Băsescu, despre candidatura la europarlamentare: Parcă mi-e așa... să îmi sfârșesc cariera cu valiza în mână. Dar sunt calificat. Vom vedea

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 martie 2019, 21:06 Actualitate | Politic


Traian Basescu
Foto: captura B1 TV
​Fostul președinte Traian Băsescu a spus că o decizie privind posibilitatea de a deschide lista PMP pentru europarlamentare ar putea fi anunțată săptămâna viitoare când are loc Consiliul Național al formațiunii.

El nu a exclus o candidatură, precizând că este ”calificat”, dar parcă nu ar dori să își încheie cariera cu valiza în mână.

”Vom vedea, vom avea Consiliul Național săptămâna viitoare. Mi-am început viața cu valiza în mână (...) și parca mi-e așa...să îmi sfârșesc cariera tot cu valiza în mână, mergând la Bruxelles... Dar vom vedea, sunt calificat, știu instituțiile europene și am 10 ani de experiență în Consiliul European”, a declarat Băsescu, la România TV.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















27293 vizualizari

  • -6 (16 voturi)    
    whisky (Duminică, 24 martie 2019, 1:39)

    muscha mbanana [utilizator]

    omul asa e cam trala-la !
    • -3 (9 voturi)    
      dupa flota, autostrazi, bucuresti si basarabia (Duminică, 24 martie 2019, 13:10)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      rezolva si cu bruxelu'
    • -2 (6 voturi)    
      E calificat... (Duminică, 24 martie 2019, 15:07)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      ... adică are ficatul călit
  • +3 (19 voturi)    
    lasa base, du-te-n Costa Rica mai bine (Duminică, 24 martie 2019, 2:47)

    rov [utilizator]

    sa vezi ce face bebelusa, cea care te-a distrus ca politician...
  • 0 (16 voturi)    
    Singurul” (Duminică, 24 martie 2019, 8:29)

    sipu [utilizator]

    care nu sa facut de ras la Bruxelles .Poate singurul care ar spala imaginea Romaniei dupa CALAMITATEA numita psd . SI SINGURUL POLITICIAN DIN ROMANIA .
  • -4 (16 voturi)    
    Eu as zice merci. (Duminică, 24 martie 2019, 8:53)

    Marionette [utilizator]

    Mai buna e valiza la mana omului in comparatie cu catusele.
  • -1 (7 voturi)    
    misto (Duminică, 24 martie 2019, 15:09)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Faceti misto de cel mai titrat politician al nostru...in schimb bietii incepatori de la USR si trisorii de la PSD va plac...probabil asa este neamul romanesc a fie mereu imberb si minor in politica locala si internationala...
  • -1 (5 voturi)    
    Băse, (Duminică, 24 martie 2019, 18:03)

    nahir [utilizator]

    tu ți-ai cam terminat carira când ți s-a încheiat cel de-al doilea mandat de președinte de țară.
    Teoretic abia acum ai putea să mai faci ceva ca politician pentru România, din postura celui care ca președinte de țară susținea crearea Statelor Unite ale Europei. Până acuma, după președinție, ai avut doar rolul de locomotivă și susținător al cârnaților de Pleșcoi. Și ceva miștouri savuroase, asta nu se poate nega.