Liviu Dragnea și-a delegat o săptămână atribuțiile de la șefia Camerei Deputaților

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Luni, 18 martie 2019, 16:06 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: AGERPRES
Președintele PSD Liviu Dragnea i-a delegat lui Florin Iordache atribuțiile privind șefia Camerei Deputaților. Decizia a fost publicată în Monitorul Oficial. Șeful PSD este internat în București la o clinică privată după ce a acuzat dureri de spate.

Vicepreședintele Camerei Deputaților Florin Iordache a confirmat pentru Hotnews.ro că i-au fost delegate atribuțiile de președinte al Camerei, însă nu a dorit să spună pe ce perioadă. În Monitorul Oficial decizia revede delegarea atribuțiilor către Iordache în perioada 16-24 martie.

Șeful PSD a fost internat duminică într-un spital privat din capitală. Secretarul general al PSD, Codrin Ștefănescu anunțat că Dragnea are diagnostic de dublă hernie de disc și probleme cervicale.

De altfel social democrații și-au suspendat ședințele de partid și validarea listei candidaților PSD la europarlamentare pentru o săptămână.

Președintele PSD trebuia să se prezinte luni la Înalta Curte pentru a fi reaudiat în apelul dosarul angajărilor fictive de la Direcția de Protecție a Copilului Teleorman, însă acesta a transmis judecătorilor, prin intermediul avocatului, că este internat.

















2342 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    interesant.... (Luni, 18 martie 2019, 16:12)

    liviu_ [utilizator]

    deci tovarasu a ales totusi sa nu-si revina miraculos...
    interesant...
    ca o paranteza... ce clinica privata?!
    • +9 (9 voturi)    
      tare (Luni, 18 martie 2019, 16:16)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      mi-e teama... sa nu fie pus iordache sa dea vreo amnistie ceva si apoi sa fie sanctionat pt magariile lui si dracnea sa iasa bazma curata ....

      sau sa se care in madagascar...
      oricum pana nu var operatia, nu cred o un cuvant din ce spune el privind boala!
      • +4 (4 voturi)    
        Iordache (Luni, 18 martie 2019, 16:55)

        Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        este sinucigasul de serviciu.Face Lordache ce nu ar face nimeni.Care o fi cauza supunerii de sclav a lui Iordache. Ca un caine credincios ii linge laba lui Dragnea fost membru PD actual sef PSD. Ce e si cu PSD .A ajuns condus de PD si PRM.
    • +11 (11 voturi)    
      clinică privată (Luni, 18 martie 2019, 16:26)

      osica [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Eu aș întreba și „de ce clinică privatăȚ? parcă sistemul nostru de sănătate era excelent
    • +4 (4 voturi)    
      Una unde nu transpira ca nu e bolnav (Luni, 18 martie 2019, 16:52)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Una unde ii schimba radiografia cu una bolnava sa fie la dosar la o adica.Una unde medicii sunt corupti.Una unde 2 medici i-au spus ca e bolnav si doi medici i-au spus ca nu e dupa spusele PRM Codrin Stefanescu.Una a unui iranian sau una a unui arab membrii sustinatori PSD ca sa mearga decontarile la Casa de asiguari.
  • +13 (13 voturi)    
    O noua ordonanta ?? (Luni, 18 martie 2019, 16:20)

    Gandalf! [utilizator]

    Deja ma sperie orice lipsa a lui Dragnea, de fiecare data cand e plecat mai apare o ordonanta impotriva romanilor cinstiti, iar mustaciosu cand se intoarce nu stie nimic. Ma gandesc acum cu groaza - se pregateste o amnistie ?
  • +10 (10 voturi)    
    Se pregateste de Marea Evadare? (Luni, 18 martie 2019, 16:20)

    Dalinar [utilizator]

    in 6 saptamani isi poate trimite toata averea la Fortalezza, in afara de carashaii din Belina.
    • +1 (1 vot)    
      Erata, in sase zile am vrut sa spun (Luni, 18 martie 2019, 17:32)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Nu saptamani.
  • +6 (6 voturi)    
    Ia uite (Luni, 18 martie 2019, 16:57)

    kofa [utilizator]

    unde statea patriotul.De ce nu sa internat intr-un spital de stat, sau gargara cu patriotismul e pentru fraieri care cred si voteaza pesedeaua..!!
  • +1 (1 vot)    
    oricum, (Luni, 18 martie 2019, 17:55)

    nahir [utilizator]

    mare brânză nu a făcut, că și așa ,mai mult chiulește de la ședințele din Parlament, iar lui ciordache chiar îi place să fie nesimțit cu opoziția și să le taie microfonul. ”Altă întrebare” e la datorie.
  • +2 (2 voturi)    
    Pacaleala. (Luni, 18 martie 2019, 18:13)

    Houthi [utilizator]

    Luminosule,nu ai nimic.Te dai la fund,pentru ca esti laș.Crezi ca pacaleala asta tine?Acum esti la pescuire,stralucitorule.
  • 0 (0 voturi)    
    De Irinuca cine are grija? (Marţi, 19 martie 2019, 0:43)

    John_english [utilizator]

    aici e problema.

    :))