Gabriel Oprea deschide lista UNPR la europarlamentare. Ilie Năstase și Anghel Iordănescu, printre candidați

de C.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 martie 2019, 18:56 Actualitate | Politic


Gabriel Oprea
Foto: AGERPRES
Lista candidaţilor UNPR la alegerile pentru Parlamentul European va fi deschisă de preşedintele formaţiunii politice, Gabriel Oprea.

"Lista la europarlamentare am să o deschid eu, vreau să pot ajuta cât mai mult partidul, rămân aici, în ţară, să realizez obiectivele partidului. Pe listă sunt doi generali, Ilie Năstase şi Anghel Iordănescu, domnul europarlamentar Ciprian Tănăsescu, Luminiţa Adam, avem mulţi colegi, domnul senator Iustin Talpoş, oamenii din toate generaţiile, pregătiţi, profesionişti. Ne interesează un singur lucru acolo, la Bruxelles, când ajungem, să fie oameni patrioţi care să se bată pentru România şi nu să o denigreze", a declarat Gabriel Oprea într-o conferinţă de presă organizată sâmbătă, la finalul reuniunii regionale a organizaţiilor UNPR din regiunea Bucureşti-Ilfov, informează Agerpres.

El a explicat că, în cazul în care va ajunge europarlamentar, va renunţa la mandat în favoare colegilor săi.

Gabriel Oprea a precizat că partidul se "va bate cu onoare" la alegerile europarlamentare.

"Pentru europarlamentare noi ne reorganizăm. Am anunţat public că vrem să ne batem cu onoare. Obiectivul strategic al partidului este ca anul viitor la alegeri locale şi generale să obţinem peste 10%, să avem primari, preşedinţi de CJ, viceprimari, consilieri locali, judeţeni, să avem din nou parlamentari", a mai spus Oprea.

















5767 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Ăștia chiar nu merită votați. (Sâmbătă, 23 martie 2019, 19:00)

    asavreau [utilizator]

    Candidează și se duc la Bruxelles,doar așa,de fudulie.
    • +1 (1 vot)    
      Eh na și tu (Duminică, 24 martie 2019, 2:51)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Se duccla o gagicuta la un păhărel , pe banii proștilor care Votează secaturi de jucatori cu mingea...pe deasupra și fost comuniști securiști și turnători ....
      Nu au mai rămas oameni cinstiti și muncitori in România ?
      Nu ma mira mizeria in care se zbate țara !
  • +9 (9 voturi)    
    securitatea (Sâmbătă, 23 martie 2019, 19:13)

    ------ [utilizator]

    Toti descendenti din structuri securiste din vremurile de mult apuse adica niste indivizi care ne-ar face mai mult rau.
  • +11 (11 voturi)    
    Dittore Izmana doreste sa-si expuna (Sâmbătă, 23 martie 2019, 19:36)

    ...!?! [utilizator]

    zdrefelutele la Brussels.

    Mai cioflingarule cioclejit, stai dreaq acasa ca miasmezi capitala UE.
  • +10 (10 voturi)    
    Tinichele mascate.... (Sâmbătă, 23 martie 2019, 20:21)

    gigiN [utilizator]

    ...in ..".generali" !!!
  • +7 (7 voturi)    
    Ilie Nastase, acest prieten al lui SO Vantu (Sâmbătă, 23 martie 2019, 20:27)

    IliutaMingiuta [utilizator]

    Ce ma amuzam cand vedeam filmarile SRI de la discutiile lor... pana la urma s-a ales praful de ele, omul e in libertate. Probabil doar Dumnezeu va face dreptate, fratica. Cate afaceri facusi tu cu SOV si ce pasarica curata esti acum.
  • +9 (9 voturi)    
    acest plagiator (Sâmbătă, 23 martie 2019, 20:33)

    trandafil [utilizator]

    plagiaza pana si psd-ul. "să fie oameni patrioţi care să se bată pentru România şi nu să o denigreze". Doar in viziunea lui dragnea, UE este dusmanul Romaniei, si trebuie sa ne batem cu ea.
    Dar ce spun eu, cu asemenea garnitura de candidati, patrioti si profesionisti, unpr o sa-i ia fata la europarlamentare chiar si psd-ului! Asta ne crede tampiti chiar pe toti?
  • +6 (6 voturi)    
    Scarbele (Sâmbătă, 23 martie 2019, 20:42)

    mitg [utilizator]

    Numarul 2 dupa dedi.
  • +6 (6 voturi)    
    A tunat și i-a adunat. (Sâmbătă, 23 martie 2019, 20:49)

    prec [utilizator]

    Tusea, Junghe și Păduche.
  • +5 (5 voturi)    
    derizoriu (Sâmbătă, 23 martie 2019, 20:56)

    anonim3 [utilizator]

    Mai merita sa ne interesam politic de acest personaj? La 0,0 si ceva nu cred. Lada de gunoi a istoriei pt el. Si poate o atentie ceva mai contondenta a justitiei.
  • +7 (7 voturi)    
    Europa pazea ! (Sâmbătă, 23 martie 2019, 20:56)

    bili_coiosu [utilizator]

    Vin generalii peste voi ! Sa vezi acum disciplina militara in randul PE. Aveti ce invata de la acesti generali caliti in focurile razboaielor.
  • +8 (8 voturi)    
    Doua intrebari (Sâmbătă, 23 martie 2019, 21:05)

    Remulus si Rromus [utilizator]

    1. Lista o deschide singur sau precedat de un convoi oficial format din politisti pe motociclete?

    2. Exista riscul ca in lista sa fie o gaura nesemnalizata?
  • +5 (5 voturi)    
    astia sunt... (Sâmbătă, 23 martie 2019, 22:01)

    Walking_dead [utilizator]

    ...adevaratul stat paralel.
  • +8 (8 voturi)    
    generalii izmenelor (Sâmbătă, 23 martie 2019, 22:02)

    jorj_bv [utilizator]

    pentru ce platim pensii speciale rahatilor astora care n-au vazut in viata lor o confruntare militara?
  • +1 (1 vot)    
    Jalnic... (Sâmbătă, 23 martie 2019, 22:32)

    dekar [utilizator]

    Un agramat penibil vrea "oameni patrioti",,,"ca vrem sa ne batem cu onoare" (cu cine?! Desigur cu hoardele antiromanesti) acolo,prin Europa.Oastea se pregateste."La Zolferino ghe-vale,/Mere-un ghinaral calare,/Si tot striga-n gura mare..."etc...samd... E tare,bre !
  • +2 (2 voturi)    
    Domnule NASTASE, (Sâmbătă, 23 martie 2019, 22:50)

    dincannes [utilizator]

    … ati mai candidat si la Primaria Bucurestiului. Numai comparind cu o eventuala candidatura pentru Primaria Parisului, a domnului Yannick Noah, m-au inteles francezii, cit de ridicul ati fost dumneavoastra atunci !
    Acum recidivati. Daca va dati pantalonii jos acolo, in plen sau vorbiti la pupitru, baut fiind, noi ce ne facem?
  • +1 (1 vot)    
    profesionisti :)) (Duminică, 24 martie 2019, 1:29)

    John_english [utilizator]

    la copiat si datul cu părerea.

    Cum naiba au ajuns ăștia Generali?
  • 0 (0 voturi)    
    in prostia sa seculara (Duminică, 24 martie 2019, 7:48)

    asspeeda [utilizator]

    natia romana voteaza orice!
    • 0 (0 voturi)    
      ma intreb (Duminică, 24 martie 2019, 12:30)

      trandafil [utilizator] i-a raspuns lui asspeeda

      ce motive ar putea avea cineva sa-i voteze pe acesti securisti in rezerva.