asta mustaciosu incearca sa ii subtilizeze bratara duamnei veorica?
  • +10 (14 voturi)    
    Noi nu vrem sa intre Dragnea la puscarie (Luni, 25 martie 2019, 19:29)

    Intermezzo [utilizator]

    Lasam asta in grija Justitiei. Noi vrem sa nu mai iasa. E cea mai sigura cale de a ajunge presedinte, brevetata de Nelson Mandela.
  • -12 (12 voturi)    
    Aloo ... (Luni, 25 martie 2019, 19:37)

    astronaut [utilizator]

    draga hotnews , iar ......
  • +5 (7 voturi)    
    toata Romania te vrea la puscarie (Luni, 25 martie 2019, 19:45)

    keres [utilizator]

    si o sa ajungi mai devreme sau mai tarziu.
  • -1 (3 voturi)    
    Coincidenta (Luni, 25 martie 2019, 19:59)

    europeanul2 [utilizator]

    Si eu, si eu!
  • +1 (3 voturi)    
    hehe (Luni, 25 martie 2019, 20:24)

    transpenibilus [utilizator]

    ordinar de teleorman
  • +2 (6 voturi)    
    #șî eu! (Luni, 25 martie 2019, 21:24)

    gwolf [utilizator]

    te vreau la pârnaie, bolșevic arogant!
  • 0 (0 voturi)    
    Uite, poti si alege! (Marţi, 26 martie 2019, 18:59)

    somalezul [utilizator]

    Daca nu intri la puscarie, macar la 2 metri sub ea sa fii!